Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój kawałek planety

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek planety

Nonka 13:17, 24 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
Nooooo... niestety... ale jakie przyjemne uzależnienie
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 13:38, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
coś o tym wiem
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:20, 26 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
wybrałam się wczoraj po cunninghumy, tam gdzie miały być - "wyszły", w innych dwóch szkłkach - same różowe bo takie schodzą, zamówiłam 4 szt białych i myszę czekać do 10 sierpnia. szkoda.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:31, 26 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
moje trawki pt miskant graziella i rozplenica hameln rosną na połowę wysokości i dalej nic, nie wiem dlaczego, podłoże nie takie ? Zdjęcie z kaloszem który nie jest rzeźba tylko chciałąm złapać proporcje, ma góra 40 cm , może jestem niercierpliwa ale wydaje mi się u innych już osiągnęła taką wysokość a u mnie niska kępka ... podobnie graziella , stanęła na 80 cm i tylko gęstnieje, dałam do podsadzenia zwykłą ziemię ogrodniczą.



Widok z okna salonu :



no i udało mi się wczoraj w zastepstwie brakujych różanecznikó kupic 20 wrzosów, berberysy carpet oraz cypryska nutkajskigo,

wrzosy kupiłam algretto i drugie jakieś białe ale pan w szkółce nie wiedział jakie, myślę tez o azalii panda żeby klika wsadzić nad wrzosami, sa niskie - co najważniejsze białe , ale trochę mnie przeraża obfitość kwitnienia.



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:39, 26 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
w tym tygodniu jestem na urlopie, wszyscy się dziwią dlaczego nie wyjeżdżamy a ja tak się cieszę, że będę miała tydzień na grzebanie w ogrodzie, popracuję nad rabatą pod różneczniki w której częściowo rośnie chwast do pasa i rabacie a la dominika
żeby tylko dzieci mniej marudziły i nie padało ...
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
anka_ 11:54, 26 lip 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Trawką daj czas, dobrze się ukorzenią i w przyszłym roku pokarzą na co je stać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
olaw 22:20, 26 lip 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Zaznaczam bo fajne rabatki powstają a ja jestem cały czas na etapie podglądania i przesadzania
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
katiaxx 11:13, 27 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziękuję Olu, że odwiedziłąs mój wątek, zajrzałam do Ciebie na szybko, wieczorem poczytam, dziś chciałam przygotowac rabatę pod różaneczniki, częśc miałam zrobioną, trochę zrobiłam wczoraj w to dopiero połowa, więc nie wiem czy dzis dam radę,

wiem że jest niedziela i normalnie w ogródku ludzie nie grzebią ale przeciez niedziela ma relaksowac - jak mnie relaksuje grzebanie w ziemi to dlaczego nie ?
łatwo nie jest bo gorąco, pod wieczór kamary ...

kupiłam ok 20 wrozsó, allegretto i jeszcze biały, pani w innej szkółce powiedziała że dopiero przywiezie - począkujące, czyli taki jak mi wytłumaczyła które nigdy się nie rozwijają, tylko pączkują i są trzymają się do b. późnej jesieni. Musze znaleźć jakie to gatunki - na te się skusiłam bo były tanie i b. ładne.

I teraz pan ze szkółki poradził że mogę je sadzić w czystym torfie, Danusia pisze o mieszance ale nie mam kory przekompostowanej, czy moge je posadzić w samym torfie ?

____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
11:26, 27 lip 2014
katiaxx napisał(a)
moje trawki pt miskant graziella i rozplenica hameln rosną na połowę wysokości i dalej nic, nie wiem dlaczego, podłoże nie takie ? Zdjęcie z kaloszem który nie jest rzeźba tylko chciałąm złapać proporcje, ma góra 40 cm , może jestem niercierpliwa ale wydaje mi się u innych już osiągnęła taką wysokość a u mnie niska kępka ... podobnie graziella , stanęła na 80 cm i tylko gęstnieje, dałam do podsadzenia zwykłą ziemię ogrodniczą.


Wkleję Kasiu też u Ciebie moją odpowiedź.
Ja swoje trawy mam na rabacie słonecznej do godz 14-15,potem jest cień od domu.Mam na tej rabacie linię kroplującą.Rabata jest przykryta korą.W dołki sypałam kompost.W tym roku podsypałam im po garstce nawozu ( nawet nie wiem jaki to był ale coś takiego jak azofoska).Ja tak w ogóle to rzadko nawożę rośliny typu azofoska,podsypuję im kompost.Późną jesienią zawiązałam im chochoły.Wiosną przycięte były na jeża.Katka daj im czas.Ja też się martwiłam bo wcale nie widziałam by puszczały kwiatostany a jak się rozszalały to miały po 40 szt,liczyłam Moje też były sporawe sadzonki.Donice były ciężkawe jak kupowałam.
Ta druga Twoja być może,że mrówki trochę jej przeszkodziły w rośnięciu ale jak już się wyniosły to na pewno ruszy.Udepcz ziemię przy niej i podlej by osiadła na korzonkach.I nie martw się,jeszcze pokażą swoją urodę.Miskant też się bujnie.
katiaxx 11:32, 27 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Pan ze szkółki zapraszał po 15 sieprnia po wrozsy skyline które nie wkitną - nie bardzo wiedziałam o co chodzi ale spojrzałam do netu, są świetne ! nie wiem jak z mrozoodpowrnością, na szybko nie znalazłam nic o nich na ogrodowisku a to raczej niemożliwe !

np

http://www.zielonyogrodek.pl/na-sloneczne-stanowisko/wrzos-pospolity-skyline-stockholm

http://www.zielonyogrodek.pl/na-skalniaki/wrzos-pospolity-skyline-sydney

i są zimozielone - teraz wyczytałam

co o nich sądzicie, pięknie wyglądają w zestwieniu z kwitnącymi
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies