Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Napia 22:17, 25 sty 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Sporo się dzieje...
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
horcia 23:47, 25 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Ten winobluszcz tak szybko przyrasta?Jak się nazywa? Bo ja mam dużo brzydkich rzeczy do przysłonięcia.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Ewik 07:54, 26 sty 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Zima w kalendarzu a tutaj gorące dyskusje i nowe plany , zapowiada sie super
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasial 10:17, 26 sty 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Iwonko podglądam Twój wątek w ciszy
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Iwk4 13:47, 26 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
szemusia napisał(a)
Wpadłam z rewizytą - oficjalnie
I juz się załapałam na cenne informacje - też poszukuję czegoś szybkorosnącego w celach zasłonięcia czegoś brzydkiego
Rabata z pewnością wyjdzie przepiękna - na miarę Twojego wspaniałego ogrodu

Beatko, faktycznie winobluszcz szybko rośnie, ale musisz też wiedzieć, ze jest ekspansywny i że jak mu pozwolisz się panoszyć, to zagłuszy inne roślinki. Musisz kontrolować jego rośnięcie. Wystarczy gałązka leżąca na ziemi nie w tym miejscu, gdzie chcesz, a już potrafi się zadomowić i wypuści korzonki i gałązki. Dlatego sporo go wycinam z miejsc, gdzie nie chcę, by rósł. Ale daję radę.
Niestety coś za coś. Nie jest zimozielony. Ale za to pozostały okres czasu bardzo go lubię i mi zimę rekompensuje.
Na domu ptaki zrobiły sobie w nim schronienie i lubią jego owocki. Dodatkowy plus.
A zimą z gałązek winobluszczu wiłam wianki.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:50, 26 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
beata_m napisał(a)
Hej Iwonka! Ale rabatkę Ani zapodałaś do obejrzenia, zakochałam się! Powiedz gdzie tą planujesz? Masz jakiś ogólny zarys/plan gdzie dom gdzie rabatki?

Beatko, rabata Any będzie dokładnie pod oknami domu, tam, gdzie pokazałam winobluszcz na domu, od strony podwórka. Ale najpierw muszę wyłożyć kostką wjazd na podwórko i dojazd do garażu. Dlatego ta rabata musi poczekać na 2016 rok. Wcześniej finansowo nie dam rady. Ani technicznie Inne plany są na ten rok
Ja staram się robić po kolei, inaczej się nie da
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:00, 26 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agnieszko, też cię pozdrawiam

Horcia, nie wiem co to za bluszcz. Kupowałam go jako pięciolistkowy. Jest jeszcze trzy-listkowy, ale go nie znam.
Ten rośnie szybko, a o jego właściwościach napisałam w poprzednim poście

Ewa, zima w kalendarzu, ale już mnie denerwuje. Chciałam pryskać miedzianem (kupiłam), ale za zimno. Wszystko u mnie stoi, temperatura poniżej 0, leży stary śnieg, nowy nie chce napadać. Wszystko śpi, tylko pierwiosnki na oknie przekwitają. Ja chcę już wiosny !!!!!
Liczę na te moje plany. To będzie pierwsza wiosna na ogrodowisku. I tulipany mam posadzone, ciekawa jestem, jak wszystko będzie wyglądać.
Jak by się zrobiło ciepło, to mam kilka roślin do przesadzenia i nową rabatkę muszę wytyczyć.
Ewuniu, dzięki za odwiedzinki

Kasieńko, odpozdrawiam i nie rozumiem, ze tak w ciszy. Czasami pomachaj chociaż!!! Przypomnij się, żeby do ciebie też zajrzeć. Tyle nowych wątków powstało, ze ja już nie wiem, gdzie zaglądać i co czytać.


____________________
Ogródek Iwony II
Tess 14:04, 26 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kolejna w gorącej wodzie kąpana!
Jeszcze czas na wiosnę. Zdążysz się narobić od marca do listopada
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Iwk4 14:05, 26 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Od wczoraj męczy mnie przeziębienie, gardło zawalone, że mówić nie mogę. Wczoraj przeleżałam z gorączką, ale o zwolnieniu nie ma mowy. Jutro Rada Pedagogiczna, w czwartek zebranie, potem już ferie.
Dziś miałam 2 godzinki, dałam radę.
Ale było śmiesznie
Wchodzę do klasy, w ciszy zapisuję temat, bo mówić nie mogę, szeptem podaję uczniowi w pierwszej ławce nr strony, gdzie książki mają otworzyć,mając nadzieję, że poda innym głośno. Chłopiec odwraca się i następnej osobie podaje nr strony szeptem Myślał, ze dziś wszyscy mamy szeptać na lekcji, ha, ha
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 14:08, 26 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tess napisał(a)
Kolejna w gorącej wodzie kąpana!
Jeszcze czas na wiosnę. Zdążysz się narobić od marca do listopada


Tesiu, ja przez to Ogrodowisko chyba zwariowałam, nie ujmując sobie. To jakaś choroba zakaźna.
Ale jeszcze takiej nie znałam, co to człowiek przez czytanie się zaraża, ha, ha

Dziś dostałam zamówiony nr 1 Gardener's World.
I przyznam, ze bardziej do mnie przemawia Ogrodowisko i porady i doświadczenie dziewczyn i chłopaków stąd, niż ta gazeta. No cóż.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies