Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 00:10, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)
Iwonko, nareszcie wytchnienie Ogród u Ciebie piękny, kolorowy i zadbany Nie wiem, jak to zrobiłaś. U mnie nie było czasu na pielenie, dopiero dziś się zabrałam za chwasty.

Ewuniu, u mnie zielska sporo, też będę pielić po niedzieli. Szczególnie na nowych rabatach. I w ogóle to wszędzie mi ziemniaki rosną. Na początku wywalałam. Teraz już machnęłam ręką.
Syn sfocił dowody telefonem. Rosną z łupin, które na kompost były wysypane

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:22, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I na koniec donicowo:


____________________
Ogródek Iwony II
babka 01:07, 28 cze 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Iwk4 napisał(a)

Olu, dziękuję
Zmiany cały czas są, naprawiam mój ogród po tylu latach bytności ugorem. Był w istnym nieładzie. I nawet nie wiedziałam, ze te wszystkie zdjęcia w gazetach - to ogrody, które istnieją realnie, a nie tylko fotomontaż.
Teraz świadomie wybieram roślinki, znam ich nazwy.
Koleżanka ostatnio kupowała róże, zapytała się, co bym poleciła, poradziłam jej wg doświadczenia zdobytego tutaj. Po czym trafiła ona do szkółki, w której róże nazywały się NN. I zrobiła zakup. Ciekawe, jak będą się jej sprawować? Nieświadomość czasem skłania do zakupów, które potem sprawiają kłopoty, innym razem na tym się zyskuje.
Wiele ogrodów tu mi się podoba, ale ja nie umiem powtórzyć żadnej rabaty, stąd ta inność. A kwitnące kwiaty bardzo mnie cieszą i Zbyszka.

Wiem o czym piszesz bo mam tak samo. Oglądając zdjęcia w prasie i necie nie potrafiłam sobie uzmysłowić że to są prawdziwe ogrody, że można tak mieć u siebie!
To co stworzyłam w ub roku to wytwór mojej wyobraźni i gustu ale nie do końca przemyślany czy też podpatrzony u innych stąd mam wiele zastrzeżeń do tego co powstało. Dziś zrobiłabym trochę inaczej choć podobnie jak ty nie potrafię przenieść do siebie żadnej rabaty. Stąd też mnóstwo pytań w wielu wątkach bo próbuję wciąż coś na własną modłę. Zgapione czasem zasłania nam jasność widzenia
Działaj tak dalej, będzie jeszcze piękniej
Widziałam na ost fotkach donice, co to za trawka się przewiesza ??
PS. cudne kompozycje
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Iwk4 01:33, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
babka napisał(a)

Zgapione czasem zasłania nam jasność widzenia

O, to, to. Dokładnie. Jak się chce powtórzyć ten sam efekt, to tak nie wychodzi. Ale po trochu odkryłam przyczynę.
Przykład:
Bardzo misie podoba rabatka u Madżenki ze słoneczkami. Trzmieliny rosną tam już u niej trzeci albo czwarty sezon. Cofnęłam się więc do pierwszego wątku, żeby zobaczyć, jak to wyglądało na początku. Roślinki nabierają masy dopiero w następnych sezonach, więc trzeba na efekt czekać. Pojechałam z M do szkółki i chciałam takie słoneczka kupić. M się nie zgodził, bo miały chude nogi. Nie pomogły tłumaczenia właścicielki szkółki, że nogo zrobią się grube z czasem. Brakuje nam czasem wyobraźni, jak to będzie za rok, dwa ...
babka napisał(a)
Działaj tak dalej, będzie jeszcze piękniej
Widziałam na ostatnich fotkach donice, co to za trawka się przewiesza ??
PS. cudne kompozycje

Olu, to stipa. Powtykałam gdzie - nie gdzie w donice małe flance i tak ładnie się rozrosły.
____________________
Ogródek Iwony II
Kacha123 08:11, 28 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Cześć Iwonko. Czytam, że będą kolejne zmiany Piękne te Twoje kwieciste rabaty. Fajnie, że już jesteś
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
nicol21 08:37, 28 cze 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Wszystko bardzo soczyście wygląda, czerwone róże bardzo dobrze wyglądają. fajnie że rabata przejdzie metamorfozę i że głowa rodziny też to sama widzi
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
rzulieta 09:04, 28 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
Iwciu a może przemalujesz ciuradełko na siwo? To tylko taka nieśmiała sugestia bo jak masz już taki elegancki ogródeczek z kancikami i pięknymi roślinkami to tak myślałam że troszkę mniej rzucający się w oko kolor? Jakiś szary albo cuś? Nie złość się na mnie Masz ładniej ode mnie i na najlepszej drodze ja jeszcze w dołku Buziakuje
____________________
Ogródek Niny
polinka 09:38, 28 cze 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwk4 napisał(a)
I na koniec donicowo:
[/img]



Piękna kompozycja
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
szemusia 12:08, 28 cze 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Niesamowite, że stipa Ci się tak przewiesza, super efekt
W ogóle, bardzo kwiatowo u Ciebie się zrobiło. Bardzo mi się podoba

Też w końcu odetchnęłam po zwariowanym tygodniu, ale że to już wakacje, to jeszcze nie wierzę. Przekonam się pewnie dopiero w poniedziałek
Odpoczynku i słoneczka życzę
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
sylwia_slomc... 12:20, 28 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Donicowo prześliczne - uwielbiam mocne kolory
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies