Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki- i brak doświadczenia :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki- i brak doświadczenia :)

anbu 13:19, 02 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tu poczytaj o zebrinusie

____________________
Ania Ogród Ani :)
Matylda 13:29, 02 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Dzięki No to przekonały mnie te argumenty , jednak nie chcę Zebrinusa. Tylko dalej pytanie w takim razie co. ML może faktycznie go nie być widać. Myślę teraz nad Variegatus. Albo całkowicie coś innego, nie miskanty.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
lindsay80 13:35, 02 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Matylda napisał(a)
Dzięki No to przekonały mnie te argumenty , jednak nie chcę Zebrinusa. Tylko dalej pytanie w takim razie co. ML może faktycznie go nie być widać. Myślę teraz nad Variegatus. Albo całkowicie coś innego, nie miskanty.

'
nie widziałam u nikogo Variegatusa między hortkami, ja go lubię, ale ponoć lubi się pokładać (swojego mam od jesieni ubiegłego roku więc jeszcze nie doświadczyłam tego).
U mnie Variegatusy są w kombinacji z zawilcami jesiennymi i będą lekko z tyłu pomiędzy RH Nova Zambla
____________________
Tu ma być ogród :)
Matylda 13:46, 02 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Hm, to to ja już teraz totalnie nie wiem co tam dać, ale i tak sukces, że wiem czego tam nie dawać. Chyba, że jeszcze dokupię Vanillie Fraise.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
lindsay80 13:53, 02 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
ja przed limki, a wlasciwie z przodu pomiedzy limki daje rozplenice hameln.
____________________
Tu ma być ogród :)
Matylda 13:56, 02 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Pomysł z rozplenicami mi się podoba, wprawdzie mam je w innym już miejscu ale w sumie mogą się powtarzać na innej rabacie w innym zestawieniu, no nie?
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Toszka 15:20, 02 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
są inne piękne miskanty nie tylko ML, Gracillimus czy Variegatus.
Bardzo piękny i bezproblemowy jest 'Malepartus' czy 'Rotfeder'. Pierwszy wyższy, drugi niższy, oba na jesieni przepięknie się przebarwiają na odcienie czerwieni, zółci i pomarańczy. Sztywne, aczkolwiek Malepartus później się malowniczo przewiesza. Ach, zapomniałam jeszcze o 'Rotsilber'

Np. Malepartusy mam za Limkami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Matylda 15:44, 02 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Ooo wygooglowałam, faktycznie ładne dzięki. Kolory, na które się przebarwiają już mi się podobają. Tylko czy gdzieś takie dostanę. Zaraz poszukam na allegro. Twoje rady są zawsze super.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
lindsay80 15:59, 02 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Matylda napisał(a)
Ooo wygooglowałam, faktycznie ładne dzięki. Kolory, na które się przebarwiają już mi się podobają. Tylko czy gdzieś takie dostanę. Zaraz poszukam na allegro. Twoje rady są zawsze super.


Na Allegro nie kupuj bo nie wiadomo co przyjdzie, ja Ci w wolnej chwili podeślę namiary gdzie ewentualnie możesz je dostać.

____________________
Tu ma być ogród :)
Matylda 16:41, 02 cze 2016


Dołączył: 02 lip 2014
Posty: 277
Dzięki, no ja czasem ryzykuję na allegro jak nie widzę czegoś w pobliżu bo przyznam, że czasem czasu brakuje. A Ty doskonale znasz te wszystkie szkółki w okolicy.
____________________
Matylda - Moje początki i brak doświadczenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies