Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

AGDULA 00:39, 29 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
wietrzyk napisał(a)


Witaj Agdula
nie jestem pewna czy rdest nadaje się na brzeg rabaty, ze względu na to, że trochę się jednak rozłazi. Ale namiar oczywiście wysyłam



To gdzie najlepiej posadzić ten rdest? w Cieniu , słońcu, pod drzewami?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Borbetka 09:34, 29 cze 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Właśnie, żywokost. Dzięki.
____________________
borówcowy wizytowka
wietrzyk 19:01, 29 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
A_gawa napisał(a)


Wietrzyku, mam pytanie odnośnie rdestu - jak myślisz, czy da radę pod dużymi klonami? Chciałabym, żeby zadarnił skarpę i ziemię dookoła tawuł van houtte'a.


Jeśli będzie miał wystarczająco wilgotno to da radę na pewno, tylko nie wiem czy w cieniu będzie kwitł tak obficie...
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 19:02, 29 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
AGDULA napisał(a)


To gdzie najlepiej posadzić ten rdest? w Cieniu , słońcu, pod drzewami?


W słońcu, na wilgotnym podłożu, raczej w plamie niż na obwódkę. Takie jest moje skromne zdanie
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Kasik 20:20, 29 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Dzięki Asiu za nazwy różyczek. Mam niektóre z nich, ale w kompozycji lawendowej i takiego uroku nie ma.

Rabata wyszła Ci piękna. Masz intuicję w doborze roslinek . Cudny ogród szykujesz

Pozdrwienia z Droszkowa
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
frezja 20:53, 29 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313




cudowne nasadzenia...kolor,faktura...a ja dopiero się uczę,podglądam;jaki to krwawnik?? ma nazwę..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 20:56, 29 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313




Powoli i na mnie róże zaczynają działać..myślę o rabatce z nimi w roli glównej.Jakie drzewka masz tutaj...migdałek??
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 21:14, 29 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
wietrzyk napisał(a)
Red Barony i stipy dołączyły do towarzystwa kosówek, śliw dziecięcych i berberysów na skarpie przy tarasie:



aspirynki z fioletową szałwią


patrzę i się zachwycam...) piknie tu;
te śliwy bardzo wyrosną?? czy regulujesz wzrost...piękny akcent kolorystyczny dają;
czy jakieś róże niewysokie możesz polecić?? chodzi za mną rabatka różana ale miejsca na nią jeszcze szukam..rozumiem,że róże tylko do słoneczka...co??

____________________
Ewa - Ogrodowy song
AGDULA 23:10, 30 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
wietrzyk napisał(a)


W słońcu, na wilgotnym podłożu, raczej w plamie niż na obwódkę. Takie jest moje skromne zdanie


ups w słońcu i na wilgotnym podłożu, to u mnie kiepsko z taką ziemią. Wilgotno to mam tam gdzie cień i to jeszcze jak popada.
Poszukuję roślin na suche podłoże i jałowe aby nie latać ciągle z wężem do podlewania
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
AGDULA 23:13, 30 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
wietrzyk napisał(a)
Jestem i spieszę z odpowiedziami, bo widzę, że mój wątek żyje własnym życiem (co mnie ogromnie cieszy oczywiście ) tylko gospodyni brak
Miałam dziś szczęście obudzić się w cudownym, schowanym w lesie miejscu, z dala od zgiełku i pośpiechu. Czekam na te kilka dni TUTAJ cały rok, telepię się 600km polskimi drogami, ale warto... To miejsce, w którym wypoczywam naprawdę. Całe szczęście jest Wi-Fi, więc mogę podglądać co się u Was dzieje

]

A co to za fajny dom? jakaś agroturystyka? Wygląda na super miejsce jak z innej bajki
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies