Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój kawałek planety

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój kawałek planety

katiaxx 09:41, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Hej Krakus, dzięki za odwiedziny - "prężnie" powiadasz ... myślę że nieco nadużyłeś znaczenia ale niech będzie
Zapraszam : oglądaj, krytykuj, podpowiadaj, wszelkie uwagi mile widziane.

Co do rabatki z RH, to kto wie, może nawet w tę runiankę wcisnę ze 30 czosnków co mnie zapewne zrujnuje finansowo na całe tygodnie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 09:47, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Nonka napisał(a)
Fajna ta kosmatka


Kosmatka jest w ogrodzie Dominiki taki biały "piżok" z daleka

te białe kuleczki po prawo w ogrodzie Dominiki to właśnie jej wysokość kosmatka śnieżna



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 09:56, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Tak swoją droga to straszne jest że tych roślin tyle trzeba :
thuje 20, wrzosy 50, czosnki 30, tulipany 50 - berberysy 10 - i jedna raba z grubsza gotowa.
jak mieszkałam u rodziców : winogron, kawałek trawnika z hustawką dla dzieci i rabata : 1 berberys, 1 jałowiec + 1 kosodrzewina + dereń rozłogowy kradziony z parku, jakaś 1 choinka nana i nawet ślimak tam już nie wcisnął swojej jednej jedynej nogi bo nie było gdzie

Przynajmniej było ekonomicznie ...

Co do nornic kupiłam trykacza - tak nazywam taki zielony wciskany w ziemię odstraszacz co robi "trrrrr" co 30 sek, otóż już nie robi, myślę że z powodu deszczy doszło do jakiegoś zwarcia czy może coś takiego ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
10:07, 24 lip 2014
katiaxx napisał(a)


ZAKLINACZ DESZCZU POTRZEBNY OD ZARAZ

Czary mary...czary mary...deszczu przybądź... "udo się albo się nie udo"
Krakus 11:23, 24 lip 2014


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1375
katiaxx napisał(a)


nad różanecznikami na górować cyprysik nutkajski, podsadzenia z runianki , nie wiem jaki odstęp powinnam zostawić między różanecznikami żeby na siebie nie powłaziły w przyszłości, może wpleść tam jakąś trawkę żeby nadać miękkości ale nie wiem jaką, mam miskant graziella i 2 gracillimus, obydwa są dość sztywne a chciałabym żeby to było coś powiewającego w stylu nieco romantiko (ale nie stipa - nie aż tak romantiko .

Zamiast kosmatki może dać żurawkę a dopiero za nią kosmatkę, Kosmatkę sobie uwidziałam, na mojej liście jest i gdzieś muszę ją wtrynić


Nie myślałaś może zamiast pęcharznicy Perukowca? troche długo startuje ale jakbyś miała tam RH to w sumie nie powinno tak Ci przeszkadzać a kwitnie później niż RH i m a czerwone peruki...niektórzy pisza że kłopotliwy jest..ja ma kilka u siebie 3 rok i na razie ok...

Co do RH na tej focie to ja bym albo symetrycznie posadził po obu stronach cyprysika po 2 jak sie zmieszczą albo usunął tego przed cyporysikiem..jakoś mi linie tych RH nie pasuje..ale może Ci bardziej doświadczeni projektanci pomogą
____________________
Zielonym do góry...
Nonka 11:23, 24 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
katiaxx napisał(a)


Kosmatka jest w ogrodzie Dominiki taki biały "piżok" z daleka

te białe kuleczki po prawo w ogrodzie Dominiki to właśnie jej wysokość kosmatka śnieżna





Kurcze, ładny ten ogród Dominiki. Gdzie mogę go pooglądać?
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 11:35, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Nonka napisał(a)


Kurcze, ładny ten ogród Dominiki. Gdzie mogę go pooglądać?


o tu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=235

i tym sposobem załatwiłam Cię na pół dnia zapomnij o rosole i kotletach, ten wątek wciąga
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 11:42, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Krakus napisał(a)


Nie myślałaś może zamiast pęcharznicy Perukowca? troche długo startuje ale jakbyś miała tam RH to w sumie nie powinno tak Ci przeszkadzać a kwitnie później niż RH i m a czerwone peruki...niektórzy pisza że kłopotliwy jest..ja ma kilka u siebie 3 rok i na razie ok...

Co do RH na tej focie to ja bym albo symetrycznie posadził po obu stronach cyprysika po 2 jak sie zmieszczą albo usunął tego przed cyprysikiem..jakoś mi linie tych RH nie pasuje..ale może Ci bardziej doświadczeni projektanci pomogą


No widzisz, perukowiec byłby lepszym wyborem, co prawda jest tam już pęcherznica ale przecież mogę ją przenieść, powiem szczerze że u perukowca nie lubię peruki, taki puch ale gdzieś przeczytałam na forum że jak się przycina te kwiatostany to liście dorodniejsze i to mi odpowiada, co prawda mam już szczepionego nieopodal ale do tego powoli dojdziemy.
dziękuję Krakus,

co do rozmieszczenia różanecznika to z domu prześlę zdjęcie wypisz wymaluj tego zestawu,(bez cyprysika) będzie wiadomo jak to wygląda.
A jak myślisz co ile sadzić różaneczniki co 1,5 m będzie ok, czy co 2 m ?
Podpytam jeszcze Danusię na artykule odn. różaneczników.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Nonka 12:04, 24 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2014
Posty: 180
katiaxx napisał(a)


o tu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki?page=235

i tym sposobem załatwiłam Cię na pół dnia zapomnij o rosole i kotletach, ten wątek wciąga


Ha! Ja nie przy rosole, ale... w pracy.... ciiiii
____________________
Nonka Dogonić marzenia
katiaxx 12:48, 24 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Nonka napisał(a)


Ha! Ja nie przy rosole, ale... w pracy.... ciiiii


wiesz że to już uzależnienie ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies