Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

frezja 23:10, 27 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313


To zestawienie niebieskości bardzo mi się spodobało:
szałwia, trzykrotka i dzwonek - nie pamiętam jaki




Ślicznie fioletowo;nazwa dzwonka to dzwonek skupiony.Czy przekwitnięte gałązki szałwi usuwasz?? mam pierwszy rok i tak się waham czy ruszać..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
rzulieta 23:11, 27 cze 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 1161
No dawaj jeszcze
____________________
Ogródek Niny
Iwk4 23:18, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mira napisał(a)


Czyli nie pomyliłam się,będzie dalsze przerabianie,pędzicie z tymi zmianami jak mało kto
A ten niebieski dzwonek to dzwonek skupiony.

W zeszłym roku ktoś go zidentyfikował i zapomniałam niestety, wtedy rósł w innym zestawieniu.
Z tym przerabianiem, to ja wiem, ze chcę na prosto. tylko Zbyszek niby się nie zgadzał, to znaczy sam też tak myślał, tylko do starszego powiedział: cicho, nie mów mamie, bo pomysł podchwyci i będę znów miał robotę
A ja czekałam, aż to on na to wpadnie, hi, hi Wydało się
Tylko to prostowanie by się wiązało z przekopaniem paru roślin, wiec nie wiem, czy do września nie poczekać
A teraz się cieszyć kwitnącymi roślinkami i spokojnie zaplanować zmiany
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:22, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)


Ślicznie fioletowo;nazwa dzwonka to dzwonek skupiony.Czy przekwitnięte gałązki szałwi usuwasz?? mam pierwszy rok i tak się waham czy ruszać..

Ewa, szałwię, jak przekwitnie, koniecznie przytnij. Jak ci się chce bawić w pojedyncze ucinanie, to jeszcze lepiej. Stopniowe przycinanie uwalnia nowe pędy i będzie ci kwitła do jesieni. Drugi sposób, to poczekać na wszystkie gałązki przekwitnięte i uciąć jednym cięciem, jak leci. Ale wtedy zanim odbiją młode pędy, jest chwila przestoju w kwitnięciu. Ja wolę tą pierwszą wersję. A jak zapomnę od razu, to ona się rozsiewa. Najlepiej mi się wysiewa między kostkami polbruku, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
babka 23:26, 27 cze 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Iwonko jak pięnie u Ciebie! i czytam że kolejne zmiany nadchodzą, tak myślałam
Udanych wakacji !!
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Ewa777 23:29, 27 cze 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Iwonko, nareszcie wytchnienie Ogród u Ciebie piękny, kolorowy i zadbany Nie wiem, jak to zrobiłaś. U mnie nie było czasu na pielenie, dopiero dziś się zabrałam za chwasty.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 23:37, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rzulieta napisał(a)
No dawaj jeszcze

Nina, już wklejam. Te od strony wjazdu i podwórka:

Przez te upały dosiana trawa nie wzeszła.
____________________
Ogródek Iwony II
kosolka 23:46, 27 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Iwk4 napisał(a)
A to widoki ogólne na moją przednią rabatę:


Dziś odwiedził nas najstarszy syn. Zasugerował, że przód też powinien być na prosto. Przyznałam mu rację, twierdząc, ze na razie nie wiem, jak wpłynąć na głowę domu
Przyznał się, ze wie od taty, że już on nad tym myśli. Yuuupi



A tu jest teraz tak ślicznie! No ale konsekwencja musi być, no nie? Jak zmiany, to zmiany! Może za kilka lat mi też się odwróci i zechce mi się geometrii, któż to wie
A zdjęcia, kochana, to robisz coraz piękniejsze! Niektóre są tak piękne, że oczu nie można oderwać.
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Iwk4 23:58, 27 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
babka napisał(a)
Iwonko jak pięnie u Ciebie! i czytam że kolejne zmiany nadchodzą, tak myślałam
Udanych wakacji !!

Olu, dziękuję
Zmiany cały czas są, naprawiam mój ogród po tylu latach bytności ugorem. Był w istnym nieładzie. I nawet nie wiedziałam, ze te wszystkie zdjęcia w gazetach - to ogrody, które istnieją realnie, a nie tylko fotomontaż.
Teraz świadomie wybieram roślinki, znam ich nazwy.
Koleżanka ostatnio kupowała róże, zapytała się, co bym poleciła, poradziłam jej wg doświadczenia zdobytego tutaj. Po czym trafiła ona do szkółki, w której róże nazywały się NN. I zrobiła zakup. Ciekawe, jak będą się jej sprawować? Nieświadomość czasem skłania do zakupów, które potem sprawiają kłopoty, innym razem na tym się zyskuje.
Wiele ogrodów tu mi się podoba, ale ja nie umiem powtórzyć żadnej rabaty, stąd ta inność. A kwitnące kwiaty bardzo mnie cieszą i Zbyszka.






____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:02, 28 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kosolka napisał(a)

A tu jest teraz tak ślicznie! No ale konsekwencja musi być, no nie? Jak zmiany, to zmiany! Może za kilka lat mi też się odwróci i zechce mi się geometrii, któż to wie
A zdjęcia, kochana, to robisz coraz piękniejsze! Niektóre są tak piękne, że oczu nie można oderwać.

Olu, ta rabata się łądnie rozrosła od zeszłego roku, aż się boję ruszać. Myślę nad tym, jak to zrobić, by nie popsuć. Ciekawe, jak długo będzie trwać to myślenie.
A za pochwałę dziękuję.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies