Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 21:02, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Agnieszko, dziękuję za odwiedzinki. Myślałam o tobie. Mam nadzieję, że urlop miałaś udany
____________________
Ogródek Iwony II
JoannA 21:09, 14 sie 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ale piękne zakupy Iwonko, a ML naprawdę ogromne.
A fotki rabatek gdzie?
Ja dzisiaj odgruzowałam dom, odpoczywam od ogrodu
Chyba już skompletowałam zakupy cebulowe. Czas już chyba zamawiać.
buziolki
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Iwk4 21:10, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na te rabatkę do mojej żółtej Beroliny dosadziłam trawki i trzykrotkę. Za bukszpanami jest jeszcze lawenda, ale trochę małą. Mam nadzieję, że się rozrośnie. Jak nie, dosadzę jeszcze jeden rząd lawendy na wiosnę Musi zostać jeszcze miejsce na tulipany. Tylko jaki kolor?
tak było:

tak jest:

No i pytanie, czy rabatkę cienko wysypać korą? Przydałoby się cienko, bo to ujednoliciłoby cały przód ogrodu
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:27, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Na drugiej rabatce różowej miałam obok siebie dwie New Dawn. Jedną zastąpiłam różą rabatową Bonica 82 (nie wiem, dlaczego ten numer ), doszła moja niby kula bukszpanowa, która się okazała spora, przesadziłam hortensję Anabell, doszły jeszcze Rh: Nova Zembla i jakiś NN miniaturowy. Jeżówki przesunełam za Rh, aby zakryły brzydkie nogi floksów
Druga rabatka wyglądała tak:

teraz tak:

Miałam z e-Musiem różne zdanie co do posadzenia trawki. Trochę sobie pochodziła w doniczce po tej rabatce. ja chciałam podsadzić nią różę, ale była z tyłu za mało widoczna. Ostatecznie e-Muś zaproponował, by oddzieliła kulkę bukszpanową od bukszpanowego żywopłotu. Chyba dobrze to wygląda:

Nie wiem tylko, czy podsadzić Rh czymś płożącym? Kory tam nie chcę sypać, bo nie lubią.
No i stojaki zostały pomalowane na czarno.
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 21:28, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)

Małgosiu, dziękuję za tę trawkę i że pamiętałaś. Fajnie to wygląda. Zdjęcie zapisuję w inspiracjach. To musi być rabatka, na której będą tylko trawki i jeżówki. Nawet wiem, gdzie.
Właśnie M zapowiedział, że chce rabatki z pomarańczowymi jeżówkami. Zrobię mu taką przy tarasie. Sprawdzę tylko, czy ta trawka lubi słońce, czy cień.


wogóle musisz o niej poczytać czy zimuje, bo nie mam pojęcia
ja też będę miała pomarańczowe jeżówki na ognistej rabacie

dorodne ML kupiłaś
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 21:30, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
JoannA napisał(a)
Ale piękne zakupy Iwonko, a ML naprawdę ogromne.
A fotki rabatek gdzie?
Ja dzisiaj odgruzowałam dom, odpoczywam od ogrodu
Chyba już skompletowałam zakupy cebulowe. Czas już chyba zamawiać.
buziolki

Joasiu, za ML płaciłam po 10 złotych. Były w promocji z 25 zł.
Róża też 10 zł, a trzykrotki po 5 zł
Po południu byliśmy tak wykończeni, że już tylko odpoczynek był priorytetem
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 21:31, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)
Na te rabatkę do mojej żółtej Beroliny dosadziłam trawki i trzykrotkę. Za bukszpanami jest jeszcze lawenda, ale trochę małą. Mam nadzieję, że się rozrośnie. Jak nie, dosadzę jeszcze jeden rząd lawendy na wiosnę Musi zostać jeszcze miejsce na tulipany. Tylko jaki kolor?
tak było:

No i pytanie, czy rabatkę cienko wysypać korą? Przydałoby się cienko, bo to ujednoliciłoby cały przód ogrodu


pięknie z tymi miskantami!
tylko lawenda ponoć nie lubi kory
a bukszpany cięłaś w ekran?
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 21:33, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgosiu, aż sięboję, bo mój M zapowiedział, że ognista rabata będzie jego i to On będzie decydował, co tam posadzi. A że podgląda trochę tu i tam, więc wiem, że będą pomarańczowe jeżówki, trawy wysokie i herbaciane róże i wiem, że podobają mu się żurawki w tym kolorze. Może być ciekawie w wydaniu eMa
A na różowej rabacie jeszcze pojawi się obwódka z żurawek
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 21:36, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ale ogromniasta kula
podsadziłabym ją 2 mniejszymi bukszpanami i docięła w kulkę, by nie było widać tego pieńka



ładnie z tym miskantem


Rh kora odpowiada, chodzi tylko o to by nie nałożyć grubej warstwy i nie udusić korzeni, poza tym ściółka bardzo korzystnie na nie działa
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 21:37, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


pięknie z tymi miskantami!
tylko lawenda ponoć nie lubi kory
a bukszpany cięłaś w ekran?

Tak, bukszpany są raz przycięte, ale one są z mojej własnej hodowli. Sadzonki mają 3 lata, wcześniej nie były przycinane. Czekam do wiosny, aby je znowu wyrównać. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego zawijasek, choć na dzień dzisiejszy brakuje mi paru sztuk, aby zawinąć go wkoło drzewa, jak u ciebie.
Pytałam się Danusi o lawendę i napisała, że można cieniutko, aby, aby, aby zrównać koloryt rabat. Tyle, by przykryć ziemię.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies