Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony

bacowa 07:35, 02 sie 2015


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jak wyglada zakątek z hostami. ? Wszystkiego dobrego dla Zbyszka .
Margo 21:26, 02 sie 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
I kolejna rewolucja za Tobą. Super teraz wygląda
____________________
Gosia
babka 22:45, 02 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Luki napisał(a)
Iwonko nie ma czego żałować, będzie ładniejsze drzewo w zamian
U mnie hortensje też jeszcze nie zaczęły, ale są za to ogromne, u mnie opóźnianie spowodowane wystawą, słońce mają do 14-15.

Co macie na myśli pisząc, ze nie zaczynają ?? To, ze koloru nie nabierają czy to, ze nie wszystkie płatki się otworzyły ??
Moje już się zaczynają przebarwiać a część kwiatostanów z nierozwiniętymi płatkami na czubku ale ja uważam, ze u mnie już zaczęły
Acha, u mnie też mają słońce do godziny max 14
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Mysza 23:17, 02 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Wisienka jaka zgrabna
Ja czasami też tak mam, że roślinki u sąsiadki kwitną wcześniej niż moje.
____________________
Gosia
Iwk4 08:16, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kacha123 napisał(a)
Cześć Iwonko! Widzę, że nie tylko ja myszkuję o świcie po Ogrodowisku - hihihi!

Cześć Kasiu, niestety już następnego dnia.
Skończył się urlop e-Ma, wszyscy się rozjechali, dziś mam czas na nadrobienie braków. Pootwierałam sobie sporo zaległych stron. Ale czy zdołam wszystkich odwiedzić - nie wiem

Wczoraj pojechaliśmy nad jezioro z planem popływania na rowerach wodnych, aby Pawełek miał jakąś frajdę. Czekaliśmy dwie godziny bez skutku, przy tak pięknej pogodzie nikt nie chciał zrezygnować z pływania po jeziorze, a następni chętni czekali w kolejce ... W ramach rekompensaty zaproponowałam lody i znowu godzinna kolejka Wystane, zjedzone, wróciliśmy do domu.
Uroki kurortów wczasowych
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:40, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Jak wyglada zakątek z hostami. ? Wszystkiego dobrego dla Zbyszka .

Ewa, dzięki.
Już pokazuję, choć jeszcze nie skończony, hosty siedzą sobie ładnie na glinie wymieszanej z kompostem i ziemią Cieszę się z tych nowych lokatorów w ogrodzie.


Liliowce stąd muszę przenieść i pomyśleć o innym tle dla barona. Nie pasują mi liście liliowców do barona. Efekt kwitnięcia zbyt krótki. A liście pasowałyby mi o innej niż trawiasta fakturze

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:40, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wczoraj była szwagierka i się zachwyciła tą:

Ta też jest ładna z tą obwódką białą:

I wszystkie trzy panienki:

Rano tam jest słoneczko, ale potem ładny półcień, dopiero późnym wieczorem dochodzą promyki zachodzącego słońca
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:49, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
babka napisał(a)

Co macie na myśli pisząc, ze nie zaczynają ?? To, ze koloru nie nabierają czy to, ze nie wszystkie płatki się otworzyły ??
Moje już się zaczynają przebarwiać a część kwiatostanów z nierozwiniętymi płatkami na czubku ale ja uważam, ze u mnie już zaczęły
Acha, u mnie też mają słońce do godziny max 14

Ola, hortensje maja różne stadium rozkwitu. Niektóre dopiero w pąkach, inne już mają ładnie wybielone lub limonkowe otwarte kwiaty. Pąków pełno, więc trzeba czekać. Wczoraj rano było tylko 6 stopni, więc przy takich zimnych nocach i upałach w dzień rośliny mają prawo wariować .

Przy okazji: z patyczków urosła mi taka hortensja. Wie ktoś, co to jest? Ma śliczne kwiatki. Tylko dostałam wiosną patyki kilku odmian i nie zdołałam zapamiętać nazwy.

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:52, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mysza napisał(a)
Wisienka jaka zgrabna
Ja czasami też tak mam, że roślinki u sąsiadki kwitną wcześniej niż moje.

Mnie to opóźnienie denerwuje. Bo zima na mnie nie będzie czekać dwa tygodnie dłużej. Sąsiadka naprzeciwko drogi ma pięknie rozkwitnięte hortensje od strony południowej. Wczoraj stwierdziłam, ze też tam dosadzę jakąś w przyszłym roku. Po co mam zazdrościć
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:09, 03 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Moja Pisardii znalazła nowe miejsce w ogrodzie.
Ale mam wątpliwości, co do jej odmiany. Kupiona jako Śliwowiśnia Pisardii. Miała owoce w kształcie śliwek - kwaśne, nie nadające się do zjedzenia.
Tym czasem miałam okazję na urlopie smakować owoce śliwowiśni Nigry i Pisardii - obie dawały smaczne śliweczki, ze odchodzić się nie chciało od drzewa. Pytanie zatem, co ja mam za drzewo? Trochę mała jeszcze, by rozszyfrować, ale może to być coś innego.

Z przodu wiśnia piłkowana, w głębi śliwowiśnia.

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies