Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

katiaxx 20:45, 15 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
jaki dziwny ten ptaszek (?) ,zdjęcia - urocze robi się coraz bardziej ogrodowiskowo pięknie
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Iwk4 20:58, 15 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I pytanie do Bogdzi. Co rośnie na Rh? Czy to znowu młode listki? Bo raz już rosły w tym roku, a teraz znowu? A obok listków na trzecim zdjęciu?


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:00, 15 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
katiaxx napisał(a)
jaki dziwny ten ptaszek (?) ,zdjęcia - urocze robi się coraz bardziej ogrodowiskowo pięknie

Z tego, co wyczytałam, to koliber polski jest ćmą dzienną, ale fajnie wygląda, gdy spija nektar z jeżówek ifloksów
____________________
Ogródek Iwony II
Bogdzia 21:37, 15 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na rh są nowe przyrosty i nowe pączki . Tak się zdarza że one rosną jeśli padaja deszcze , a że to już nie ten czas to są jakby szczatkowe a z pąków kwiatów nie bedzie. Najlepiej oberwac te pąki na krótkich pędach ( to co pokazujesz na ostatnim zdjeciu, na innych tez są tylko mniej widoczne). Ja bym je oberwała wczesną wiosna bo teraz lepiej zostawic ze względu na ewentualne przemarzanie.Wiem że bedziesz sie zastanawiac czy jednak nie zostawic ale moim zdaniem lepiej wyłamac bo te pąki hamują potem wzrost rośliny , są za słabe by z nich coś wyroslo i ten pęd ma zahamowany wzrost a jak się wyłamie to z uspionych pąków wyrosna nowe pędy które zawiążą pąki.Jak coś niezbyt dobrze wyjaśniłam to pytaj jeszcze.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Iwk4 21:49, 15 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdziu, dziękuję za radę
Z tego wynika, że za wcześnie wystartowały i kwiatka z tego pączka wiosną nie da
____________________
Ogródek Iwony II
Bogdzia 21:58, 15 sie 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwk4 napisał(a)
Bogdziu, dziękuję za radę
Z tego wynika, że za wcześnie wystartowały i kwiatka z tego pączka wiosną nie da


Nie bedzie z tego kwiatów. Popatrz na drugie zdjecie , w środku jest dobry pąk , a przynajmniej tak na zdjeciu wygląda a wokół niego pąki do wyłamania. Nie załuj ich bo jak zostawisz to roślina przez rok będzie starała się je ,,uruchomic" a ze one w środku nie są wypełnione nic z tego nie bedzie tylko stracony rok bo nic na tej gałązce nie urosną.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
23:00, 15 sie 2014
Iwk4 napisał(a)

A to kilka dzisiejszych fotek z perspektywy "Co sąsiad widzi w moim ogrodzie" :



No..sąsiad widzi piękny zadbany ogród Iwonko
Ach ta Twoja ławeczka..wzdycham do niej...
23:01, 15 sie 2014
Iwk4 napisał(a)

Pogadała sobie żaba z psiakiem


Super zdjęcie

katiaxx 07:31, 16 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Bogdzia napisał(a)


Nie bedzie z tego kwiatów. Popatrz na drugie zdjecie , w środku jest dobry pąk , a przynajmniej tak na zdjeciu wygląda a wokół niego pąki do wyłamania. Nie załuj ich bo jak zostawisz to roślina przez rok będzie starała się je ,,uruchomic" a ze one w środku nie są wypełnione nic z tego nie bedzie tylko stracony rok bo nic na tej gałązce nie urosną.


troszkę podepnę się pod ten temat,; czy wiesz Bogdziu skąd takie pąki - bo to późne kwitnienie ? trzeba roślinę zasilić ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lojalna_ 08:38, 16 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Iwk4 napisał(a)

Z tego, co wyczytałam, to koliber polski jest ćmą dzienną, ale fajnie wygląda, gdy spija nektar z jeżówek ifloksów



Tez mam taka wiosenna fotke jak koliberek szaleje na moich surfiniach taka trąbke ma fajna

Miłej soboty zycze u nas z rana chłodno jeden promyk słoneczka
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies