Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 14:28, 22 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgosiu, wczoraj się tu działo, dziewczyny zaglądały i wszystko jak lawina poszło. Nawet M chciał na koniec rozwód brać
Ale propozycję Danusi na rabatkę bynajmniej mam, muszę tylko sobie to rozpisać, bo parę nasadzeń już poczyniłam i chciałabym, by została np. obwódka z przymiotna wkoło jodły. Bynajmniej na razie. Przecież wszystkiego od razu nie uda mi się kupić. A moje dwie tawuły wędrują z rabaty na rabatę w głąb ogrodu, znowu muszę je stamtąd zabrać, jeśli obwódka bukszpanowa miałaby zostać.
Wczoraj nawet do dziewczyn wszystkich, gdzie zawsze zaglądam, nie zdążyłam wpisów zostawić
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:38, 22 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dla Ani (Modra Sowa) wstawiam moje rozchodniki:
te dostałam w środku lata od sąsiadki, M na taczce przewoził i dzieliłam na 3 części, z tych się gałązki dwie złamały, włożyłam do wody, do wazonu - mają kolor brudnego różu, ale mi się podobają:

Potem kupiłam w szkółce 3 sadzonki po 4 zł

A tu posadziłam rozchodniki, co w wazonie wypuściły korzonki:
____________________
Ogródek Iwony II
ModraSowa 14:58, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Iwk4 napisał(a)
Dla Ani (Modra Sowa) wstawiam moje rozchodniki:
te dostałam w środku lata od sąsiadki, M na taczce przewoził i dzieliłam na 3 części, z tych się gałązki dwie złamały, włożyłam do wody, do wazonu - mają kolor brudnego różu, ale mi się podobają:

Potem kupiłam w szkółce 3 sadzonki po 4 zł

A tu posadziłam rozchodniki, co w wazonie wypuściły korzonki:

Iwonko, ten jaśniejszy też mam a różowy.. fju, fju... ładny
Jak gęsto posadziłaś? Widziałaś jak i gigant wyrósł z tego mojego na froncie?
____________________
Ania Ogród to życie
Iwk4 15:36, 22 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ten różowy wsadziłam tam, gdzie róże jeszcze dojdą, na razie brakowało mi tam koloru. Ale docelowo chciałabym, aby było go więcej i więcej. Taka duża plama. Lecę do ciebie jeszcze raz sprawdzić twojego. Raz go widziałam i pisałaś, że chcesz go przesadzić. Masz przy hortensjach, bardzo pasuje takie zestawienie
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 16:14, 22 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)
Małgosiu, wczoraj się tu działo, dziewczyny zaglądały i wszystko jak lawina poszło. Nawet M chciał na koniec rozwód brać
Ale propozycję Danusi na rabatkę bynajmniej mam, muszę tylko sobie to rozpisać, bo parę nasadzeń już poczyniłam i chciałabym, by została np. obwódka z przymiotna wkoło jodły. Bynajmniej na razie. Przecież wszystkiego od razu nie uda mi się kupić. A moje dwie tawuły wędrują z rabaty na rabatę w głąb ogrodu, znowu muszę je stamtąd zabrać, jeśli obwódka bukszpanowa miałaby zostać.
Wczoraj nawet do dziewczyn wszystkich, gdzie zawsze zaglądam, nie zdążyłam wpisów zostawić


powoli powoli i ostateczna koncepcja tej przytarasowej rabatki wyklaruje się w głowie
ale widzę, że Danusia potraktowałą ją obwódką całościowo, bez oddzielania kwadrata przy świerku i reszty

____________________
Ogród na glinie
ModraSowa 16:17, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Iwk4 napisał(a)
Ten różowy wsadziłam tam, gdzie róże jeszcze dojdą, na razie brakowało mi tam koloru. Ale docelowo chciałabym, aby było go więcej i więcej. Taka duża plama. Lecę do ciebie jeszcze raz sprawdzić twojego. Raz go widziałam i pisałaś, że chcesz go przesadzić. Masz przy hortensjach, bardzo pasuje takie zestawienie

Z pewnością szybko będzie więcej, widzisz jak to się rozrasta
____________________
Ania Ogród to życie
Iwk4 16:27, 22 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


powoli powoli i ostateczna koncepcja tej przytarasowej rabatki wyklaruje się w głowie
ale widzę, że Danusia potraktowałą ją obwódką całościowo, bez oddzielania kwadrata przy świerku i reszty


Tak Małgosiu, ale i tak nie dam rady na raz kupić po całości tyle bukszpanów. Po drugie, robię podchody do M o ten wjazd. Bo jak z tym ruszymy, to dopiero będę wiedziała, jaka będzie linia końca tej rabaty: po łuku, czy proso, czy po skosie. Problem w tym, że linie proste muszę połączyć z łukami, bo inaczej nie będzie konsekwencji. Ale najważniejsze na ten moment jest to, jakie rośliny na tej rabacie wkomponować. Tak, aby kolorowo było i przez zimę nie było pusto.
Przy różach sadziłąm obwódkę z malutkich bukszpanów - sadzonek. To potrwa, zanim urosną, ale się ładnie przyjęły. Trzeba tylko czasu. I teraz: Czy łączyć obie obwódki? Muszę to przemyśleć. Może zrobię przerwę. Żurawki np. też mi nie leżą w zbyt długiej linii, na przodzie zmianę koloru oddzieliłam trawkami
edit: literówka
____________________
Ogródek Iwony II
Gardenarium 17:55, 22 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To była taka moja propozycja, która naprędce mi się nasunęła, zawsze pierwszy pomysł najlepszy uważam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwk4 19:07, 22 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Gardenarium napisał(a)
To była taka moja propozycja, która naprędce mi się nasunęła, zawsze pierwszy pomysł najlepszy uważam

Danusiu, mi się podoba twoja propozycja i to bardzo. I masz dobre oko, co do doboru roślin.
Chodzi tylko o tą perspektywę: Czy zrobić przerwę w obwódce bukszpanowej, czy połączyć z obwódką (maleńką jeszcze, bo z sadzonek) bukszpanów przy różach. Myślałam o bukszpanach, tylko czy na razie nie zostawić przymiotna wkoło jodły, z tyłu posadziłam na dokończenie kwadratu szpaler trzmieliny (też z sadzonek, więc efekt za rok)

Tutaj lepsza perspektywa, zanim pojawiła się trawa i pierwsze nasadzenia.

I dzisiejsza fotka, specjalnie pobiegłam złapać perspektywę (tam, gdzie kończy się nowa trawa, będzie wjazd na podwórko - pol-bruk):
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:11, 22 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tawułę przesadzę (znowu. ta odmiana piękna jest wiosną, a potem zielona ) na rzecz czerwonych berberysów bagatelle wg propozycji Danusi
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies