Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Dorota123 16:52, 21 wrz 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwk4 napisał(a)

Dorotko, dawno temu kupiłam w szkółce jeden krzaczek szałwi, tak od niechcenia, na zasadzie: będzie pani zadowolona I jestem bardzo.
Rozsiewa się sama, najbardziej w kostkę polbruku. Wydłubuję ją delikatnie i wsadzam na rabaty. Na rabatach słabiej, bo zawsze wypielę, jak coś rośnie, chyba że nie zauważę, to wtedy w ukryciu ma szansę się rozrosnąć.
Zostaw więc raz szałwię, niech ma nasionka. Nie będzie kwitła drugi raz, ale za to sadzonek będziesz miała pełno. Ana ci też tak radzi
Nawet nie pamiętam, czy próbowałam ją rozdzielić ...


Przeczytałam i od razu pobiegłam sprawdzić, niestety u mnie nie ma żadnych samosiejek, ale matecznik z wiosny chyba chce żyć bo jakieś zielone listki się pojawiły.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwk4 16:53, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Beatko, piszesz, że potem tylko zielone, to może tam szkoda miejsca na nią? Może dać coś kolorowego? Jakieś inne drzewo?

Zastanawiam się też nad śliwowiśnią albo ambrowcem. Dziewczyny, radźcie (chłopaki też), bo ja bym jeszcze chciała kupić i tulipany dosadzić, a nie wiem, co kupić i czy dostanę?
Jak nie będzie decyzji, to do wiosny będę musiałą czekać, buuuu.
Danusia tu nie zagląda, ona by wiedziała ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:54, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)


Przeczytałam i od razu pobiegłam sprawdzić, niestety u mnie nie ma żadnych samosiejek, ale matecznik z wiosny chyba chce żyć bo jakieś zielone listki się pojawiły.

No to dobrze. Ja będę się przyglądać swoim. Jak tylko znajdę jakąś siewkę, włożę ją do doniczki i ci uchowam. Miesiąc temu 4 sadzonki wcisnęłam sąsiadce, bo nie wiedziałam, co z nimi zrobić
____________________
Ogródek Iwony II
ewakatowice 17:01, 21 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Magnolii nie mam więc nie doradzę.
„Idź” do Marzenki … pisała u siebie czym i kiedy nawozić Magnolie!
Poczytaj u niej w wątku albo zapytaj. Na pewno Ci podpowie!

____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Viola 17:02, 21 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)
Beatko, piszesz, że potem tylko zielone, to może tam szkoda miejsca na nią? Może dać coś kolorowego? Jakieś inne drzewo?

Zastanawiam się też nad śliwowiśnią albo ambrowcem. Dziewczyny, radźcie (chłopaki też), bo ja bym jeszcze chciała kupić i tulipany dosadzić, a nie wiem, co kupić i czy dostanę?
Jak nie będzie decyzji, to do wiosny będę musiałą czekać, buuuu.
Danusia tu nie zagląda, ona by wiedziała ...


Iwonko, ambrowiec jest piękny, ale raczej będzie zielony cały sezon, u mnie w dalszym ciągu zielony, czekam na przebarwienia, ale jeszcze nic, może na dniach. (U mnie zerknij, chyba na ostatnich stronach jest jakieś zdjęcie z ambrowcem). A jakie to berberysy są u Ciebie w donicy - piękny pomarańczowy kolor?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
ewakatowice 17:03, 21 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Iwk4 napisał(a)
Beatko, piszesz, że potem tylko zielone, to może tam szkoda miejsca na nią? Może dać coś kolorowego? Jakieś inne drzewo?

Zastanawiam się też nad śliwowiśnią albo ambrowcem. Dziewczyny, radźcie (chłopaki też), bo ja bym jeszcze chciała kupić i tulipany dosadzić, a nie wiem, co kupić i czy dostanę?
Jak nie będzie decyzji, to do wiosny będę musiałą czekać, buuuu.
Danusia tu nie zagląda, ona by wiedziała ...


Gdzie chcesz sadzić drzewa????
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
beata_kulesza 17:05, 21 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
U mnie było tak. Najpierw była magnolia a potem było ogrodowisko A tak na poważnie posadziłam magnolię i musiałam coś wymyśleć co posadzić do niej bo jak przekwitła to już nie było tak ciekawie. I moja magnolia teraz rośnie w towarzystwie wrzosów i wrzośców.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Iwk4 17:09, 21 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ewakatowice napisał(a)


Gdzie chcesz sadzić drzewa????

Ewuś, na tej rabatce jedno drzewo:

____________________
Ogródek Iwony II
ewakatowice 17:11, 21 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Możesz napisać dlaczego akurat drzewo, to nie zbyt blisko domu?
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ewakatowice 17:16, 21 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
może ażurowy, nadający lekkości klon?
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies