Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

ana_art 17:48, 21 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Dorota123 napisał(a)


Przeczytałam i od razu pobiegłam sprawdzić, niestety u mnie nie ma żadnych samosiejek, ale matecznik z wiosny chyba chce żyć bo jakieś zielone listki się pojawiły.
jak będziesz chciała to wiosna mogę Ci wysłać, różowa bardzo mi się wysiała na przedpłociu.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 17:50, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kochane. podpowiadajcie dalej, Danusia fajny projekcik pokazała. Ja muszę się na chwilę wylogować i dzieciaka do Internatu pomóc spakować. Wejdę później.
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 17:55, 21 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
śliwa wiśniowa faktycznie fajna i nada koloru , kwitnie krótko bo tydzień ale jak pięknie wtedy pachnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 19:55, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mam niespodziankę z nieba: trochę popadało, podlało za mnie ogródek.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:57, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
jak będziesz chciała to wiosna mogę Ci wysłać, różowa bardzo mi się wysiała na przedpłociu.

Aniu, ty masz szałwię różową? A ja tylko fioletową mam. Tak samo rośnie? Która jest ładniejsza?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:04, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ModraSowa napisał(a)
Iwonko, podczytuję o czym dyskutujecie...Moi Rodzice kilka lat temu posadzili dwie magnolie. Rozrosły sie potężnie, kwiaty są krótko. Mama ma problem z wybieraniem opadłych liści z rabaty... Może warto pomyśleć o czyms zimozielonym, widzę ,ze na tej rabacie sporo traw. A może faktycznie nigra, dodalaby koloru

Aniu, nie mogłam wcześniej odpisać.
Wychodzi na to, że w tym miejscu magnolii nie posadzę. Zaczyna mi się zwężać ogród, hi, hi.
Poprosiłam Danusię i mi zrobiła szkic nasadzeń.
Dziękuję za dobre rady wszystkim.
Magnolia w moim ogródku się znajdzie, ale w innym miejscu i później. Robię ogród na zasadzie rabatka, po rabatce, więc trochę potrwa.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:06, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gardenarium napisał(a)
W uprawie magnolii najważniejsze jest - lekko kwaśne podłoże, nie za głęboke posadzenie, wilgotność, ochrona przed chorobami grzybowymi, niezbyt grube ściółkowanie. Nie lubi przesadzania bo ma kruche korzenie.

Dziękuję Danusiu za rady, muszę dokładnie przemyśleć miejsce dla magnolii.
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 20:09, 21 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)

Aniu, ty masz szałwię różową? A ja tylko fioletową mam. Tak samo rośnie? Która jest ładniejsza?
mam i jedna i drugą, tą różową kupiłam w tym roku, jest na przedpłociu, jestem bardzo zdziwona bo bardzo szybko się rozsiała. Ona jest kompaktowa czyli ma się nie rozkładać jak ta fioletowa. Jako że tę różowa mam chyba od czerwca to wiele nie mogę powiedzieć zobaczymy w przyszłym roku. Na pewno łatwo się rozsiewa, po ścięciu zakwitła szybciutko drugi raz, teraz już się kwalifikuje do drugiego cięcia
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 20:11, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)


Iwonko, ambrowiec jest piękny, ale raczej będzie zielony cały sezon, u mnie w dalszym ciągu zielony, czekam na przebarwienia, ale jeszcze nic, może na dniach. (U mnie zerknij, chyba na ostatnich stronach jest jakieś zdjęcie z ambrowcem). A jakie to berberysy są u Ciebie w donicy - piękny pomarańczowy kolor?

Violu, dzięki za rady.
Mój berberys nie miał nazwy, jak go kupowałam, wiedziałam tylko, że kolumnowy. Przypadek sprawił, że w wątku o berberysach mowa była o berberysie Orane Rocket i wygląda na podobny
Zobacz na tej stronie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1361-berberys-berberis?page=19
Lecę do ciebie zobaczyć ambrowca, ale na tym miejscu zdecydowałam posadzić śliwowiśnię. Pozdrawiam
Edit: Widzę Violu, że już byłaś na tamtej stronie. Teraz w tej szkółce nie będę, przypomniałomi się, ze zrobiłam zdjęcie etykiety, na której była nazwa Red Pillar. Inna nazwa.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:21, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
mam i jedna i drugą, tą różową kupiłam w tym roku, jest na przedpłociu, jestem bardzo zdziwona bo bardzo szybko się rozsiała. Ona jest kompaktowa czyli ma się nie rozkładać jak ta fioletowa. Jako że tę różowa mam chyba od czerwca to wiele nie mogę powiedzieć zobaczymy w przyszłym roku. Na pewno łatwo się rozsiewa, po ścięciu zakwitła szybciutko drugi raz, teraz już się kwalifikuje do drugiego cięcia

Aniu, widziałam taką u nas w szkółce, nie wiem, czy taką jak ty masz, ale słabo kwitła, nie zachwyciła mnie i jej nie kupiłam. Ale mimo wszystko mam na nią chrapkę za to, że jest różowa
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies