Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Warmia 11:54, 06 wrz 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
wietrzyk napisał(a)
Hortensje, kolejna zapowiedź rychłej jesieni




To drzewko za hortensjami to grujecznik, czy coś pomyliłam?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
wietrzyk 11:55, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774



____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 11:57, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Warmia napisał(a)


To drzewko za hortensjami to grujecznik, czy coś pomyliłam?


Tak Marta, to grujecznik. Posadzony dokładnie dwa lata temu. Trzy cienkie patyczki, rozrósł się niesamowicie. Czekam teraz na jego jesienne różowości
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Warmia 12:03, 06 wrz 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
wietrzyk napisał(a)


Tak Marta, to grujecznik. Posadzony dokładnie dwa lata temu. Trzy cienkie patyczki, rozrósł się niesamowicie. Czekam teraz na jego jesienne różowości


Czy on jest szczepiony na pniu, bo wygląda trochę jak krzew?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
wietrzyk 12:11, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Warmia napisał(a)


Czy on jest szczepiony na pniu, bo wygląda trochę jak krzew?


Nie jest szczepiony, ale wyprowadzam ten i dwa sąsiednie na jednopniowe drzewka wycinam wszystkie pędy wybijające przy głównych pniach. Mam też trzy rosnące wielopniowo, wyglądają zupełnie inaczej I co dziwne, prawie każdy z nich inaczej się wybarwia.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wiunia 18:02, 06 wrz 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Asiu jak ja lubię Twoje fotki ogrodu, a jeżóweczki śliczne, też mi chodziły po głowie właśnie takie zwykłe mają swój urok ale jakoś nie wpadliśmy na siebiemoże w przyszłym roku
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Warmia 18:25, 06 wrz 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Dziękuję Asiu za odpowiedźBardzo mi się podoba to drzewko, tylko z tego co czytałam to ono duże rośnie. Czy można je przycinać, żeby nie urosło za duże?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
asica 18:31, 06 wrz 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
wietrzyk napisał(a)


Asiula, dziękuję choć muszę przyznać, że gdybym na początku tej drogi wiedziała ile czeka mnie pracy, nie wiem czy bym się odważyła

To dobrze, że nie wiedziałaś

wietrzyk napisał(a)


Ale fajna kompozycja wyszła.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
wietrzyk 18:49, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
wiunia napisał(a)
Asiu jak ja lubię Twoje fotki ogrodu, a jeżóweczki śliczne, też mi chodziły po głowie właśnie takie zwykłe mają swój urok ale jakoś nie wpadliśmy na siebiemoże w przyszłym roku


Cześć Wiolu,
dziękuję za odwiedziny Bardzo polecam jeżówki, nawet wysiałam w tym roku swoje z nasion, ale pewnie dopiero w przyszłym będą cieszyć kwiatami.
Teraz też dopiero domyślam się skąd nazwa jeżówki. Ich łepki to w istocie małe jeżyki, twarde i kłujące
Poza tym kwitną nieprzetwanie, dają radę słońcu i suszy.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 18:54, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Warmia napisał(a)
Dziękuję Asiu za odpowiedźBardzo mi się podoba to drzewko, tylko z tego co czytałam to ono duże rośnie. Czy można je przycinać, żeby nie urosło za duże?


Marta, hmmm... no właśnie tego nie wiem. Grujeczniki dopiero od niedawna są popularne w ogrodach i z tego co podają w necie w naszych warunkach nie rosną wielkie. Choć widziałam jednego "starucha" w poznańskim ogrodzie botanicznym i lekko mnie to zaniepokoiło. Jest ogrooomny. Jakby co mam nadzieję, będzie to już problem następnych pokoleń
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies