Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

kosolka 16:11, 10 lip 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Cudowne! Gratuluję dobrego oka i wyczucia chwili..
____________________
Ola Kosolkowa pasja
asica 16:15, 10 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
wietrzyk napisał(a)
Hej Jestem już z powrotem w domu (niestety ) Nie odpisywałam, bo okazało się, że w kolejnym boskim miejscu, w którym przyszło mi wypoczywać i rozmyślać, nie było wi-fi. Zasięgu telefonicznego zresztą też nie No i całe szczęście, bo bez przeszkód mogliśmy delektować się bliskością natury. I przypomnieć sobie, że to w Niej tkwi moc ogrodowych inspiracji
Po raz kolejny doszłam do wniosku, że mój ogród jest zbyt uporządkowany. Nie jest to efekt do jakiego dążę. Pocieszam się jednak myślą, że jest to stan przejściowy i z czasem nabierze tajemniczej dzikości



Prawie jak nasza werbenka patagańska, no równie urocza .Świetne klimaty. Da się przeżyć nawet bez wi-fi.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Karol99 16:21, 10 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zamurowało mnie.. Jak tam jest pięknie!!
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
wietrzyk 16:39, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
nicol21 napisał(a)
Jakie wiatry u Ciebie w ogrodzie buszują? Pokaż różankę znów Z lewej, prawej, z góry i z dołu najlepiej


Wiesz, przez tą deszczową aurę różanka chwilowo przygasła. Roże zbierają siły na powtórne kwitnienie, szałwie poprzycinałam, bo już były suche. Ale za to startują budleje, liatry, naparstnice i drakiew.
Na życzenie Szanownej Koleżanki pokazuję co jest




____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 17:01, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Mirello do Pana Trawkina razie nie, ale myślę o Dobrym Polu w połowie przyszłego tygodnia. Nie wybrałabyś się?

Wiuniu niestety wakacyjne dni mijają zbyt szybko. Jednak odkąd mam ogród, ciekawość co się zmieniło ciągnie mnie z powrotem. I choćby było to tylko kilka dni, zawsze dziwię się, że tak wszystko porosło

Reniu dziękuję

Zielona dziękuję, ale Ty sama nie możesz narzekać

Asiu ja nie kłamam, ja siem uczem tak już jest, że jak coś sprawia przyjemność, to nauka szybciej idzie. Z National G. przesadziłaś jednak
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 17:31, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Olu dziękuję

Asiula masz rację w takich okolicznościach przyrody Wi-Fi nie jest potrzebne Odkąd sama zajmuję się ogrodem zwracam uwagę na różne "dzikie" roślinki. Są wśród nich prawdziwe piękności. Zresztą nie raz znajdują miejsce w ogrodach światowej sławy projektantów. Jak choćby trybula leśna, o której po tegorocznym ChFS pisałam Danusia

Karolu no fakt, jest za każdym razem, jadąc z Suwałk w kierunku Rutki-Tartak, pokonujemy jedną z licznych górek i wtedy naszym oczom ukazuje się cudna panorama okolicy. Wtedy wszyscy obecni w aucie robią głośne "łaaa..."
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 17:50, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
w warzywniku
dojrzewają pomidorki



____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Imienniczka 17:53, 10 lip 2015


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Ciekawe odmiany.
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
wietrzyk 17:55, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774




ziemniaczki, przez foliowe worki można już wyczuć twarde kulki
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 17:59, 10 lip 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Jeżyny, po raz pierwszy wydały owoce. Sadzone 2 lata temu. W ubiegłym roku dopadła je jakaś choroba grzybowa i wszystkie owoce opadły zanim dojrzały. W tym roku wygrabiłam dokładnie wszystkie stare liście i potraktowałam miedzianem. Zostawiłam 4-5 najsilniejszych pędów.



____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies