Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Kacha123 19:32, 30 cze 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Iwk4 napisał(a)

Kasiu, ta brzózka była na mojej liście chciejstw. Tylko małe autko mamy. Zastanawialiśmy się, czy nam się zmieści do samochodu. Zmieściła się i liśćmi smyrgała Zbyszka w czasie jazdy po głowie
Musiałam siedzieć z tyłu i przytrzymywać gałązki


To wyobraź sobie, jak wiozłam nowego wiąza - nawet nie było nikogo do trzymania gałązek, a jego "liściasta glowa" wisiała tuż pod lusterkiem wstecznym. Mina policjantów na pasie obok, gdy stałam na światłach, bezcenna

Zakupy już posadzone?
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
frezja 20:57, 30 cze 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
wpadnij do mnie...wstawiłam lepsze foty z berberysami..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iwk4 21:49, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
rzulieta napisał(a)
Ile masz Bonice? Jak przyrasta? Mi już przekwitła ale jest na totalnej patelni

Nina, mam jedną Bonicę od zeszłego roku, kupowałam latem. W tym roku jest sporo większa, wtedy miała tylko 3 gałązki. U mnie wszystko kwitnie z opóźnieniem, więc moja dopiero wystartowała. Rośnie przed domem od wschodniej strony, rano tam jest słoneczko, potem dom nadaje cień.
Wiosną ją przycięłam nad czwartym oczkiem. Chyba dobrze zrobiłam.
Niestety lubią tą moją mszyce. Próbowałam pokrzywą pryskać i decisem i nic. Chyba w maskach te cwaniary siedzą, bo nic na nie nie działa. Wiosną stosowałam Promanal. Wolałabym dać sobie radę bez chemii. Decis jest ostatecznością.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:50, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)
wpadnij do mnie...wstawiłam lepsze foty z berberysami..

Ewa, byłam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:59, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)

rabatka niczego sobie) u mnie jakoś miejscówki nie mogę na nie znaleźć..muszę pomyśleć żeby koło altany i zachwycać się przy kawce

Na tarasie pijemy poranną kawkę, potem tu jest za mocne słońce, a parasol przy wietrze nie zdaje egzaminu. Porankiem oczy cieszymy energetycznymi kolorami. Fajnie się patrzy o poranku na róże, miskanty i ciurkadełko.
To dobry pomysł mieć ulubioną rabatkę w kąciku kawowym.
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 22:05, 30 cze 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kawa o poranku najlepiej smakuje a ogród jak piszesz ma najcudowniejsze kolory Moja pierwsza kawa na tarasie a właściwie na szerokich stopniach
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 22:10, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Tak szybciutko w przeplocie, ale muszę powiedzieć, że efekt ognistej rabaty wyszedł Ci cudnie, jeszcze dodać tam jeżówki Hot Papaya i Secrest Lust lub inną pomarańczową i do końca roku efekt się utrzyma

W zeszłym roku uległem Marzenkowym purpurom i mam 5 sztuk, już mnie zdążyły zachwycić a są niewielkie, ale te Twoje to też niezły pokaz dają, cudnie się tam wpasowały

Łuki, dziękuję za podpowiedź o jeżówkach. Zapisałam sobie. Wysyłkowo nie będę w tym roku zamawiać, ale jeśli trafię w szkółce, to sobie kupię.
Muszę pooglądac twoje róże.
Moje gusta chyba się zmieniają. E-Mowi też. Rok temu cieszyliśmy się z jakichkolwiek róż. W tym roku Montana dają pokaz, a nam się marzą takie, co mają mnóstwo płatków. Złota rybka miałaby z nami robotę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:16, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mira napisał(a)

Będziesz przesadzać te różyczki gdzie indziej?

Mireczko, kombinuję nad miejscem dla róż angielskich. Tych, co mają mnóstwo płatków. W zeszłym roku wcale mi się takie nie podobały, a teraz bardzo bym takie chciał.
Pisząc te posty, wpadłam na myśl, ze na żółtej rabacie są cztery Beroliny, które mnie nie zachwycają. Może tamtym zmienić miejscówkę, a te zostawić w spokoju? Głośno myślę.
Przy kąciku grillowym, który dopiero małymi krokami tworzymy, między placykiem a garażem będzie mała rabatka do zagospodarowania: 2,30 x 1,10. Myślałam, żeby tam przenieść różyczki. To byłoby jesienią. Teraz musi się zrodzić koncepcja.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:20, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)


To wyobraź sobie, jak wiozłam nowego wiąza - nawet nie było nikogo do trzymania gałązek, a jego "liściasta glowa" wisiała tuż pod lusterkiem wstecznym. Mina policjantów na pasie obok, gdy stałam na światłach, bezcenna

Zakupy już posadzone?

Ha, ha
Ciekawe, czy policjanci lubią roślinki ?
Kasiu, część roślinek posadziłam, część czeka. Nie wiem, czy już mogę wysadzić brzozę, bo potrzebne mi jest dojście jeszcze, jakbym chciała budować ściankę wodną. Może brzoza postoi jeszcze w donicy? Brakuje mi cegieł do ścianki.
Sama bym teraz drzewka nie kupowała, ale to był prezent, który miałam sobie wybrać.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:22, 30 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
Kawa o poranku najlepiej smakuje a ogród jak piszesz ma najcudowniejsze kolory Moja pierwsza kawa na tarasie a właściwie na szerokich stopniach

Aniu, kawka musiała pysznie smakować. Teraz będziesz miała więcej czasu na doglądanie ogrodu
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies