Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

siakowa 08:59, 07 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
witam i nadrobie moja długa nieobecnośc w miedzyczasie, a teraz zostawiam pozdrowki
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Iwk4 14:53, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
siakowa napisał(a)
witam i nadrobie moja długa nieobecnośc w miedzyczasie, a teraz zostawiam pozdrowki

Kasiu, nie wiem, czy jesteś zainteresowana. Tematem był aparat foto lustrzanka.
Jak kupię, dam znać.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:53, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Obiad zrobiony, brzuszki pełne, teraz się grzejemy w domku. W ogrodzie mroźno i bez śniegu.
Dziś planuję zacząć podsumowanie roku w moim ogrodzie, a właściwie części roku od maja,od Kiedy znalazłam Ogrodowisko, kiedy wzięłam aparat do ręki i zaczęłam focić mój ogród.
Zadziwiające, ile błędów widzi się na zdjęciach, ile szczegółów.
Pamiętam początek, jak moje dzieciaki patrzyły na mnie z politowaniem, jakby miały się zapytać, co mamie się stało? Jakieś dziwne zachowania obserwowały. Bo kto biega z aparatem po ogrodzie? W środku lata w upały przekopuje rabaty?
Kto zachwyca się każdym kwiatkiem, wącha ziemię? Czyta po nocach śpiąc z laptopem w łóżku, albo telefonem pod kołdrą? Kto śmieje się do komputera? Samochodem zapakowanym po brzegi zwozi zielsko do ogrodu? Mówiły : Matce się odmieniło jakoś
Potem już nie dziwiły się, tylko miały jedno wytłumaczenie: Ogrodowisko
____________________
Ogródek Iwony II
beata_m 15:33, 07 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Iwk4 napisał(a)
Obiad zrobiony, brzuszki pełne, teraz się grzejemy w domku. W ogrodzie mroźno i bez śniegu.
Dziś planuję zacząć podsumowanie roku w moim ogrodzie, a właściwie części roku od maja,od Kiedy znalazłam Ogrodowisko, kiedy wzięłam aparat do ręki i zaczęłam focić mój ogród.
Zadziwiające, ile błędów widzi się na zdjęciach, ile szczegółów.
Pamiętam początek, jak moje dzieciaki patrzyły na mnie z politowaniem, jakby miały się zapytać, co mamie się stało? Jakieś dziwne zachowania obserwowały. Bo kto biega z aparatem po ogrodzie? W środku lata w upały przekopuje rabaty?
Kto zachwyca się każdym kwiatkiem, wącha ziemię? Czyta po nocach śpiąc z laptopem w łóżku, albo telefonem pod kołdrą? Kto śmieje się do komputera? Samochodem zapakowanym po brzegi zwozi zielsko do ogrodu? Mówiły : Matce się odmieniło jakoś
Potem już nie dziwiły się, tylko miały jedno wytłumaczenie: Ogrodowisko



hihihi Iwonka mnie też ta choroba złapała generalnie siedząc z maluchami w domu to była moja odskocznia a zrobiła się z tego pasja może na razie malutka bo pole do popisu jeszcze niewielkie ale niedługo ...

całusy zostawiam
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
beata_m 15:37, 07 sty 2015


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
p.s. chorobę chyba miałam w genach (mama jest maniakiem ogródkowym) a ogrodowisko ją uaktywniło
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Iwk4 17:12, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Beatko, masz nowy dom, ogród będziesz miała wkrótce śliczny. W tych genach odziedziczyłaś wyczucie smaku. Będzie pięknie
Ps. zmieniłaś awatarek, nie mogłam rozpoznać, dopiero jak poleciałam do twojego ogródka, poznałam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:31, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś pierwsza rabatka, zaraz przy wejściu do domu:

Zacznę od tego, że tworzyłam ogród na zasadzie: gdzie wcisnąć następną roślinkę? Było ich coraz więcej, kwitły chwilę, potem było zielono, zielono ...
Na Ogrodowisko trafiłam po programie Maji z Bogdzią i jej ogrodem. To był czas kwitnięcia rododendronów, musiałam sobie o nich poczytać. Znalazłam się tu, zobaczyłam kilka ogrodów i pomyślałam, że to niemożliwe, aby one były w realu. Czytałam po nocach M się złościł, że chodzę niewyspana.
Zaczęłam myśleć o zmianach w ogrodzie.
W maju moja rabata wyglądała tak:
MAJ:

Zaczęły się wakacje, zdjęłam kostkę z brzegów, M się pukał po czole, ale cierpliwie mi pomagał, dosadziłam na obwódkę begonie
LIPIEC

Zaczęłam zmieniać linię rabaty, przekopywać niepotrzebne roślinki, segregować kolorami i gatunkami. Ta pierwsza rabatka miała być w odcieniach różu

Efekt był mizerny, poprawiłam linię rabaty zgodnie z sugestiami dziewczyn, podkrzesałam jodłę. Utrudnieniem były upały, z niektórymi roślinkami musiałam poczekać.



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:44, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W sierpniu doszły jeżówki, floksy, posadziłam róże: New Dawn i Bonikę, przesadziłam jedną różową różę NN, chwilę później też kwitła. Zostawiłam na rabacie sadzonkę hortensji annabel, którą dostałam od szwagierki
Na rozsadniku wysiałam naparstnicę i łubin, które później też tutaj trafią.
SIERPIEŃ:

Moja New Dawn dostała podpórkę Ja zachwycałam się jeżówkami i motylkami:


Przesadziłąm na rabatę duży bukszpan, prawie kulę, który rósł sobie gdzieś w ogrodzie. Doszła trawa ML. Pod koniec sierpnia uporządkowałam rododendrony, podsypałam odpowiednią ziemią, pamiętając o zaleceniach Bogdzi.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 17:53, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
We wrześniu begonie zastąpiłam żurawkami. Te chyba nie spodobały się mojej suni. Namiętnie je wykopywała aż do przymrozków ku mojej rozpaczy. Ciekawa jestem, czy cokolwiek przeżyje do wiosny.
WRZESIEŃ:

W PAŹDZIERNIKU na rabacie posadziłam tulipany.

Żurawki dalej były przekopywane przez Tolę
Winobluszcz nabierał pięknych jesiennych kolorów:


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 18:04, 07 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LISTOPAD


Okazyjnie wypatrzyłam w szkółce stipę, która stipą nie była. Dziewczyny rozpoznały w niej frosted curls. Podsadzałam nią puste miejsca na rabacie. Skoro jednak to nie stipa, to chyba będzie trzeba ją bardziej umiejętnie posadzić. Na początek trawki dostały czerwone kokardki, aby było trochę koloru w ogrodzie


____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies