Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

mamtu 07:50, 05 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Pani Danusiu, to może jednak spróbować z tym pędzelkiem pobiegać, dopóki mało tego jest?

Wyrywać się chyba nie da bez szkody dla młodej trawy (wczoraj przeorałam cały kawał próbując wyciągnąć ten fragment korzenia), a na koszenie boję się czekać, bo już widzę, że rozprzestrzenia się to dość energicznie.
Zła jestem na siebie, bo musiałam niedokładnie wypielić teren i zostało kilka korzeni.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 07:55, 06 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kilka korzeni nie robi kłopotu. Ale jak chcesz pędzluj i napisz jak ci wyszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkam0 16:34, 08 sie 2016

Dołączył: 01 lip 2016
Posty: 3

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawożenie, zasilanie trawnika

prośba, co to za chwaścior ?? wyjątkowo paskudny szybko rośnie,czym to opryskać ??
kamikaze111 16:34, 08 sie 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawożenie, zasilanie trawnika

majkam0 napisał(a)
prośba, co to za chwaścior ?? wyjątkowo paskudny szybko rośnie,czym to opryskać ??


miałem tego płożącego chwasta u siebie i to w sporych ilościach. Poradziłem sobie z nim chwastoxem trio.
Gardenarium 16:35, 08 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Honzik napisał(a)
potwierdzam to rdest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 14:41, 09 sie 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Gardenarium napisał(a)


To niepożądany gatunek, przez który trawnik wygląda brzydko. Wycinaj z ziemią, wykopuj, pozbądź się, a dołki zasypuj ziemią i dosiewaj dobrą trawę.


Witaj Danuś - co to znaczy dobrą trawą, jaka to trawa dobra, wiem że nie z Iławy, ale jaka?
pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 15:10, 09 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobra trawa to taka z mieszanki a nie trawa- chwasty których nasiona były w glebie. To miałam na myśli. Z Iławy nie są dobre.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boguslaw_r_ 16:26, 09 sie 2016


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Dzięki Danuś za odpowiedź
moje pytanie jest dlatego że każda mieszanka traw zawiera ogromne ilości chwastów chwastnic i innego draństwa, dbam o ogród i przestrzegam zaleceń koszenia a efekt jest taki że muszę stosować herbicydy i je kupować lub na kolankach wyrywać aby mieć przyzwoity trawnik,
zastanawiam się czy to nie jest celowa robota, kiedyś jak się posiało trawę była trawa a dziś połowa chwastów, mam prawo myśleć że jest to zmowa producentów traw i chemikaliów w celu kasowania klientów, rozumiałbym gdyby te chwasty ustępowały w czasie kolejnych koszeń i nie trzeba byłoby stosować chemicznych oprysków, inaczej się nie da, to działa przeciwko nam i środowisku,
co o tym myślisz ha.

pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
mamtu 16:38, 09 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Bogusławie, nie każda mieszanka zawiera nasiona chwastów. Moja nie zawierała i nie wydaje mi się, żebym była wyjątkiem. Być może miałeś pecha, ale może istnieje inne wytłumaczenie Twoich problemów niż zmowa producentów.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 17:45, 09 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sama nie wiem, co o tym myśleć, ale wiem że są tzw. "dopychacze" tanich mieszanek i w zmowie nie biorą na pewno udziału renomowani producenci. Tylko tacy, co sprzedają nasiona na targu (dni targowe w każdym mieście). Takiego nie masz jak posądzić o cokolwiek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies