Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

rzulieta 20:13, 28 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
A kolor elewacji taki delikatny piaskowy? prawda? a kamyczki pod ciuradełkiem jakie? Jak jest tam jakiś beżyk neutralny będzie pasował na ciuradelku.
Ławki ciemniejsze brązowe, mniej rude i też będzie dobrze. Kolor elewacji mi sie podoba. Jest taki ciepły przyjemny Na ławkach jest chyba inny kolor niż na tarasie czy taki sam? Podoba mi sie kolor jaki maja krzesła na tarasie. Może takie ławeczki ? To tylko luźna sugestia
Powiem Ci ze ta różanka w cegle mi się podobuje bardzo
____________________
Ogródek Niny
Iwk4 20:16, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
sylwia_slomczewska napisał(a)
Donicowo prześliczne - uwielbiam mocne kolory

Ja też lubię mocne barwy.
Podobają mi się też ogrody w bieli, ale u mnie jakoś mi to nie leży. M nie lubi bieli

Mira napisał(a)
Bardzo fajne energetyczne nasadzenia w donicach Petunie wymiatają

Mira, bardzo długo szukałam petunii w kolorze czerwonego wina. I znalazłam niepozorne sadzonki w sześciopaku. Ładnie się rozrastają w donicach. Uwielbiam je, chociaż z przodu przy różowych rabatach mam różowe pelargonie. Czerwień tam by nie pasowała :



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:21, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ryska napisał(a)
Iwonko Twoja konsekwencja i wyczucie piękna zostało nagrodzone. Bardzo miło się spaceruje po Twoim ogrodzie Pozdrowionka

Reniu, dziękuję za takie miłe słowa.

lojalna_ napisał(a)
Iwonko narozrabiałas ....bajecznie jest

Jolu, aż się przestraszyłam, ze coś sknociłam
Dzięki, chociaż twój konsekwentny ogród w bieli i szarościach jest super, u mnie nie pasowałby do elewacji I tak mi się podoba twoja elegancja ogrodowa.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:30, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonka, tyle u Ciebie kolorów, że nie wiem na co patrzeć i co podziwiać
Wszystko bardzo ładnie wyglądaPrzy takiej ilości roślin to chyba pod nimi nie rośnie zielsko?
Zupełnie inaczej niż u mnie
Trawę dosianą dużo podlewaj to będzie ok, wiem coś o tym Zobacz do mojego wątku jak z trawnika w opłakanym stanie stworzyliśmy cudny dywan
Pozdrawiam Cię serdecznie Iwonko

Mirella, dziękuję. Trawkę podlewaliśmy i w upały nie dawała rady. Od tygodnia pada, właśnie wtedy, gdy ja nie miałam czasu na ogród. Wszystko podlane z nieba, M skosił trawkę i teraz pięknie wszystko wygląda.
Zielsko faktycznie rośnie tam, gdzie jest otwarta przestrzeń, w buszu nie ma szans. Na dodatek gęstość roślin powoduje, że roślinki trzymają wilgoć w ziemi. Mi to odpowiada, że szybko nie przesychają
A trawka po deszczach zrobiła się soczysta



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:33, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
yolka napisał(a)
Rabaty bardzo mi sie podobają, trochę szkoda tej starej wierzby, ale ambrowiec piękny. Pozdrawiam

Jolu, wierzba ma 18 lat. Zaczęła chorować, w środku robi się pusta. Jak tylko uda mi się dostać ambrowca, na pewno ją wymienię.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:35, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)
To fajnie, że możesz liczyć na praktyczną i merytoryczną pomoc męża. Miło jest jak się robi coś razem. Ja też lubię ogródkować z moim M. Wierzby nie żałuj, ambrowiec lepszy Grujeczniki też są super. Ja jestem zauroczona dębami błotnymi, jesienią przebarwiają się podobnie, jak ambrowce. Ambrowca mam, ale gdzie wcisnąć dęba? Może uda mi się upchnąć gdzieś kulistego lub kolumnowego...

Uwielbiam wspólne prace. Ostatnio M był w domu, ale piękne chwile się kończą, za chwilę wraca do pracy i znowu będzie weekendowo
Takie jest życie.
Ale wciągnął się ten mój M w ogród. Mocno. I widzę, ze to uwielbia
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:40, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rzulieta napisał(a)
A kolor elewacji taki delikatny piaskowy? prawda? a kamyczki pod ciuradełkiem jakie? Jak jest tam jakiś beżyk neutralny będzie pasował na ciuradelku.
Ławki ciemniejsze brązowe, mniej rude i też będzie dobrze. Kolor elewacji mi sie podoba. Jest taki ciepły przyjemny Na ławkach jest chyba inny kolor niż na tarasie czy taki sam? Podoba mi sie kolor jaki maja krzesła na tarasie. Może takie ławeczki ? To tylko luźna sugestia
Powiem Ci ze ta różanka w cegle mi się podobuje bardzo

Dziekuję Nina za sugestię. Pomyślę nad tym. Tylko muszę odczekać, coby mój M nie popukał się w czoło, bo dopiero co wszystko malował.
Pomysł na kolor fajny. Poszukam takich kolorów
Przy ciurkadełku mam nadzieję, ze roślinki się rozrosną i też będzie to trochę inaczej wyglądać.
Żwirek jest ze żwirowni, taki naturalny jak otoczaki, tylko przesiewany. Ma kilka kolorów, więc by pasowało, tak jak piszesz.
A cegły poszukuję jeszcze - mam za mało, a chciałabym ją powtórzyć w ściance wodnej.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:47, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś pokażę ognistą rabatę, wreszcie zaczynać się na niej coś dziać.:
Proszę tylko nie patrzeć na brak trawnika, nadal żwirek czeka na wykorzystanie, a to dopiero w sierpniu może nastąpić, mam nadzieję.



Zawsze trawnik można mieć z rolki albo z painta

____________________
Ogródek Iwony II
beata_kulesza 20:49, 28 cze 2015


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Iwonko, nadgoniłam w końcu trochę tego było ależ masz pięknie i kolorowo a róża jest przepiękna ja byłam wczoraj u Olki zobaczyć jej róże na żywo wyglądają bosko.Urzekła mnie Giardinia jest obłędna no i Chopin też piękna. Muszę u siebie znaleźć miejsce u siebie na którąś z nich. Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Beti - Ogród Beaty
frezja 20:51, 28 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Iwonko, jakie trawy masz sprawdzone i polecasz?? ja w tym temacie cieniutkaa widzę,że masz.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies