Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

Iwk4 20:46, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dorota123 napisał(a)
Siedzę na wyjeździe, deszczyk pada, pomyślałam, zajrzę do Iwonki, a tu szok. Tyle stron, ale bardzo ciekawych. Syn już mi wmawia, że uzależniona jestem, że to nie dla niego wzięłam laptopa tylko dla siebie.
Pięknie w ogródku

Mi Zbyszek też wmawia uzależnienie
Dorotko, maki od Ciebie są śliczne. Zachwycają mnie

Cynie też się pięknie prezentują. Będę musiała pamiętać o zebraniu nasionek


____________________
Ogródek Iwony II
Kuba 20:49, 26 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Ognista cudownie czarująca, nie dziwię się że tak ją lubicie
i kwitnie jeszcze łubin u Ciebie?
poddałaś mi jeszcze pomysł który jutro będę testować, chodzi o jeżówki w stipie, które to połączenke uwielbiam, ale stipa rozpanoszyla mi się jak chwast, dlatego nie chciałam już jej sadzić do jeżówek, ale... spróbuję posadzić w stipę jeżówki
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Iwk4 20:57, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Viola napisał(a)
Dżunglę masz Iwonko w ogrodzie, piękne rudbekie, a ja ich nie mam Chyba pójdę po sąsiadki i parę wykopię bo się napraszała

Violu, rudbekie są śliczne. Natomiast galiarda mnie nie zachwyca na tej rabacie. Jest taka nieporządna. Ciągle trzeba pilnować, by jej przycinać przekwitłe kwiatostany. A rok temu myślałam, ze to też rodzaj rudbekii

No i liliowce po przekwitnięciu trochę mnie tu denerwują. Miały ładne kwiaty, a teraz ich liście konkurują z rudbekia. Przydałoby się tutaj coś dla uspokojenia rudbekii. Liliowce chyba przeniosę na drugi koniec ognistej.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:00, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kuba napisał(a)
Ognista cudownie czarująca, nie dziwię się że tak ją lubicie
i kwitnie jeszcze łubin u Ciebie?
poddałaś mi jeszcze pomysł który jutro będę testować, chodzi o jeżówki w stipie, które to połączenke uwielbiam, ale stipa rozpanoszyla mi się jak chwast, dlatego nie chciałam już jej sadzić do jeżówek, ale... spróbuję posadzić w stipę jeżówki

Ewa, pamiętasz? Takie zestawienie ci proponowałam

Te jeżówki akurat są niższe i tylko łepki wystają. Wyższe też by fajnie wyglądały
____________________
Ogródek Iwony II
ryska 21:01, 26 lip 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Piękny ten maczek dubeltowy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Kuba 21:01, 26 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Wiem wiem Iwonko, wszystko pamiętam, tylko czasami potrzeba tego olśnienia
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
frezja 21:08, 26 lip 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
przywiozłam sobie z wakacyjnego wyjazdu gailardię..juz się na nią cieszę...narazie czeka w wodzie;myślę,że da się ją polubić..oczywiście z wzajemnością...bedę obrywać co trza..obiecuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iwk4 21:14, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Edit napisał(a)

Iwonko, piękna ta rabata! Obłędnie piękna! Zachwyciłam się nią bardzo!
Pamiętam jak pisałaś że eM zazdrosny był o czas poświęcony planowaniu rabat a teraz....proszę....przyjemnie sobie posiedzieć i poczuć się jak w bajce.... pozdrawiam

Edytko, masz bardzo dobrą pamięć Na rabacie będą poprawki. Kupowałam dalie z dwóch źródeł. Miały mieć podobną wysokość, a nie mają.


Muszę skatalogować roślinki, pomierzyć wysokości i czas kwitnięcia. Niektóre są wyższe, niż przewidywałam, inne niższe. Muszę to poprawić.
Nawet dwa Variegatusy mają różną wysokość. To samo rozplenice. Jedna pożarta w całości przez rudbekie

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:24, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
frezja napisał(a)
przywiozłam sobie z wakacyjnego wyjazdu gailardię..juz się na nią cieszę...na razie czeka w wodzie;myślę,że da się ją polubić..oczywiście z wzajemnością...bedę obrywać co trza..obiecuję

Gailardia sama w sobie jest śliczna, jak chcesz, by się wysiewała, to nic nie musisz robić. Najpierw są kwiaty, potem piękne kulki, a potem z tych kulek jest puszek, który się rozsiewa. Ja już nie chcę więcej siewek, to je obrywam (przycinam). Po przycięciu z pędów wyrastają boczne pędy i znowu kwitnie i tak do jesieni



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:26, 26 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kuba napisał(a)
Wiem wiem Iwonko, wszystko pamiętam, tylko czasami potrzeba tego olśnienia


Inspiracja dla wzrokowców
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies