Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 22:52, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Doniu, zdjęliśmy chodniczek, trzeba dosypać ziemi, taras chcemy troszkę otworzyć na ogród, aby móc patrzeć na roślinki. M chciałby tam trawki i swoje herbaciane róże i pomarańczowe jeżówki. Będzie nowy trawnik.
W przyszłym roku taras dostanie nowe zadaszenie.
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 22:55, 18 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ale ładnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Donia72 22:57, 18 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Oj, to dużo pracy Was czeka Ja jestem na etapie przeróbek rabat, które polega na przesadzaniu z miejsca na miejsce
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 23:04, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ana_art napisał(a)
ale ładnie

Az się boję, czy wszystko wyjdzie. W założeniu chcemy wykorzystać materiały z odzysku. Tzn. ten murek z cegły szamotowej poleci dalej na niższym poziomie. A cegła jest z rozbiórki starego budynku kilkanaście lat temu. Wtedy nie wiedziałam, jak ją wykorzystać, teraz jest na wagę złota
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:07, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Oj, to dużo pracy Was czeka Ja jestem na etapie przeróbek rabat, które polega na przesadzaniu z miejsca na miejsce

Trochę pracy nas czeka. Dziś sporo zrobiliśmy. Myślałąm, że kilka dni nam to zajmie, ale dzieciaki (te nastoletnie ) pomogły, więc szybciej poszło. I bez mojego M nic bym nie dała rady zrobić. Chorą rękę ma, a robił, aż się kurzyło.
Doniu, ty sobie przywiozłaś sporo roślinek. Więc się wcale nie dziwię, że przesadzasz. Widziałam, ze róże ci pięknie porosły
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 23:24, 18 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwonko, ja roślinek dużo nie kupowałam. W sumie to tylko dwie trawki, kosmos i tojeść. Przywiozłam trochę nasionek, ale nie wszystkie wiem, jakie to są i od czego. Teraz jestem na etapie przerabiania rabatki z ławeczką (której jeszcze nie ma). Mam tam posadzone hortensje ogrodowe, ale nie kwitną. Więc postanowiłam je przesadzić (od wiosny już 3 raz)na rabatę od świerków. Tam jest więcej cienia, to może lepiej im tam będzie Dzisiaj kupiłam sobie hortensje bukietowe Vanilky i trawkę miskant paskowany. Jedną hortensje już wsadziłam, ale ciemno się zrobiło i dokończę jutro po wizycie u lekarza
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 23:32, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Iwonko, ja roślinek dużo nie kupowałam. W sumie to tylko dwie trawki, kosmos i tojeść. Przywiozłam trochę nasionek, ale nie wszystkie wiem, jakie to są i od czego. Teraz jestem na etapie przerabiania rabatki z ławeczką (której jeszcze nie ma). Mam tam posadzone hortensje ogrodowe, ale nie kwitną. Więc postanowiłam je przesadzić (od wiosny już 3 raz)na rabatę od świerków. Tam jest więcej cienia, to może lepiej im tam będzie Dzisiaj kupiłam sobie hortensje bukietowe Vanilky i trawkę miskant paskowany. Jedną hortensje już wsadziłam, ale ciemno się zrobiło i dokończę jutro po wizycie u lekarza

Doniu, nie pamiętam u kogo czytałam, że hortensje ogrodowe dobrze jest okryć na zimę, bo paki kwiatowe zawiązuje już teraz i jak przemarzną, nie ma kwiatów. A u tej osoby widziałam śliczne hortensje niebieskie i różowe. Może warto okryć? Ja spróbuję taką agro włókniną okrywową i gałązkami świerku. U ciebie świerku teraz masz dość, to zostaw kilka gałązek do okrycia. Może się uda ?
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 23:37, 18 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Iwonko, moje były na zimę okopczykowane Ale to zmarzły mi na początku maja, jak były te przymrozki W sumie mam 5 krzaczków, dziś przesadziłam na razie jednego, a jutro przesadzę jeszcze dwa.
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Iwk4 23:53, 18 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dobrej nocy wszystkim
____________________
Ogródek Iwony II
Donia72 23:55, 18 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Dobranoc
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies