Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

ryska 21:38, 14 sie 2014


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Hej Iwonko
Raptem miesiąc mnie u Ciebie nie było a tu takie zmiany i jak wiele stron mialam do nadrobienia. Nowe nasadzenia bardzo mi się podobają, ławeczka i ciurkadełko też. Pozdrawiam gorąco
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Malgosik 21:39, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)
Małgosiu, aż sięboję, bo mój M zapowiedział, że ognista rabata będzie jego i to On będzie decydował, co tam posadzi. A że podgląda trochę tu i tam, więc wiem, że będą pomarańczowe jeżówki, trawy wysokie i herbaciane róże i wiem, że podobają mu się żurawki w tym kolorze. Może być ciekawie w wydaniu eMa
A na różowej rabacie jeszcze pojawi się obwódka z żurawek


ja na ognistej chcę jeszcze koniecznie paciorecznik pomarańczowy z bordowymi liśćmi, pomarańczowe jeżówki z cylinrycą Red Baron i mam szczepioną na pniu czerwono-herbacianą różę
____________________
Ogród na glinie
JoannA 21:40, 14 sie 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Iwk4 napisał(a)

Joasiu, za ML płaciłam po 10 złotych. Były w promocji z 25 zł.
Róża też 10 zł, a trzykrotki po 5 zł
Po południu byliśmy tak wykończeni, że już tylko odpoczynek był priorytetem

To naprawdę wyjątkowa okazja, ML tej wielkości i w takiej cenie to udany zakup.
Kawał dobrej roboty Iwonko, odpoczynek w pełni zasłużony.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Malgosik 21:42, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
po 10 zł to były moje ździebełka mizerne....
wracając do cebulowych, może być kolor jaki chcesz
letnie kwiaty tam nie będą kwitły, więc mogę być np różowe tulipany, jeśli w sąsiedztwie są różowe żurawki, albo inne
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 21:49, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Z tą dużą kulą chyba będzie problem z dosadzeniem, bo ma niesamowicie rozrośnięty system korzeniowy. Głęboko i po wierzchu też. Chyba, że podsadzę młodymi sadzonkami, co jeszcze mają małe korzonki.
Jeszcze kilka ujęć
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 21:53, 14 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
a z tymi bukszpanami trzeba bardziej zdecydowanie, mocniej ciąć i z góry i z boku
jest jeszcze sierpniowy termin cięcia bukszpanów, ale nie wiem czy aż tak drastycznie można w tym terminie...

a pod kulę malutkie sadzonki można właśnie dać
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 22:00, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Małgosiu, Joasiu, macie już zamówione cebule tulipanów?
Ja jeszcze nie sadziłam żadnej cebulki. 4 lata temu, zanim zachorowałam, eMuś przywiózł 100 cebul - mieszanka z Holandii, ale 2 lata tylko były, potem wszystko wymarzło
Teraz bym chciała różowe tulipany wsadzić za szpalerem z bukszpanu.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:01, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
a z tymi bukszpanami trzeba bardziej zdecydowanie, mocniej ciąć i z góry i z boku
jest jeszcze sierpniowy termin cięcia bukszpanów, ale nie wiem czy aż tak drastycznie można w tym terminie...

a pod kulę malutkie sadzonki można właśnie dać

Zrobię, jak radzisz
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:05, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ryska napisał(a)
Hej Iwonko
Raptem miesiąc mnie u Ciebie nie było a tu takie zmiany i jak wiele stron mialam do nadrobienia. Nowe nasadzenia bardzo mi się podobają, ławeczka i ciurkadełko też. Pozdrawiam gorąco

Reniu, bardzo dziękuję za miłe słowa. Starałam się. Nawet mój eMuś się śmieje, że Ogrodowisko musi jeszcze zaakceptować, bo sama nie wiem, czy dobrze
No, ale zdanie eMusia też się liczy. Często ma wyczucie, którego mi brak.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:08, 14 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)


ja na ognistej chcę jeszcze koniecznie paciorecznik pomarańczowy z bordowymi liśćmi, pomarańczowe jeżówki z cylinrycą Red Baron i mam szczepioną na pniu czerwono-herbacianą różę

Róże herbaciane, to druga miłość M
Muszę sprawdzić, co to cylinryca ? i jak wygląda paciorecznik
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies