Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

bdan 07:08, 19 sie 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Plan jest, widać, że inna przestrzeń się zdobiła. Fajnie jest jak się nową rabatke robi, ale z drugiej strony zawsze tysiące dylematów, bynajmniej u mnie
Malgosik 08:22, 19 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Iwk4 napisał(a)

Małgosiu, Kasiu na wiosnę zostawię dla was patyki od VF. Niestety, limek nie mam, choć bardzo bym chciała. Też będę polować na patyki limek


dziękuję

widzę ciężkie ogrodowe prace u Ciebie
ładnie się zrobiło
____________________
Ogród na glinie
katiaxx 08:49, 19 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
fantastyczna zmiana jestem po wrażeniem
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
kosolka 08:58, 19 sie 2014


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Ale się napracowaliście! A to połowa roboty! Powodzenia, żeby wyszło tak jak chcesz!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Kindzia 11:39, 19 sie 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Nie uczę już matematyki 23 lata... Zmieniłam zupełnie zawód.

Pytałaś u mnie o Polar Bear. To bardzo podobna hortka do limki, ja przynajmniej różnicy nie widzę. Może jak starsze będą...

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Iwk4 19:20, 19 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzisiaj stawialiśmy murek (donicę) na trawki. Z założenia ma być niższy od poprzednika. tylko tyle, aby oddzielić trawki od pozostałych nasadzeń i aby zminimalizować wysoki murek wokół tarasu. Dziś już bym go nie robiła (tego wkoło tarasu), ale skoro jest, trzeba dokomponować resztę
Nasze dzisiejsze prace:
Najpierw wytyczyliśmy linię i wkopaliśmy bloczki betonowe, jako fundament. Pozwoliło nam to złapać poziom. Ja kopałam dołek, e-Muś ustawiał bloczki, bo były zbyt ciężkie dla mnie

Potem ja murowałam, e-Muś pilnował, czy równo i podawał cegły.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:26, 19 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Potem M posprzątał, a ja podziwiałam nasze dzieło z każdej strony. Do jutra musi wyschnąć. Jutro w środku wyłożę styropianem
Niestety ziemia nie dojechała, ale murek i tak musi wyschnąć


Teraz pytanie : Jakie trawki posadzić?
Przed murkiem będzie jeszcze szpaler róż - chyba cztery się zmieszczą, coś dosadzić przed różami, i ma być równy pas trawnika. Przed tujami chcę bergenię. Jest tam wąsko. Czy są jakieś inne propozycje?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:29, 19 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tak wygląda ogólnie:
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:31, 19 sie 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jutro zdejmujemy winobluszcz. Duża donica też będzie opróżniona do nowych nasadzeń. Trochę chciałabym się zainspirować nasadzeniami z zimozielonego ogrodu przy białym domu
____________________
Ogródek Iwony II
21:34, 19 sie 2014
Iwonko fajnie Wam poszło Widzę,że Ty też "Bob budowniczy"....wiertarka pewnie też Ci nie obca bo ja z tych co za pan-brat z takimi narzędziami U nas w tamtym roku odbywały się takie wspólne prace a jak to cieszy prawda?
Donice bardzo fajnie się komponują z trasem,dróżką do niego a jak obsadzisz trawkami tak jak napisałaś będzie super
Odnośnie traw to ja bym dała tu rozplenice 'Hameln' czy 'Moudry.A chcesz przysłonić ten siwy mur po tarasem? To one będą na tyle wysokie by go przysłonić a też fajnie będą się zwieszać kaskadowo.No i z tarasu będziesz widzieć ich pędzelki A jak chcesz niższe to może haconechloa czy turzyce.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies