Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 22:17, 16 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zientas napisał(a)
Na trawniku rosną mi takie trawy powodując zanikanie trawy w około.
Jak są krótko przycięte to jeszcze ok, ale jak trochę podrastają to widać je rosną szybciej.
Jak się tego pozbyć.


Chwastnica, wyrywaj z korzeniami, nie dopuść do wysiania. Bo będzie tego mnóstwo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zientas 06:39, 17 maj 2017

Dołączył: 01 lis 2016
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Chwastnica, wyrywaj z korzeniami, nie dopuść do wysiania. Bo będzie tego mnóstwo.


Nie ma na to jakiejś chemia?
Wyrwanie tego rękoma to jakaś udręka...
Gardenarium 08:19, 17 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma chemia. Tylko wyrywanie, nikt nie powiedział że ogrodnictwo to lekka praca.
Ogrodnictwo to piękna rzecz, ale i wieczna praca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 13:59, 17 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Jest jeszcze opcja druga, którą sama stosuję u siebie. Możesz wziąć mały pędzelek (lub patyczek do uszu) i herbicydem nieselektywnym maznąć tylko to, czego chcesz się pozbyć, uważając przy okazji na trawę. Ale ten sposób jest dobry tylko w przypadku, kiedy masz niewiele chwastów do usunięcia lub dużo wolnego czasu.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Cwieku 18:20, 18 maj 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
U mnie zaczynają pojawiać się takie chwasty:




Co to i jak się tego pozbyć? Jeśli oprysk to mój trawnik zakładałem w sierpniu zeszłego roku. Mozja spryskać raki mlody trawnik? Jesli tak to zapewne przed koszeniem i nawożeniem?
michal_chudzik 13:18, 21 maj 2017

Dołączył: 16 maj 2017
Posty: 10
Rownież podepnę się pod pytanie kolegi Cwieku, czy jeśli moja trawa była sadzona w zeszłym roku w maju a więc jest jednoroczna to czy mogę zastosować oprysk starane 360EW na chwasty, ponieważ jest ich coraz więcej (babki, koniczyny). W instrkucji starane jest zapisane że nie stosować dla trawy poniżej 2 lat,a co na to Koleżanki i Koledzy na forum?

Gardenarium 19:05, 21 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wolno stosować dla młodej trawy, jednak są tacy co stosują słabsze stężenie, ale je do takich nie należę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 08:36, 22 maj 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)
Nie wolno stosować dla młodej trawy, jednak są tacy co stosują słabsze stężenie, ale je do takich nie należę.


Zatem poczekam jeszcze rok.... Póki co chodzę i wyrywam
Gardenarium 07:17, 23 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musisz czekać, to twój trawnik i możesz na kawałku zrobić eksperyment. Zrób coś dla nauki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 10:39, 23 maj 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Ostatnimi czasy zauważyłem u siebie na trawniku trawę, która ma grubsze łodygi. Przeczytałem cały wątek i zastanawiam się czy nie nasiało mi się wiechliny rocznej. Proszę o ocenę co to za trawa z grubymi łodygami. Mam nadzieję, że to nie wiechlina roczna....
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies