Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 07:30, 26 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KrzykSkate napisał(a)
Witam wszystkich,

Mam problem na jednej części mojego trawnika. Na powierzchni ok. 12 arów pojawiły mi się chwasty jak na załączonych zdjęciach.
Będę wdzięczny za pomoc w jaki sposób mógłbym ich się pozbyć.

Pozdrawiam,
Krzysiek





Wszystko zależy od wieku trawnika. Jeśli ma co najmniej rok możesz zastosować któryś z herbicydów na dwuliścienne - Chwastoź, Starane i zlikwidujesz te chwasty, albo wyrywaj ręcznie. Innej opcji nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:17, 03 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posty o nawożeniu przeniosłam tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/1874-nawozenie-zasilanie-trawnika?page=51#post_1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 07:52, 04 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Pani Danusiu, na młodym (tygodniowym) trawniku zaczęła mi się pojawiać chwastnica. Nie jest jej dużo, musiałam zostawić trochę korzeni przy przekopywaniu ziemi. Wyrywać teraz chyba nie ma szans, bo zniszczę trawę, a zostawić nie chcę, bo już widzę, że jej rozwój jest dość dynamiczny. Boję się, że jeśli poczekam, to później sobie z nią nie poradzę.
Co robić?

Edit: Poszperałam, poczytałam i okazuje się, że to co u mnie to chyba jednak perz, bo wyrasta z podziemnych rozłogów. Co z nim? Myślałam o kupieniu jakiegoś herbicydu nieselektywnego i 'pomalowanie' pędzelkiem tych pojedynczych źdźbeł, dopóki jest ich niewiele. Dobrze kombinuję?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 08:53, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli to perz to zginie, on w trawniku nie ma szans, bo nie znosi koszenia. Po jakimś czasie go nie będzie. Z herbicydem nie próbuj nawet. Pędzelkiem? to już przesada kochana

Najwyżej wyrywaj, ale po co się tak ceregielić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 09:28, 04 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję.
Własnie nie mam pewności, że to perz. Postaram się dzisiaj zrobić zdjęcie, może gdzieś uda mi się z korzeniem wyjąć. Wtedy jeszcze raz poproszę o poradę.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 09:32, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyjmij z korzeniami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niki50 10:43, 04 sie 2016

Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 37
Witam, trawnik zasiałam na przełomie września/października 2015, niewielkie dosiewki były robione niedawno w czerwcu. Chcę powalczyć z dwuliściennymi chwastami mniszkiem, ale czytając forum mam wątpliwość czy mój trawnik nie za młody na chemię? Teraz by mi pasowało, bo dzieci i kot wyjeżdżają na 2 tyg, no ale czy nie zniszczę sobie tej jednak młodej trawki?
Jeśli powinnam poczekać, czy kolejna wiosna (2017) byłaby już dobrym terminem na chemiczne odchwaszczanie?
Gardenarium 10:52, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób mniejsze stężenie i sprawdź na fragmencie.Jeśli ok - zastosuj po całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 21:06, 04 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Zrobiłam zdjęcie tego, co trapi mój trawnik. Czy to perz? Co z tym robić?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 07:35, 05 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie to perz (widać rozłogi), albo wyrywać albo poczekać aż koszenie go załatwi.
Opryskać się nie da, bo perz też jest jednoliścienny. To trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies