Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 17:16, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ewakatowice napisał(a)
Możesz napisać dlaczego akurat drzewo, to nie zbyt blisko domu?

Potrzebuję czegoś na pniu, a na str. 128 mam fotki widoku z ławeczki i chciałabym, aby zasłoniło mi trochę garaż
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:17, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
dubel
Tak to wygląda z góry, tam, gdzie wjerzba, będzie brama wjazdowa:

____________________
Ogródek Iwony II
ModraSowa 17:18, 21 wrz 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Iwonko, podczytuję o czym dyskutujecie...Moi Rodzice kilka lat temu posadzili dwie magnolie. Rozrosły sie potężnie, kwiaty są krótko. Mama ma problem z wybieraniem opadłych liści z rabaty... Może warto pomyśleć o czyms zimozielonym, widzę ,ze na tej rabacie sporo traw. A może faktycznie nigra, dodalaby koloru
____________________
Ania Ogród to życie
Gardenarium 17:28, 21 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podpowiedź



1 ambrowiec lub sliwa wiśniowa Nigra
2, zywopłocik z bukszpanu lub zielony pas jednakowych roślin (irga, opachysandra, zielone berebrysy itp.)
3 cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana lyb tuja wschodnia Aurea Nana
4 Berebrys Admiraton
5 jeżówki w kolorze mocnego różu
6 berberysy Bagatelle lub dowolne czerwone ale małe
7 hortensje bukietowe, jednakowe
8 Stipa tenuissima
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:29, 21 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam prośbę o nielinkowanie na obce portale jeśli mamy informacje u nas, np. magnolia i jej uprawa

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/154-magnolie-w-ogrodzie

No i jeszcze wątek w drzewach, ale opierajcie się głównie na artykułach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kosolka 17:31, 21 wrz 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Przepraszam! Nieświadomie.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 17:32, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziękuję Danusiu, bardzo mocno za pomoc. Świetnie to wygląda i rozwiązuje moje problemy z rabatką
Myślę, że czytający przeczytają ostatnią prośbę o linkowaniu i wezmą ją pod uwagę, pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 17:33, 21 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W uprawie magnolii najważniejsze jest - lekko kwaśne podłoże, nie za głęboke posadzenie, wilgotność, ochrona przed chorobami grzybowymi, niezbyt grube ściółkowanie. Nie lubi przesadzania bo ma kruche korzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jag_58 17:34, 21 wrz 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Iwonko ja bym też obstawiała śliwowisnię ,kolor piękny ,ładny pokrój ,wiosna pieknie kwitnie ,a nawet ma smaczne owoce
____________________
Jagoda
ana_art 17:46, 21 wrz 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iwk4 napisał(a)

Hi, hi
To ja też będę krzuyczeć na nią zawczasu, ale najpierw muszę ją kupić i chciałabym w tym pustym miejscu na tej rabacie:

Ujęcie z drugiej strony:

i muszę tu dodać coś czerwonego jeszcze, może berberysy bagatelle albo admiration? Bo żurawki na słońcu nie wiem, czy wytrzymają.
A obok tej rabaty będzie wyłożony kostką wjazd na podwórko, tak jak kończy się nowa trawka. I wtedy niestety moja wierzba zostanie wycięta. Zamiast niej kawałek dalej będą brzozy i hortensje .



georgia peach, berry smothie, marmelade na pewo dadzą radę mam w pełnym słońcu ale wiesz z nimi czasami problem bo opuchlaki je lubią...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies