Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

ren133 20:27, 19 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
wietrzyk napisał(a)


Witaj Reniu
Miło mi, że zajrzałaś. Z tymi zraszaczami to nie takie proste. Projekt nawadniania przygotowany i wykonany został dla podstawowej wersji mojego projektu (zamieszczałam go na 5 lub 6 stronie wątku). Potem wielkośc i kształt rabat ewoluowały w mojej głowie Powoli zaczęłam zmieniac. W ubiegłym roku poprosiłam panów, którzy zakładali mi system, żeby przełożyli zraszacze. Nie były to wielkie zmiany, więc też nie stanowiło to kłopotu. Zmiany były do 1m. natomiast wielkośc i zasięg zraszaczy pozostały takie same. W tym roku moje plany są hmmm... nieco bardziej rozległe Zraszacze jednak musimy poprzekładać, wolałabym, aby nie podlewały po rabatach. "Moi" panowie załamią nade mną ręce


Aha ...
No to ja też tak będę robić. Tylko, że raczej we własnym zakresie. Mogę pytać w razie wątpliwości?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
MirellaB 21:57, 19 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
wietrzyk napisał(a)


Hej Mirella
dziękuję za odwiedziny
Czy to rewolucja? Może raczej ewolucja w dobrym kierunku

Zmiany fajna sprawa. Muszę do Ciebie częściej zaglądać i podglądać.
Zapraszam również do mojego wątku.
Nie ma zbyt wiele, bo dopiero zaczynam, ale może coś doradzisz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
wietrzyk 08:16, 20 lut 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
ren133 napisał(a)


Aha ...
No to ja też tak będę robić. Tylko, że raczej we własnym zakresie. Mogę pytać w razie wątpliwości?


No jasne
Co dwie głowy, to nie jedna
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
iwonaal 09:39, 20 lut 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Mam nadzieję, że w końcu się wybiorę. A na Gardenię jedziesz?
____________________
Zakochana w ogrodach
andziurex 11:39, 20 lut 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Hej Asiu! Wpadłam od Mirelli z Projektowania. Aż wypieków dostałam większych niż po porannym fittnesie, tyle komplementów Dziękuję. Wiesz, zgadzamy się tak idealnie, bo dobrze odrobiłyśmy pracę domową. Wiedza rzecz bezcenna, cała zima studiowania artykułów i książek i wiosną można to sprawdzić w praktyce. No i do tego dużo cierpliwości... I oglądania pięknych ogrodów, takich jak Twój
Dwa zdjęcia wkleiłam u Mirelli na 23str. Chciałam jej pokazać że jak się chce to można. Jeśli chcesz je zobaczyć to nadal wiszą. W tym roku będzie więcej do pokazywania, na pewno coś wrzucę w metamorfozy. Teraz czekam na cebulowe. Na szczęście u mnie dzisiaj też w końcu zaświeciło słońce, od razu lepiej się człek czuje.
____________________
Ania
MonikaH 11:54, 20 lut 2015


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Hej, ambrowca upchnęłam (dosłownie) między dereniami po lewej stronie od niebieskiego domku, idea jest taka by górował nad krzakami (mam tam flaviramea i klasyczny) a przebarwiające sie liście będą wisieć dłuzej niz na dereniach. Musi podrosnąć bo na razie jest tylko o metr wyższy niż derenie i dość wąziutki. Nie okryłam go, mam nadzieję, ze przetrwa.

Czytałam już u Marty o opuchlakach w cisach. Dziwi mnie trochę, że w tym CO mają takich dostawców. Wcześniej były opuchlakowe żurawki. W końcu producentowi powinno zależeć na zdrowych roślinach, a renomowanemu sprzedawcy tym bardziej.
____________________
Monika - Bez linijki
wiewiora 20:25, 20 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Wpadłam się przywitać ....zaczynamy coś działać?Ja troszkę już posiałam ale wszystko miniaturowe jeszcze ,już bym zjadła takiej swojej sałatki.
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
wietrzyk 11:20, 01 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
iwonaal napisał(a)
Mam nadzieję, że w końcu się wybiorę. A na Gardenię jedziesz?


Hej Iwonko,
na Gardenii byłam Udało mi się wygospodarować tydzień ferii i wróciłam na samą Gardenię. Fotki z targów zamieściłam w wątku o spotkaniach Gdybyś miała ochotę obejrzeć
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:24, 01 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
andziurex napisał(a)
Hej Asiu! Wpadłam od Mirelli z Projektowania. Aż wypieków dostałam większych niż po porannym fittnesie, tyle komplementów Dziękuję. Wiesz, zgadzamy się tak idealnie, bo dobrze odrobiłyśmy pracę domową. Wiedza rzecz bezcenna, cała zima studiowania artykułów i książek i wiosną można to sprawdzić w praktyce. No i do tego dużo cierpliwości... I oglądania pięknych ogrodów, takich jak Twój
Dwa zdjęcia wkleiłam u Mirelli na 23str. Chciałam jej pokazać że jak się chce to można. Jeśli chcesz je zobaczyć to nadal wiszą. W tym roku będzie więcej do pokazywania, na pewno coś wrzucę w metamorfozy. Teraz czekam na cebulowe. Na szczęście u mnie dzisiaj też w końcu zaświeciło słońce, od razu lepiej się człek czuje.


Andziu
Jak ja Cię rozumiem
Szacun dla Cię, za pracowitość. Będę zaglądać do metamorfoz w oczekiwaniu na więcej fotek
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:30, 01 mar 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
MonikaH napisał(a)
Hej, ambrowca upchnęłam (dosłownie) między dereniami po lewej stronie od niebieskiego domku, idea jest taka by górował nad krzakami (mam tam flaviramea i klasyczny) a przebarwiające sie liście będą wisieć dłuzej niz na dereniach. Musi podrosnąć bo na razie jest tylko o metr wyższy niż derenie i dość wąziutki. Nie okryłam go, mam nadzieję, ze przetrwa.

Czytałam już u Marty o opuchlakach w cisach. Dziwi mnie trochę, że w tym CO mają takich dostawców. Wcześniej były opuchlakowe żurawki. W końcu producentowi powinno zależeć na zdrowych roślinach, a renomowanemu sprzedawcy tym bardziej.



Gratuluję zakupu Niech Ci zdrowo rośnie ambrowiec

Jeśli chodzi o opuchlaki w cisach to mamy z Martą podejrzenia, że cisy zostały zainfekowane już na placu w CO. Te cisy stały tam dość długo, a opuchlaki wylęgają się z jaj na początku września. Czyli chrząszcze zapewne przylazły na cisy z innych roślin i na nich się rozmnożyły paskudy Powinnam je reklamować, ale tradycyjnie paragon wywaliłam.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies