Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

adkawi 10:35, 13 gru 2016


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Przed założeniem trawnika chciałabym się pozbyć chrzanu,wiem ze to nie chwast ,ale zapanował na całej działce.Cześć korzeni została usunięta,ale za bardzo to nic nie dało... może macie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się go. Dodam jeszcze ,ze Roundup tez niewiele pomógł .Zostanie jedynie trochę w warzywniaku. Będzie na ogórki kiszone .
____________________
Adrianna
Sebek 18:00, 27 gru 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
adkawi napisał(a)
Przed założeniem trawnika chciałabym się pozbyć chrzanu,wiem ze to nie chwast ,ale zapanował na całej działce.Cześć korzeni została usunięta,ale za bardzo to nic nie dało... może macie jakiś skuteczny sposób na pozbycie się go. Dodam jeszcze ,ze Roundup tez niewiele pomógł .Zostanie jedynie trochę w warzywniaku. Będzie na ogórki kiszone .


Poczytałem trochę i jedyne wyjście to wyrywanie mechaniczne. Jak wyrośnie znowu to od nowa wyrywaj - ponoć trwa to jedyne 3 lata aż zniknie na dobre
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:48, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wireless napisał(a)


Witam,
założyłem nowy trawnik, wiele cennych informacji wykorzystalem czytając ogrodowisko.pl, dziękuję

trawnik powstawał od wiosny w miejsce 40 letniego trawnika na którym rosła głównie koniczyna.

Wymieniłem wierzchnią warstwę ziemi, jakieś dobre 10 cm, założyłem nawodnienie firmu Hunter i posadziłem trawę firmy Barenbrug na zacienione miejsca, bo to podstawowy problem mojego
trawnika, nie szczędzilem pieniędzy, ani sił, wszystko moimi ręcami

No i byloby ładnie i pięknie, gdyby nie gość, który pojawił się po ok 2 tygodniach ni stąd ni zowąd

Co robić? Jestem jeszcze przed pierwszym koszeniem
Na starym trawniku nie widziałem chyba tego osobnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirka 17:48, 12 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
wireless napisał(a)
witam,
założyłem nowy trawnik, wiele cennych informacji wykorzystalem czytając ogrodowisko.pl, dziękuję

trawnik powstawał od wiosny w miejsce 40 letniego trawnika na którym rosła głównie koniczyna.

Wymieniłem wierzchnią warstwę ziemi, jakieś dobre 10 cm, założyłem nawodnienie firmu Hunter i posadziłem trawę firmy Barenbrug na zacienione miejsca, bo to podstawowy problem mojego
trawnika, nie szczędzilem pieniędzy, ani sił, wszystko moimi ręcami

No i byloby ładnie i pięknie, gdyby nie gość, który pojawił się po ok 2 tygodniach ni stąd ni zowąd

Co robić? Jestem jeszcze przed pierwszym koszeniem
Na starym trawniku nie widziałem chyba tego osobnika[/quoteWitaj Wireless]Na tak młody trawnik nie stosuje sie herbicydów ,trzeba recznie sie pobyc albo czekać
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
wireless 17:48, 12 lut 2017

Dołączył: 16 wrz 2012
Posty: 2
ręcznie!!!? nawet tak sobie nie żartuj
____________________
Mirka 17:48, 12 lut 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Luz żartowałam,mogłabyś zastosować oprysk na dwuliścienne BOFIX ale trawka za mloda dopiero na wiosnę.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Moniika 17:48, 12 lut 2017


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777

Hej! Ja mimo wszystko próbowałabym ręcznie!! Po kawałeczku ! To na 100 procent pomoże!Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Borbetka 17:49, 12 lut 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wygląda na chwast jednoroczny, więc nie przejmowałabym się. Nie należy dopuścić do zakwitnięcia, a to już masz załatwione, bo kosiarka zetnie. Po zimie będzie ok, a jeśli nie to oprysk w przyszłym roku na dwuliścienne. Ja miałam przy zakładanym wiosną trawniku chwastnicę ... to dopiero jest paskudztwo ... plewiłam ręcznie prawie 900 m2 i dałam radę, a chwastnica jednoliścienna jest.
____________________
borówcowy wizytowka
goniak 17:49, 12 lut 2017


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Moim zdaniem nie ma powodu do niepokoju, trawka wygląda pięknie a jakieś drobne chwasty jednoroczne to normalna sprawa gdy zakładasz trawnik z siewu. W przyszłym sezonie nie będzie już po nich śladu.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 17:49, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W glebie były nasiona i tym sposobem chwasty wyrastają w nowo zakładanym trawniku. Częste koszenie "załatwi" sprawę chwastów, one tego nie znoszą, bo nie dasz im zakwitnąć i wydać nasiona.

Co do ręcznego pielenia, mieliśmy kiedyś takiego klienta, że musieliśmy pielić ręcznie. To nic strasznego.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies