Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

marta_d 19:35, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
Ja właśnie lubię migdałka, ale pojedynczo posadzonego. Więcej nie ma sensu. A tawuły wczesne są teraz fajne - całe oblane białymi kwiatkami, a potem jedynie zielony krzew (ale o ciekawym lancetowatym ulistnieniu) i mimo wszystko posadziłem 3 sztuki. Z kolei tawuły japońskie wczesne puszczają listki i to jest fajne.


może na szczepionego migdałka zdecydowałabym się , żeby był ujarzmiony
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 19:38, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
ciągle też się zastanawiam czy nie pozbyć się żywopłotu, albo ewentualnie nadac mu owalny kształt przy końcu
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 19:44, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195

tu nasza duma - orzech to kolejne drzewo, którego chciałabym się pozbyć, ale tata go wsadzał daaawno temu i nie chce mu łamać serca pozbywajać się go, to jest jedno z najbrzydszych miejsc w ogrodzie(ta ławka tylko chwilowo tam stoi) przy płocie jałowiec, którego będę usuwać i dosadzać szmaragdy no i nie mam pomysłu jakimi roślinami zasłonić właz do oczyszczalni
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 20:50, 06 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
jeden z moich pomysłów:


1 - tuja smaragd
2 - miłorząb mariken
3 - hortensja Pinky Winky

Jutro przedstawie resztę a póki co zmykam, bo mnie mąż oskalpuje
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 21:25, 07 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2454
Bardzo dobrze wygląda Twoja kompozycja . Ale przeczytałem w innym wątku, że cały ten fragment ogrodu chcesz zmienić i trawnika nie będzie. Ja chętnie pomogę tylko dziś już nie mam natchnienia.

Lepiej zaprojektować od razu ten kawałek, a nie po części. Można z kolei wykonywać po kawałku w miarę możliwości. I tu mam pytanie o wymiary tego prostokąta, szerokość żywopłotu i ogólny pomysł co byś tu chciała (jaki styl, kolorystyka, czy naturalne pokroje czy rośliny formowane).
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 23:23, 07 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Niedługo będę mistrzynią painta coraz lepiej mi idzie Marcin - cieszę sie że mogę na Ciebie liczyc,chyba jako jedyny sledzisz moje poczynania na bieżąco hehe zapytanie dodalam do wątku o projektowaniu rabat,bo myslalam że ktoś bardziej doświadczony z wizją zechce podpowiedzieć jak to widzi ,no ale brak chętnych
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 10:50, 08 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin - wymiary prostokąta podam w okolicach weekendu, od jutra do piątku jestem na wyjeździe służbowym, więc nadrobie na weekend, plus wiecej fotek mojego ogródka ale oczywiście będę myśleć o przemianie przedogródka bardzo intensywnie może coś jeszcze wleci mi do łba
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
madeline28 11:13, 08 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Marta ja też śledzę Twoje pczynania na bieżąco. Nie włączam się do dyskusji, bo w czym może Ci doradzić taki Amator jak ja ale gorąco dopinguję
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
marta_d 11:30, 08 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
fajnie, że zaglądasz, ja mam podobnie jak Ty
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
olga_ 14:23, 08 kwi 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
Hej Martuś myśle że masz racje że te "nowe" mają trudniej na forum..dzięki za porady też myślałam żeby conike zamienic na bukszpanowego stożka. Musimy sobie jakoś poradzic, bo jakby inaczej. Mi też się podoba wiele roślin i do tej pory zwoziłam wszytko bez ogólnej koncepcji, ale dobry znak lecze się I tak mi się wydaje że za jakiś czas i my pochwalimy się dopracowanymi, uporządkowanymi ogrodami. Jak coś przyjdzie mi do głowy to dam znac co do Twojego projektu
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies