Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 16:21, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bofix, Mniszek lub Starane nie wszystkie naraz, jeden do wyboru - opryskać, tylko żeby nie była deszczowa pogoda, bo deszcz spłucze.

Odczekać, chwasty zginą - nawóz wieloskładnikowy do trawników (nie długodziałający tylko normalny) - podlać dobrze.

Nawóz posiać równo, nie we wzory. Ten wygląda na zagłodzony. A nie dwa razy nawożony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Shadow 17:51, 07 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Dziękuję bardzo.
A te środki chemiczne to nie przenikną mi do wody (przypomnę - ujęcie na 8 metrach, małe dzieci). Bo jeżeli wnikają głęboko w ziemię, to chyba nie będę mógł zastosować (pytałem o starane w ogrodniczym- nie potrafili mi odpowiedzieć). No i starane powinno zadziałać na wszystkie moje chwasty, łącznie z koniczyną?
Druga sprawa - jaka teraz powinna być kolejność - wertykulacja - koszenie - środek chwastobójczy- nawożenie?
Czy yara mila będzie ok, czy jednak coś innego?
Pozdrawiam
Gardenarium 22:55, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrywaj ręcznie na kolanach wtakim razie, nie dam gwarancji czy przenikną czy nie, nikt nie da gwarancji. Nie leje się ich nie wiem ile, a jedynie pryska mgiełką na liście
- kolejność - oprysk, wyginięcie chwastów - koszenie - wertykulacja - nawożenie - lanie wody

- starane działa na dwuliścienne, a koniczyna jest dwuliścienna
- dowolny nawóz wieloskładnikowy na trawniki przeznaczony zastosuj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jakub111 21:41, 08 maj 2017

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)
Wycinaj wraz z korzeniami, usuwaj, dosypuj ziemi czystej, bez korzeni - dosiewaj trawę.


Dziękuję za rady jak tylko będę miał chwilę wykonam te zabiegi. A co to za chwasty?
Ja_ck 19:27, 11 maj 2017

Dołączył: 11 maj 2017
Posty: 1
Witam,

Bardzo dobry wątek!

Prześledziłem cały i dziękuję za zgromadzoną treść!

Już znalazłem odp

Pozdrawiam
natka098 19:33, 11 maj 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Ja_ck napisał(a)
Witam,

Bardzo dobry wątek!

Prześledziłem cały i dziękuję za zgromadzoną treść!

Jedno pytanie, na rynku jest masa produktów STOMP 330EC, ceny przeróżne, czym rożni się marka x od marki y? np agrecol jest 3x droższy względem innej marki?

marka Sumin:
pendimetalina (związek z grupy dinitroanalin) - 330g/L (31,3%)
marka Agrecol:
pendimetalina (związek z grupy dinitroanilin) – 330 g/l (31,3 %)



Z góry dziękuję za podpowiedz
Pozdrawiam


To tak jak z lekami ten sam skład a ceny różne. Wg mnie niczym się nie różni. Jeden producent się ceni a drugi bierze tyle ile trzeba
____________________
Natalia - Mój zakątek
Gardenarium 08:31, 12 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jakub111 napisał(a)


Dziękuję za rady jak tylko będę miał chwilę wykonam te zabiegi. A co to za chwasty?


Nie wiem co to za chwasty - niepożądany gatunek trawy, który nie powinien się znaleźć w trawniku ozdobno-użytkowym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ferguss 09:25, 16 maj 2017

Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 9
Witam, w tym roku pojawiło mi się takie cholerstwo. Nigdy go nie widziałem, preparat na chwaty dawany był z miesiąc temu. Co zastosować aby eksmisja była udana? Szkodnik jest jest tylko przy brzegach trawnika, na środku go nie mam.

zientas 19:37, 16 maj 2017

Dołączył: 01 lis 2016
Posty: 6
Na trawniku rosną mi takie trawy powodując zanikanie trawy w około.
Jak są krótko przycięte to jeszcze ok, ale jak trochę podrastają to widać je rosną szybciej.
Jak się tego pozbyć.
Gardenarium 22:17, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ferguss napisał(a)
Witam, w tym roku pojawiło mi się takie cholerstwo. Nigdy go nie widziałem, preparat na chwaty dawany był z miesiąc temu. Co zastosować aby eksmisja była udana? Szkodnik jest jest tylko przy brzegach trawnika, na środku go nie mam.



Harbicyd selektywny - Bofix, MNiszek lub Starane na chwasty dwuliścienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies