Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

MiraR 12:34, 28 cze 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Bardzo fajne energetyczne nasadzenia w donicach Petunie wymiatają
____________________
ryska 13:10, 28 cze 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Iwonko Twoja konsekwencja i wyczucie piękna zostało nagrodzone. Bardzo miło się spaceruje po Twoim ogrodzie Pozdrowionka
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
lojalna_ 18:03, 28 cze 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Iwonko narozrabiałas ....bajecznie jest
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
MirellaB 19:01, 28 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka, tyle u Ciebie kolorów, że nie wiem na co patrzeć i co podziwiać
Wszystko bardzo ładnie wyglądaPrzy takiej ilości roślin to chyba pod nimi nie rośnie zielsko?
Zupełnie inaczej niż u mnie
Trawę dosianą dużo podlewaj to będzie ok, wiem coś o tym Zobacz do mojego wątku jak z trawnika w opłakanym stanie stworzyliśmy cudny dywan
Pozdrawiam Cię serdecznie Iwonko
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 19:36, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)
Cześć Iwonko. Czytam, że będą kolejne zmiany

Kasiu, nie wiem, czy niebawem. Dziś się zastanawiałam nad linią krawężnika na tych zaokrąglonych rabatach. mój M patrzy na mnie, pyta się, co tak myślę, ja: że nie mam pomysłu na linię, aby nie stracić tak małego trawnika. On na to: no dobra, powiem ci co myślę ... i pokazał mi swoją wizję i muszę powiedzieć, ze pomysł fajny. Za chwilę będę musiała się usunąć w kąt ogrodu, bo ma lepsze pomysły ode mnie
Tylko roślinki mu podaję żelazne, Ogrodowiskowe, bo mam już mało miejsca na nasadzenia, żeby nie sadzić byle czego.
Jutro jadę do szkółki. Jeśli będzie ambrowiec, będzie mój. Przymierzamy się do wycięcia chorej wierzby. Tam posadzimy ambrowca. Marzy mi się jeszcze grujecznik, tylko nie wiem, gdzie go posadzić.

edit: Żółte plamy - to nie trawa. To jakaś masa żółto-zielona. Tam jeszcze nie sialiśmy trawy, to teren wjazdu.
____________________
Ogródek Iwony II
Kacha123 19:43, 28 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
To fajnie, że możesz liczyć na praktyczną i merytoryczną pomoc męża. Miło jest jak się robi coś razem. Ja też lubię ogródkować z moim M. Wierzby nie żałuj, ambrowiec lepszy Grujeczniki też są super. Ja jestem zauroczona dębami błotnymi, jesienią przebarwiają się podobnie, jak ambrowce. Ambrowca mam, ale gdzie wcisnąć dęba? Może uda mi się upchnąć gdzieś kulistego lub kolumnowego...
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Iwk4 19:43, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
nicol21 napisał(a)
Wszystko bardzo soczyście wygląda, czerwone róże bardzo dobrze wyglądają. Fajnie że rabata przejdzie metamorfozę i że głowa rodziny też to sama widzi

Nicol, dziękuję. Dziś M miał fajny pomysł na tą rabatę. Zatem plany są.
Dziś czerwone róże w deszczu zachwycały mnie, mam ich razem 12 na dwóch piętrach po 6, dają fajną plamę kolorystyczną przy tarasie. Dziś sąsiadka na nie zwróciła uwagę. Najbardziej lubię, jak są jeszcze w pąkach, dopiero się rozwijają:



____________________
Ogródek Iwony II
yolka 19:49, 28 cze 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Rabaty bardzo mi sie podobają, trochę szkoda tej starej wierzby, ale ambrowiec piekny. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Iwk4 20:01, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rzulieta napisał(a)
Iwciu a może przemalujesz ciuradełko na siwo? To tylko taka nieśmiała sugestia bo jak masz już taki elegancki ogródeczek z kancikami i pięknymi roślinkami to tak myślałam że troszkę mniej rzucający się w oko kolor? Jakiś szary albo cuś? Nie złość się na mnie Masz ładniej ode mnie i na najlepszej drodze ja jeszcze w dołku Buziakuje

Nina, dałaś mi do myślenia. Nawet mi się bardzo podobają szarości. Tylko dom robiliśmy naście lat temu, wtedy inna kolorystyka była w modzie i u mnie kremowy, mahoń i jakaś terakota króluje. Trzeba by dobrać kolor, coby pasował. Ten niby też był mahoń, ale jakiś rudy wyszedł i M przemalował nim ciurkadełko, ławkę i drugą ławkę ze stołem w kąciku grillowym. Zobacz sama, jaka to zależność kolorystyczna. Nie stać mnie na zmianę elewacji, jakby ktoś miał pomysł na poprawienie kolorystyki, to chętnie poczytam.
Tutaj widok z tarasu na ciurkadełko - specjalnie z murkami tarasowymi sfociłam, żeby było widać kolorystykę:

ławeczka w tym samym kolorze (tam jest nieogarniony busz - tą częścia ogrodu zajmę się w przyszłym roku):

i w kąciku grillowym (tam dopiero zagospodarowuję miejsce, jeszcze będzie elewacja, jak na domu)

Elewacja na domu ma wkoło okien wykończenia w kolorze terakoty:

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:05, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
szemusia napisał(a)
Niesamowite, że stipa Ci się tak przewiesza, super efekt
W ogóle, bardzo kwiatowo u Ciebie się zrobiło. Bardzo mi się podoba

Też w końcu odetchnęłam po zwariowanym tygodniu, ale że to już wakacje, to jeszcze nie wierzę. Przekonam się pewnie dopiero w poniedziałek
Odpoczynku i słoneczka życzę

Beatko, stipa fajnie wygląda w donicach. Mam ją pierwszy rok i eksperymentowałam. Zdała egzamin donicowy. Jak na siane trawki, dała fajny darmowy dodatek do donic.
Ja jutro jestem jeszcze umówiona ze stażystka. Odpocznę za parę dni. Buziam.


Polinko, dziękuję i pozdrawiam
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies