Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Kasial 21:15, 17 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Vanilki cudne ile ich masz? Podpory widzę fachowe Moje bez podpory ale na przyszły rok mus być.
Ukorzeniałaś patyczki hortensji? Chciałabym ale nie wiem gdzie uciąć i kiedy. Jutro o tym poczytam, może się uda. Tymczasem mam ukorzenione patyczki anabelek (dostałam, więc było łatwiej) puściły listki, nie wiem wsadzać je do ziemi czy jeszcze nie?
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Malgosik 21:58, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
śliczne te VF
też je planuję

jakby mi ktoś przysłał jakieś patyczki wiosną, to bym sobie posadziła na ulicy, bo mam tam 3 śliwy wiśniowe
pięknie by wyglądał taki szpaler hortensji pod nimi nieprawdaż?
limelight mogłyby też być....
kupować to mi narazie szkoda, kupię sobie na moją działkę
jakby ktoś oddawał to proszę o cynk
____________________
Ogród na glinie
Kasial 22:00, 17 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Malgosik jak mi się uda uciąć dobrze patyczki i mi zostaną to oczywiście podeślę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Malgosik 23:32, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Kasial napisał(a)
Malgosik jak mi się uda uciąć dobrze patyczki i mi zostaną to oczywiście podeślę



Dzięki
Jeszcze się nie znam na tym rozmnażaniu hortensji, ale się poznam
____________________
Ogród na glinie
Iwk4 20:32, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasial napisał(a)
Vanilki cudne ile ich masz? Podpory widzę fachowe Moje bez podpory ale na przyszły rok mus być.
Ukorzeniałaś patyczki hortensji? Chciałabym ale nie wiem gdzie uciąć i kiedy. Jutro o tym poczytam, może się uda. Tymczasem mam ukorzenione patyczki anabelek (dostałam, więc było łatwiej) puściły listki, nie wiem wsadzać je do ziemi czy jeszcze nie?

Kasiu, w tym miejscu mam 4 Vanilki. Sadziłam co 70 cm. Ładnie się rozrosły. Podpory są na ten rok, bo się kładły, a wtedy kwiaty marniały. W ogrodniczym widziałam fajne podpórki w kształcie półkoła, kupię je na drugi rok. Są czarne i ciemnozielone i wtedy ich tak nie widać.

Hortensje ukorzeniałam w tym roku, ale tylko ogrodowe. Dostałam gałązki pod koniec marca od mojej siostry. Niektóre patyki miały już nowe przyrosty. Oderwałam te młode sadzonki i też je posadziłam do ziemi do doniczki. Miałam 8 doniczek po 4 sadzonki. W maju wystawiłam doniczki na dwór, a w lipcu wsadziłam do gruntu. Miały już ładne korzonki. Rosną sobie powoli.
Kasiu, swoje już też wsadź do ogrodu. Wysuń sobie z doniczki delikatnie. Jeśli będą miały korzonki, a powinny, to z tą bryłą korzeniową je posadź do ziemi. Będą miały czas na zaaklimatyzowanie się. Pokaż, jak twoje teraz wyglądają?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:34, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Malgosik napisał(a)
śliczne te VF
też je planuję

jakby mi ktoś przysłał jakieś patyczki wiosną, to bym sobie posadziła na ulicy, bo mam tam 3 śliwy wiśniowe
pięknie by wyglądał taki szpaler hortensji pod nimi nieprawdaż?
limelight mogłyby też być....
kupować to mi narazie szkoda, kupię sobie na moją działkę
jakby ktoś oddawał to proszę o cynk

Małgosiu, Kasiu na wiosnę zostawię dla was patyki od VF. Niestety, limek nie mam, choć bardzo bym chciała. Też będę polować na patyki limek
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 20:44, 18 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ładniutkie vanilki
wiosną przypomnij się z patykami limek, po cieciu mogę wysłać
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Iwk4 20:45, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzisiaj ciężko pracowaliśmy na rabatce południowej. Rozebraliśmy chodniczek i podkład pod nim z piasku i betonu, zebraliśmy darń z terenu, wywieźliśmy kamienie (niektóre wielkie, pozostałości po sadzawce), wyrównaliśmy ziemię. Utworzyła się dość pokaźna pryzma kompostowa z trawy (odwracałam do góry korzeniami ), korzenie z ziemi wybieraliśmy do worków - było 6 worków BIO.
Wyrównaliśmy teren. Jutro planuję wytyczyć miejsce pod murki oporowe przy tarasie. I czekamy na ziemię. Miała być dziś, ale pan nie dojechał.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:47, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
ładniutkie vanilki
wiosną przypomnij się z patykami limek, po cieciu mogę wysłać

Dzięki Aniu, szczerze mówiąc chciałam Cię o nie prosić
Przy okazji, jak wysokie są twoje VF ? Bo moje rosną cały czas w górę, zastanawiam się, jak wysoko docelowo? Czy Limki są wyższe od VF?
____________________
Ogródek Iwony II
Kasial 20:58, 18 sie 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Oj to ja chyba swoje za blisko siebie posadziłam!
Sprawdzę profesjonalne podpory, koniecznie muszą być.
Też poluję na limki

Pokaże patyczki, jak tylko zrobię zdjęcie, jeśli mnie komary nie zjedzą.
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies