Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

BartekSiewca 10:03, 31 maj 2017

Dołączył: 31 maj 2017
Posty: 6
Pani Danusiu, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, na chwilę obecną dysponuję roundup ale to chyba za ostro? a może nie tylko posmarować listki pędzelkiem?
Gardenarium 10:05, 31 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, inna wersja - mechaniczne pielenie. Wypiel wszystko, wyskub, wybierz z korzeniami zanim trawa niepożądana się wysieje. Teraz ma dwa listki, za chwilę będą nasiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malwes 10:34, 12 cze 2017


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Witajcie,
Chciałam się zapytać czy ktoś się odważył użyć Puma Bayer na chwastnicę (lub coś innego na chwastnicę) na młody trawnik? Jak duże były szkody? Sąsiad zakładał trawnik ale niestety ziemia była zachwaszczona strasznie - w najgorszym wypadku czega go pewnie zdarcie i powtórka ale może ktoś zaryzykował z Pumą i podzieli się rezultatami?
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Gardenarium 10:36, 12 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozcieńczenie musi być mniejsze niż na opakowaniu. Dobra trawa przygaśnie, ale potem ruszy.

Jednak ja nie o tym środku mówię. Szukaj innego w necie. O tym nic nie wiem. Odważ się na kawałku i zobacz co będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielony 15:23, 12 cze 2017

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
W tym roku mój trawnik zdominowało coś, czego nie potrafię do końca zidentyfikować. Są to, po skoszeniu, nieestetyczne, sztywne sterczące łodyżki (niektóre kładą się, przez co schowane są w murawie, a długość ich wówczas jest dosyć spora). Na początku myślałem, że to perz wkroczył na mój trawnik, ale w drugim roku jego życia taka ilość perzu znikąd, jest wręcz niewyobrażalna - prawie cała murawa tym usiana co ~2/3 cm. Dziś po koszeniu i po oględzinach naszła mnie myśl, że to może jeden z gatunków trawy z mojej mieszanki, wybujał i zdominował trawnik.

Załączam zdjęcia - cóż to - perz, czy wybujała życica lub kostrzewa?





Wiaan 14:29, 14 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Pani Danusiu pojawiły sie na moim trawniku takie chwasty jak na zdjęciu, wyczytałam ze to tasznik pospolity, czy można go jakoś zwalczyć, fatalny w wyrywaniu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
marcin_gryfow 18:16, 14 cze 2017

Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 20
Zielony, trawa na zdjęciu to życica trwała(charakterystyczny kłos). Dominuje ona w mieszankach sportowych i uniwersalnych, w ozdobnych występuje podrzędnie. Prawdopodobnie kosisz zbyt rzadko i za nisko.
Gardenarium 23:25, 14 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiaan napisał(a)
Pani Danusiu pojawiły sie na moim trawniku takie chwasty jak na zdjęciu, wyczytałam ze to tasznik pospolity, czy można go jakoś zwalczyć, fatalny w wyrywaniu.


Jeśli trawnik zbyt młody to nie można herbicydu stosować selektywnego. Chyba że zaryzykujesz mniejsze stężenie, ale nie polecam. Wyrywanie ręczne, nie dopuść do wydania nasion bo będzie masakra. Juz się zawiązują.
Koś żeby nasiona się nie wysiały, zaraz dojrzeją, albo już dojrzały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 09:19, 15 cze 2017

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Danusiu kochana czy mogłabyś zerknąć na mojepytanie tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/77-kalendarz-pielegnacji-trawnika
Dziękuję Magda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
kaza80 11:43, 16 cze 2017

Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Rozcieńczenie musi być mniejsze niż na opakowaniu. Dobra trawa przygaśnie, ale potem ruszy.

Jednak ja nie o tym środku mówię. Szukaj innego w necie. O tym nic nie wiem. Odważ się na kawałku i zobacz co będzie.



o jakim środku Pani mówi czy może stomp ? proszę o porady trawnik mam opanowany tym chwastem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies