Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Mala_Mi 09:15, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwonka na początek zrób sadzonki ze swojej żurawki Wyjdzie za darmo... ciekawe jak teraz byś uszczyknęła sadzonki i wsadziła do doniczek w domu.. ciekawe co na to Łukasz??? Do wiosny by się ukorzeniły Przed nachyłka pasuje żurawka ciemna (i ciemne dają radę w słoneczku). Najlepiej o dużych liściach by jej nachyłek nie przytłoczył.
U mnie super wyglądała z MIDNIGHT ROSE, może Obsydian????
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 09:25, 22 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iwona... mniej więcej na moje oko może być... nigdy rabat nie rysowałam na papierze.. jakoś mi łatwiej sadząc od razu na rabacie to co mam ustawiać...
Byliny na szczęście maja to do siebie, że je łatwo się przesadza Nawet lubią raz na jakiś czas być przeszarpane z miejsca w miejsce w dodatku byliny u każdego lubią rosnąc ciut inaczej.... to też powoduje, że trzeba robić korekty. W pierwszym roku często są małe, a w następnym 3 razy większe, albo odwrotnie.
Ale takie zmiany na bylinówce pozwalają cieszyć się zmianami... zawsze maja jakiś element zaskoczenia. W domu lubimy zmiany, w ubraniach... lubimy coś nowego i na rabatach...bylinówka ma takie możliwości.

Podrzucę ci co mogę wiosną.... sadź gęsto.... daj tylko miejsce trawom, na zagęszczenie daj coś czego ci nie będzie żal jak trawy to wyprą. Ja często sadzę 1 szt. czegoś nowego by patrzeć czy mi się podoba i jak się zachowuje.. Jak pasuje, to dokupuję więcej. Jak nie pasuje to leci out.
Trzymam kciuki za rabatę..a teraz koniec przerwy.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Iwk4 16:51, 22 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, przyszłam z pracy i czytam. I serce mi się raduje. Plan zatwierdzony Wiem, ze na bylinówce, jak coś nie pasuje, to się przesadza. Pomysł z rozmnożeniem żurawek - ciekawy Zapytam się Łukasza.
Tak swoją drogą fajnie, ze tu na forum są specjaliści:
Ty Aniu - od bylinowego, Łukasz - to żurawki, rododendrony - to Bogdzia
Jak człowiek poczyta na tych wątkach, to potem wie, kogo się pytać. szefowa sama nie dałaby rady. A tak - ma was.
Cieszę się bardzo, ja też szczerze mówiąc zmusiłam się do rysowania po raz pierwszy. Na rysunku łatwiej poprzestawiać. Na rabatce roślinki chorują, jak by mi się zachciało tak w środku lata je przekopywać

Aniu, dziękuję za pomoc i za to, że deklarację w sprawie roślinek podjęłaś. Nie wiem jeszcze, jak się odwdzięczyć.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:55, 22 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tu wklejam link do ogrodu Sylwii. Znalazłam opis żurawek na słońce. W wolnej chili zrobię spis.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=185
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=186
Dotarłam do tych stron przez wygooglowanie żurawki Obsydian. To dzięki Małej Mi.
Bo bym nawet nie wiedziała, czego szukać w sieci. To jest poważny powód, by używać właściwych nazw roślin. Po nazwach odnajdujemy je w sieci i na Ogrodowisku
____________________
Ogródek Iwony II
polinka 17:22, 22 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Obsydian jest rewelacyjna, polecam Mało wymagąca, na słoneczną rabatę i bardzo szybko przyrasta w masie. Będzie Pani zadowolona
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 17:48, 22 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
No to się cieszę, psze Pani
Tym razem jak nie znajdę jej w szkółce razem z gwarancją nazwy - kupię chyba w necie Jak ktoś ma namiary na pewne żurawki, to poproszę
____________________
Ogródek Iwony II
Viola 19:25, 22 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Iwk4 napisał(a)
No to się cieszę, psze Pani
Tym razem jak nie znajdę jej w szkółce razem z gwarancją nazwy - kupię chyba w necie Jak ktoś ma namiary na pewne żurawki, to poproszę

Łukasz ma oczywiście
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
eda 19:31, 22 sty 2015


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Fajnie poczytać Pozdrawiam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Iwk4 19:36, 22 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)

Łukasz ma oczywiście

O, ja u ciebie Violu, ty u mnie
Poczekam na Łukasza, późno wchodzi na O.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:37, 22 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eda napisał(a)
Fajnie poczytać Pozdrawiam

Faktycznie Edytko, można się nauczyć. I plan mi wyszedł. Ciekawe, jak wyjdzie w realu ? Teraz tylko dopilnować, by było wszystko z planu
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies