Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

ZielonyOgrodnik 15:15, 25 mar 2017

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 6
Witam serdecznie

Przychodzę z prośbą o poradę.
Trawnik był zakładany latam 2016. Bardzo szybko pojawiły się chwasty, które wyrywałam ręcznie.
W tej chwili, po zimie, chwasty znów wychodzą, a trawnik wygląda jak na zdjęciach niżej.
Najbardziej rzucają się w oczy kępki trawy, w tej chwili są brązowe. I nie wiem czy to jakiś specyficzny chwast? czy tak trawa rośnie? Wyrywać to? Co najlepiej zrobić, aby trawnik wyglądał ładnie? Zaczęła się wiosna... nawozić?
ZielonyOgrodnik 15:17, 25 mar 2017

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 6
I te chwaściory? Wyrywać?
Czy nawóz do trawnika zachwaszczonego pomoże?
Gosiek33 17:26, 25 mar 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wycinałabym to nożem albo łopatką do chwastów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ZielonyOgrodnik 23:37, 25 mar 2017

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 6
Te kepki tez? Nie wiem czy to trawa czy chwast? Odznaczaja sie w trawniku. Nie ladnie to wyglada.. chyba tez rwac?
mamtu 09:10, 26 mar 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
To prawdopodobnie chwastnica. Trzeba usunąć.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gosiek33 10:55, 26 mar 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
właśnie te kępki dobrze dokładnie wyciąć, jeden z gorszych wrogów ładnego trawnika
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaG 14:49, 20 kwi 2017

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 31
Witam.. mam pytanie... Chce rozpoczac walke z chwatsami w trawniku, czesc mleczy juz usunieta recznie. Kolejny etap to spryskanie ''Mniszkiem''. Czy przy temperaturze 5-7 stopni zadziala?? Jest jeszcze dosc zimno, a ja chcialabym spryskac przed koszeniem trawy...
i jeszcze jedno.. kiedy najwczesniej po spryskaniu moge skosic trawe?
Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam
Gardenarium 19:48, 20 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli jest zimno, może chwast nie pobrać środka i się zmarnuje. Chwasty nie powinny kwitnąc, ale powinny być w okresie wegetacji, czy rosnąć. Czy rosną? nie wiem. Poczytaj na opakowaniu w jakiej temp. pryskać.

Trawę skosisz jak urośnie, czyli będzie za długa - za kilka dni, powinno być widać działanie Mniszka, chwasty pozwijane liście. Kurczące się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 21:07, 30 kwi 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Hej, pojawiły mi sie gdzie nie gdzie w trawniku biale male kwiatki. Po koszeniu odrosly. Poki co jeszcze tego nie jest duzo. Co to i jak z tym walczyć?


Gardenarium 21:53, 30 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To prawdopodobnie tobołki polne link

To roślina jednoroczna, zapewne jej nasiona znalazły się w glebie z okolicznych pól. Koś albo wyrywaj, nie dopuść do ponownego wysiania się. Sprawdź czy po zgnieceniu wydziela zapach czosnku. Popatrz na zdjęcia.

Albo tasznik pospolity link

Roślina dwuletnia lub jednoroczna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies