Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

siakowa 07:23, 14 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Iwk4 napisał(a)
To, co w spisie na razie mam, tak wyglądałoby miesiącami (wg moich obserwacji i Łukasza):




o tabelka
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Iwk4 07:43, 14 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ale mi Kasia dużo doradzilas
Potrzebna mi pomoc Malej Mi
____________________
Ogródek Iwony II
siakowa 07:45, 14 sty 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
iwonka większosc nazw widze pierwszy raz w zyciu powodzenia
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
bdan 07:49, 14 sty 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Iwonka podziwiam, takie szczegółowe planowanie. Będę podglądać i uczyć się.
Iwk4 07:49, 14 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bo to barwy ogniste, wczesniej są fotki.
Lece do pracy, pa.
____________________
Ogródek Iwony II
rozark 09:05, 14 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
pomysł z tabelką fajny, skorzystam z niego
____________________
pozdrowionka
Viola 09:50, 14 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)
Do tego dodałabym coś srebrnego, trawy i zimozielonego.
A może dołożyć na tył jeszcze pęcherznicę? Jest czerwona, żółta i bordowa. Jakieś 1-2 krzaczki? Albo berberysy? (nie wiem, z czyjego ogrodu jest ta fotka)

To rabata Małgosi z Kubusiowa - też należy do moich ulubionych
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 11:14, 14 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Tabelka rewelacja, skopiowałam bez pytania
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Mala_Mi 11:31, 14 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oooo tu mogę zabrać głos Wpadam na szybko.. wrzucam Ci fotki.. potem wykasuję.. skopiuj sobie co ci pasuje..

Kiedyś wrzucałam zestaw roślin-bylin polecanych przeze mnie na każdy miesiąc. Ale sama już tego nie znajdę

W zeszłym roku pozbywałam się nadwyżek w dużych ilościach.... na twoje rabaty

W koncepcji powyżej brakuje mi jeżówek, ale to już napisał Łukasz

Cieszę się, że Łukaszowi się podoba moja rabata...

Aby zimą nie było pusto posadź coś co będzie ładne zimą np trawy rozplenice, ale z tych niższych, mogą być miskanty o czerwonych pióropuszach miskant Melepartus, na ognistą rabatę możesz dać azalie japońskie np Maruschka, piękna czerwień w maju i kolor liści bordowy jesienią.. a zimą prawie czarny, do tego azalia wielkokwiatowa w ognistych kolorach.. azalie nie są takie wymagające co do gleby jak różaneczniki, a ognisty kolor od nich w maju jest największy i chyba ,żadne inne tak nie dają energii.


Na razie wrzucam Ci moje pewniaki na ognistą...

Wiosna - to tulipany, możesz dać te niskie bardzo wczesne Kaufmanna lub botaniczne (nie wymagają wykopywania i nie zanikają), narcyze kwitną przed tulipanami. Możesz posadzić też kokorycze np George Baker i nie ma problemu z cebulami a kwitnie co roku, potem sama zanika (kwiecień)


Azalia Maruschka kwiat i liście jesienią (zostają na zimę)..



Miskant melepartus



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 11:39, 14 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kwiecień cebulowe, może też być Wilczomlecz migdałolistny Purpurea, szybko startuje, ale ma wadę łapie potem mączniaka i go po ładnym wiosennym wyglądzie wycinam nisko Ale w kwietniu przyciąga oko


Maj.. zamiast smagliczki poszłabym jednak w azalie.. jak wyżej w poscie
Orliki czerwone mi się sieją na grandę.. mogę ci je dać, nazywa się orlik CRIMSON STAR, są wysokie


Jak nie azalie to możesz posadzić kukliki, kwitną na przełomie kwietnia i maja.. liście ozdobne przez cały sezon, zachowują się podobnie jak żurawki. Wiosną trzeba brzydkie liście wyskubać .. bo są nawet zimą.
Kuklik


Maj to też późne tulipany...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies