Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

Efffa 15:20, 24 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A nie wolałbyś zrobic najpierw ram ogrodu? A pokaz dokładnie to miejsce z tą rabatą nr 2, bo nie umiem sobie wyobrazić jak oddzielającej ogród, moze pisałas wczesniej ale nie pamietam. Czym ta rabata jest ograniczona?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 15:35, 24 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Wytyczyć ramy, czyli wytyczyć te rabaty? Czy chodzi Ci o to żeby zrobić obwódki? Nie chciałabym wytyczać wszystkiego, bo od razu w tym roku nie zrobię każdej rabaty- a jak zdejmę z nich trawę to tylko chwasty będę miała. Dlatego myślałam etapami. Ale może źle się za to zabieram. Chodzi mi o rabatę tą zaznaczoną czerwonym kółkiem:



Ograniczona nie jest na razie niczym bo ma dopiero powstać.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Efffa 15:40, 24 mar 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Nie chodzi mi o obwódki, ale o ramy ogrodu, czyli zywopłoty.Acha i chcesz zagospodarować ta wysunieta rabate?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 15:43, 24 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Żywopłot już mam z lewej strony- tuje kurnik, na przeciw domu na końcu działki z lewej strony mam posadzone świerki serbskie x 10 a z prawej strony jeszcze muszę zasadzić tuje, tylko czekam tak po Świętach na sadzenie- boję się, że jeszcze za szybko. Także ramy prawie mam. Tak dokładnie tą wysuniętą rabatę- tak jak pisałam chciałabym przy płocie chyba buk pod spodem białe hosty przycięte w kulki może koło nich jakieś trawy a potem berberysy np berberys maria kilka sztuk no i nie wiem co dalej. No i niestety szeroka ta rabata mi się wydaje, więc to co wypisałam to za mało raczej.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
kaisog1 20:42, 25 mar 2015


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Hosty przycięte w kulki? Nie rozumiem? Poza tym łączysz cieniolubne (hosta) z tymi co lubią światło (trawy i berberysy).

Na początek musisz sobie te rabaty zaznaczyć żeby wiedzieć jak to będzie wyglądać - bierzesz sznurek (jutowy może byc za 3 złote) i parę patyków i wyznaczasz rabaty - bez zdzierania darni. Tak będziesz wiedziała czy Ci wszystko pasuje a co trzeba zmienić.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matylda 13:09, 26 mar 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Co ja za głupoty piszę, chciałam napisać nie hosty tylko derenie. Sorki. Ok, tak zrobię jak piszesz. Dzięki. Sznurek mam nie ma problemu- mój eM ma takie różne rzeczy.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Matylda 11:34, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Sznurek rozwiesiłam, ale niestety na zdjęciu tego nie widać, także nie zamieszczam, z tych linii jestem zadowolona, tylko cały czas mam dylemat czy tą oczyszczalnie włączyć do tej rabaty z prawej czy jednak nie. Ale to się jeszcze zastanowię.

No i dziś wreszcie byłam na zakupach ogrodowych . Hortensje L. kupione :



Jednak zdecydowałam się, że za nimi posadzę miskanta variegatus. Tylko jeszcze muszę poczekać na te miskanty, w szkółce powiedzieli mi, że dopiero w maju. Więc mam pytanie, w jakiej odległości od tuj powinnam posadzić te miskanty a od nich w jakiej odległości hortensje? Bo chciałabym hortensje już wsadzić do ziemi i zostawić miejsce na m. variegatus.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
lindsay80 12:32, 14 kwi 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Matylda napisz na prv gdzie kupowałaś i po ile
____________________
Tu ma być ogród :)
Efffa 16:02, 14 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
lindsay80 napisał(a)
Matylda napisz na prv gdzie kupowałaś i po ile

Ja tez poproszę, jakie masz hortensje?limeligh?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Matylda 20:04, 14 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Już Wam piszę , tak limelight.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies