Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 22:17, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A teraz czas na obchód ogrodu.
Zacznę więc od wejścia. Na wschodniej rabacie przekwitły rododendrony, zaczyna kwitnąć wreszcie Bonica i New Dawn. Towarzyszą im naparstnice, białe margerytki i łubin oraz goździki brodate.



____________________
Ogródek Iwony II
rzulieta 22:22, 27 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Wiesz co mam bardzo podobna rabate do Twojej. Roszady na mojej zrobiłam i zamiast róż Bonica i New Dawn mam dwie pnace różowe tez ostrozki i margaretki bratki dzikie, szalwie oraz łubin
____________________
Ogródek Niny
rzulieta 22:23, 27 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Dawaj jeszcze zdjecia
____________________
Ogródek Niny
Iwk4 22:24, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
A to widoki ogólne na moją przednią rabatę:


Dziś odwiedził nas najstarszy syn. Zasugerował, że przód też powinien być na prosto. Przyznałam mu rację, twierdząc, ze na razie nie wiem, jak wpłynąć na głowę domu
Przyznał się, ze wie od taty, że już on nad tym myśli. Yuuupi

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:27, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rzulieta napisał(a)
Wiesz co mam bardzo podobna rabate do Twojej. Roszady na mojej zrobiłam i zamiast róż Bonica i New Dawn mam dwie pnace różowe tez ostrozki i margaretki bratki dzikie, szalwie oraz łubin

Ja mam tam jeszcze lilie, które zapomniałam przekopać wiosną na ognistą i floksy, które uwielbiam za zapach i kolor. Aha, i jeżówki. Będzie tam czadowo I na różowo
Fotki dam i to sporo dzisiaj. Za cały zaległy tydzień
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:41, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Niesamowite: tydzień u mnie padało, firletka moze juz nie taka piękna, ale jest jeszcze kolor na rabacie i nadąża z a nią szałwia. Tego efektu różowo - fioletowego oczekiwałam w tym miejscu Za chwilę wystartuje tam ostróżka niebieska. Za to w plecach będące kosaćce kwitły w tym roku bardzo krótko - około tygodnia. Potem upały je wykończyły.


Trochę maki samosiejki wlazły sobie nie na tą rabatę, co miały. lepiej by pasowały do ognistej, tu ich nie zapraszałam

To zestawienie niebieskości bardzo mi się spodobało:
szałwia, trzykrotka i dzwonek - nie pamiętam jaki


Trzykrotka kupiona bez planowania w zeszłym roku - teraz mnie zachwyca

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:50, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Przy różach Berolina rozkwita lawenda. Za nimi perovska i werbena jeszcze niższe od róż, czy przegonią je? Mam taką nadzieję miskant Grosse Fontanne nabiera masy: Stipa za lawendą też slabo widoczna



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:02, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Potem spacerując dalej - mam rabatę południową przy tarasie


Tutaj w roli głównej czerwona Montana wabi swoim zapachem

Wczesnym rankiem w kroplach rosy kwiaty uginają się, jakby budziły się co dnia
____________________
Ogródek Iwony II
MiraR 23:05, 27 cze 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Iwk4 napisał(a)
A to widoki ogólne na moją przednią rabatę:

Dziś odwiedził nas najstarszy syn. Zasugerował, że przód też powinien być na prosto. Przyznałam mu rację, twierdząc, ze na razie nie wiem, jak wpłynąć na głowę domu
Przyznał się, ze wie od taty, że już on nad tym myśli. Yuuupi


Czyli nie pomyliłam się,będzie dalsze przerabianie,pędzicie z tymi zmianami jak mało kto
A ten niebieski dzwonek to dzwonek skupiony.
____________________
Iwk4 23:07, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022



____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies