Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

Marcin89 16:56, 05 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2454
Ja właśnie też mocno przyciąłem lawendę, bo była sadzona w maju zeszłego roku. Ale nie widziałem jak tam puszcza, bo nie byłem.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 17:08, 05 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2454
A teraz zostawiam Ci narcyza .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 17:24, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
piękny dzięki
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
MagdalenaK8 20:08, 05 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Martuś piękne zdjęcia i piękne poczynania w ogrodzie...U mnie też dziś pogoda się nie sprawdziła, było trochę zimnawo ale robiłam kanciki. Oczywiście nie skończyłam...ledwo żyję ale się nie poddam. Może jutro skończę...
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
marta_d 19:10, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Poczyniania narazie nieśmiałe czekam na pierwsze koszenie trawy, kanciki ostatnio jesienią robiłam! Dziś w ogródeczku nic nie dziabnęłam, pojechałam za to na rybki, porzucać troszkę
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 19:14, 06 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2454
A ja właśnie wróciłem z ogrodu. Niektóre tulipany już kwitną, a tawuła wczesna i migdałek trójklapowy właśnie zaczynają kwitnienie . Kwitnie też pieris japoński.

A przycięta lawenda już ma młode pędy, więc jest ok.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Marcin89 19:15, 06 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2454
A róże to już w ogóle jakie duże i pełno liści mają .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 19:18, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
wlasnie tawuły już takie ładne, migdałek też już sporo kwiatów ma (choć nie przepadam za nim - przy zakładzie rośnie wciśnięty w jakiś kąt) u mnie widzę, że róża jedna na straty pójdzie, coś nie odbija, nie ma młodych listków :/ może jakaś opóźniona w rozwoju jest
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 19:27, 06 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2454
Ja właśnie lubię migdałka, ale pojedynczo posadzonego. Więcej nie ma sensu. A tawuły wczesne są teraz fajne - całe oblane białymi kwiatkami, a potem jedynie zielony krzew (ale o ciekawym lancetowatym ulistnieniu) i mimo wszystko posadziłem 3 sztuki. Z kolei tawuły japońskie wczesne puszczają listki i to jest fajne.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 19:34, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
korzystam z chwili wolnego i poproszę o radę w sprawie aranżacji części ogródka:
to zdjęcie przedogródka

widok z kuchni



przy płocie rośnie jeden cis,którego nie zdążyłam przesadzić, a mam zamiar to zrobić, tzn. dosadzić do pozostałych po drugiej stronie chodnika w tą największą lukę. Chciałam się odgrodzić od ulicy i może powinnam się zdecydować na cisy, żeby jednakowo to wyglądało, ale z racji tego ,że duże okazy są dosyć drogie, to zdecyduję się standardowo na tuje Smaragd, od razu chce takie na wysokość płotu. W kółeczku przed cisem rośnie hortensja Pinky Winky , no i tu zaczyna się problem, ponieważ chciałam na ścianie żywopłotu tujowego posadzić 2 miłorzęby szczepione np. Mariken ( w tym miejscu mimo, że patelnia cały dzień to hortka daje radę bo ma non stop wilgotno) a przed miłorzębami szpalerek hortek tej samej odmiany. Ciężko znaleźć miłorzęby szczepione na wys. ok. 120 cm i tak sobie myślę, czym ewentualnie można by jej zastąpić... ale się rozpisałam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies