Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

pietiamax 14:06, 02 maj 2017

Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 3
Witam wszystkich.
Mam problem z zidentyfikowaniem tego paskudztwa które rozprzestrzenia się niemiłosiernie. Każdy chwast jest połączony ze sobą jakby pempowiną
Prośba o identyfikację i zwalczanie.
Dzięki !
Gosiek33 19:33, 02 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jastrzębiec kosmaczek
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 10:21, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jeden "rzep". Plus mech.

Przekop widłami i wybieraj to, albo opryskaj. Pozbądź się, opryskanie herbicydem selektywnym nic nie da, bo trawnika tutaj nie ma już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 10:29, 04 maj 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Kolejny rok i ten sam problem
Roślina nisko rośnie i kwitnie co brzydko wygląda na trawniku.
Trawnik koszony 2 dni temu a dziś wygląda jak łąka
W zeszłym roku wyrywanie ręczne ale jak widać po zdjęciach nie pomaga
Ma ktoś pomysł czym to spryskać ? Podobno to wiechlina roczna







pietiamax 18:21, 04 maj 2017

Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 3
To wiechlina
Sam z nią walczyłem w tamtym roku.
Ja potraktowałem ją Starane i po paru tygodniach był spokój. Oprócz tego babki i inne świństwa też uschły. Pamiętaj tylko że trawnik nie może być "świeżo" założony bo i trawa padnie.

pietiamax 18:26, 04 maj 2017

Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 3
Przekop widłami i wybieraj to, albo opryskaj. Pozbądź się, opryskanie herbicydem selektywnym nic nie da, bo trawnika tutaj nie ma już.

To jest tzw. pole za które w tym roku zamierzam się wziąć. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
Później dam fotki reszty koło domku jak reszta wygląda żeby nie było że taki ..... jestem
Gardenarium 19:25, 04 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pietiamax napisał(a)
To wiechlina
Sam z nią walczyłem w tamtym roku.
Ja potraktowałem ją Starane i po paru tygodniach był spokój. Oprócz tego babki i inne świństwa też uschły. Pamiętaj tylko że trawnik nie może być "świeżo" założony bo i trawa padnie.



Starane działa na chwasty dwuliścienne, a ta trawa jest jednoliścienna więc nie podziała na trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jakub111 00:14, 06 maj 2017

Dołączył: 23 kwi 2016
Posty: 11
Witam Też zwracam się do was z rozpoznaniem chwastu i jak go usunąć. Trawnik ma rok, w zeszłym roku walczyłem z chwastnica cały trawnik 300m2 wzdłuż i w szerz na kolanach i myślałem ze ja zwalczylem. Czy to nie jest chwastnica tylko w większej wersji (pierwsze 3 zdjęcia)? I co to jest na tym ostatnim zdjęciu? Zastanawiam się czy głęboko tego nie wykopać i posiać w tym miejscu nowej trawy? Z góry dziękuję za pomoc w zwalczaniu tego czegoś?

Gardenarium 07:56, 07 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wycinaj wraz z korzeniami, usuwaj, dosypuj ziemi czystej, bez korzeni - dosiewaj trawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Shadow 11:37, 07 maj 2017

Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 18
Dzień dobry.
Poniżej wstawiam kilka zdjęć mojego trawnika po zimie - jeszcze nie wertykulowałem abi nie nawoziłem. Założony w 2014 roku. Podłoże wymienione, trawa barenbrug. Nawożone yara mila. 2 razy w roku wertykulowany. Podlewany regularnie, koszony średnio regularnie. Po roku wygląd w miarę ok, ale rozsiała się koniczyna, nie wiadomo skąd. Później rozsiały się mniszki lekarskie i inne chwasty - tu już od sąsiadów. Co da się jeszcze z tym zrobić? Mam własne ujęcie wody (dosyć płytko, na 8m) i małe dzieci - chemia, która wnika głęboko chyba raczej nie wskazana? Bardzo chciałbym mieć możliwie jak najładniejszy trawnik z soczystozieloną trawą... Co powinienem teraz zrobić, aby mój trawnik jak najlepiej przygotować do lata?
Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies