Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Agania 07:45, 28 sie 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
07_Rene napisał(a)
Ja to mam jednak dobre oko Jeżeli to invesa to jestem zdecydowana kupić ją do siebie. Nawet już rozpytywałam w szkółce, ale na razie mają albo malutkie, albo taka dużą sztukę za 900zł. Pięknie u Ciebie wygląda, choć faktycznie trochę ginie w gęstwinie.
Widziałam kilka stron wcześniej Twoje przymiarki do nowej rabaty z azaliami. Rozłożyłaś guano, a widzę, że masz już tam nasadzenia. Nie spali roślinek? Pytam, bo jestem na etapie przekopywania rabaty pod róże z obornikiem końskim, trochę już zleżałym, takim ze spodu pryzmy. Ale róże miałam sadzić dopiero na wiosnę. Chyba, że zdąży mi się to przerobić do października? To mój pierwszy raz z obornikiem Nie mam doświadczenia.


Wiesz czego chcesz w ogrodzie ......duży wybór mają w szkółce u Koniora, jeszcze szkółki będą mieć ofertę jesienną, to może dostaniesz taki egzemplarz jakiego potrzebujesz.

Azaliowa rabata, którą przygotowuję, dostanie jeszcze torf i dużo piasku, to razem będzie przekopane i jeszcze posieję na całość gorczycę i jeszcze raz całość przemerdam, już posadzone rośliny nie będą już ruszane, ziemię wokół nich tylko delikatnie wzruszę....do października masz jeszcze dużo czasu, zanim posadzisz róże, to przemieszaj całość kilka razy i będzie dobrze

Obiecałam nowe foty iglaków, ale mam problemy z moim pstrykaczem, wiec poszukałam starszych zdjęć dla Ciebie


świerk wężowy ma ciekawy pokrój

jałowiec horstmen i zwisłe formy modrzewi

świerk serbski i jodła kaukaska pendula

cyprysik nutkański
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
yolka 07:58, 28 sie 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Śliczne pendulowate masz
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
laurowisnia 10:27, 28 sie 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Przeglądnęłam sobie fotki z ogrodu, ważkę zieloną uchwyciłaś chyba w trakcie składania jaj.
Zastanawia mnie Twoja asperka chocolate, czy ona kwitnie później od zwykłej, czy ma jeszcze różowe kwiaty?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
ZbigniewG 11:16, 28 sie 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Agata a ja właśnie przywiozłem sobie piątą odmianę cyprysika nutkajskiego -Green Arrow -jak szaleć to szaleć ten będzie najszczuplejszy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Milka 11:54, 28 sie 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agata, masz mnóstwo rarytasów wśród iglaków o pysznogłówkę się nie martw, cały czas pamiętam, ale jeszcze zdobi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 13:28, 28 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aganiu, takimi okazami iglastymi mogę się bezkarnie u Ciebie zachwycać. I to jest piękne. U mnie iglaki można policzyć na palcach jednej ręki. Więc to fajnie, że u kogoś można zobaczyć coś innego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
07_Rene 13:46, 28 sie 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Nie do końca wiem, ale powoli zaczyna mi się klarowac koncepcja, tym bardziej że podglądać Was na forum już jakiś czas W tym roku trochę dojrzałam ogrodniczo i umiem się już powstrzymać od spontanicznych zakupów. Chce zrobić porządek z tym co mam. Ale listę roślin do kupienia robię
Ten świerk wężowy boski jest. Widziałam na żywo u znajomych i bardzo przyciąga uwagę.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Urszulla 14:04, 28 sie 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Wężowego świerka widziałam u Bogdzi, przyciągnął moją uwagę. Wcześniej jakoś nie przepadałam za tymi zwisającymi na dół, ale u Kapiasów zachwyciłam się np. bukiem rosnącym w dół. I tak to jest NIE MÓW NIGDY NIGDY
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
renatamama3 20:00, 28 sie 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Agania napisał(a)


Posadziłam już 16 krzaczków, po karczowaniu ogników zrobiły się puste placki, posadziłam tam już 16 nowych krzaczków i dokupiłam jeszcze 5 wrzosów, bo mi brakło

Czy Ty wiesz Reniu, kiedy jest giełda na Klimeckiego?


Ja dzisiaj ,kupiłam 15 ,szkoda ,że jeszcze kilku na parapety nie kupiłam ,ale trzymam kieszeń mocno na krokusy,sierpień i wrzesień ciężki ,wakacje,książki,przybory ,itp,drewno do kominka.ech

Giełda chyba wrzesień .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Bogdzia 21:28, 29 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ślicznego masz tego wężowego . Mój w tym roku chorował coś mu igły zjadło i trzeba było czubek wyciąc ale moze w przyszłym roku będzie rósł.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies