Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Ewa_w_ogrodzie 21:08, 27 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Gardener27 napisał(a)
Ja mam u siebie Red fairy i jestem z nich bardzo zadowolony Gdybym ich nie przeniósł w inne miejsce to kwitłyby do tej pory .. . ale cóż... musiałem

Podejrzałam na internecie ładna ognista. A jak gęsto je sadziłeś, mocno się rozrastają?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardener27 21:21, 27 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Donice z pierwszego linku wyglądają nieźle Ja ich osobiście nie posiadam ale stoją u mnie takie przed firmą już drugi rok i całkiem dobrze się mają One posiadają wyciągany wkład ze środka więc nie są bardzo ciężki bo nie wypełnione całe ziemią a jeśli byś chciała nie chować ich na zimę możesz dodakowo ta wolna przestrzeń wypełnić czymś by je ocieplić np. styropianem Drugi link się nie wczytuje więc nie wiem co tam jest Co do koloru to widzę tu jakiś antrcynt i czarny Ten prezentowany na zdjęciu ładnie wygląda i pasował by do Twoich elementów wykończeniowych Zamiast host użyłbym klasycznych hortensji ogrodowych Dla mnie są bardziej atrakcyjne i cieszą oko do samej zimy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 21:23, 27 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)

Podejrzałam na internecie ładna ognista. A jak gęsto je sadziłeś, mocno się rozrastają?


Dziewczyny mówiły że można je sadzić nawet co 70 cm bo z biegiem lat rośnie duży krzaczor Ja z tych bardziej niecierpliwych i sadziłem je co 40 cm by od razu mieć zwarty szpaler
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa_w_ogrodzie 21:36, 27 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Przemku pójdę na kompromis i posadzę co 50 ale przy pomocy męża bo duże dziury trzeba wykopać, u mnie dużo kamieni a chcialabym żeby róże dobrze miały. Czy wymieniałeś ziemię pod te róże i na jaką i czy dawałeś od razu nawóz?
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardener27 21:56, 27 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Przemku pójdę na kompromis i posadzę co 50 ale przy pomocy męża bo duże dziury trzeba wykopać, u mnie dużo kamieni a chcialabym żeby róże dobrze miały. Czy wymieniałeś ziemię pod te róże i na jaką i czy dawałeś od razu nawóz?


Ja do dołków pod róże podczas sadzenia dawałem tylko swój kompost Można też dać przekompostowany obornik Jest taka zasada która mówi że róż w pierwszym roku po posadzeniu się nie nawozi bo szkodzi to roślinie Nie korzeni się bo ma wszystko pod nosem a teraz gdy już mamy prawie zimę nawożenie jest całkowicie zabronione Nawet nawozów jesiennych już prakycznie nie można stosować ze zmiejszoną ilością azotu
Bardzo ważne jest byś taką posadzoną różę solidnie okryła na zimę bo inaczej przemarznie Kopce musisz usypać np. z kory, ziemi, liści aż po same jej końce pędów
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Madison 22:04, 27 paź 2014

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 49
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)
Trochę się boję, ale wrzucam. Zdjęcia nowa rabatka jeszcze nie do końca wykończona bo zabrakło kory
Tak było

A tak po zmianach
od lewej

od prawej
i jeszcze jedno ujęcie

Zdjęcia robiłam o świcie z okien na piętrze. Od lewej cisy, przed nimi trzmieliny żółtozielone, przed nimi jakby skalniaczek z sosenkami i jałowcem, przed nim rododendron 3 małe kulki bukszpanowe i na samym przodzie azalia.
A w prawo od cisów 3 forsycje, przed nimi 2 hortensje, dalej dwie koniki, przed nimi też 2 hortensje, a dalej 2 cisy. Pomiędzy azaliami fioletowe szyszki (nie wiem jak się nazywają ze starej rabatki, po prawej przed cisami tawułki, których nie widać jakoś na zdjęciach bo zbyt delikatne. Przed rabatką posiana trawa, bo stara rabata była szersza. Co wy na to?

Pozostaje jeszcze problem studni. Do rabatki nie mogłam jej wciągnąć bo byłaby za szeroka, tak mi się wydawało. Mam taki pomysł aby przesłonić ją obwódką bukszpanową a na środek dużą donicę z jakimś kwiatem/drzewkiem. Czy to się sprawdzi?


no i masz! okazało się że i ja mam rabatę ni przypiął ni wypiął a tak się z niej cieszyłam, kurcze- dopiero to zobaczyłam na Twoim porównaniu przed i po.
Przemiana wyszła super jak dla mnie ale ja tyż początkująca
____________________
Madison- niedaleko Krishana
popcorn 06:52, 28 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Te donice bardzo ładne:
a drugi link mi się nie otwiera. Jeśli wykończenia grafitowe, to w takim samym odcieniu bym dała donice.
Co do kupowania na allegro.. co chwilę się z kimś kopsam, właśnie dostałam uszkodzoną sokowirówkę i babka mi nie chce wymienic! no masakra.
Pojeździj po marketach typu Casto, Leroy, Obi - są teraz wyprzedaże, może upolujesz w rozsądnej cenie? Zawsze to na żywo zobaczysz i pomacasz Jak nie będzie, zostaje alle..

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
beata_kulesza 16:13, 28 paź 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Ewuniu nie mogę znaleźć linka odnośnie donic więc nie wiem o jakich donicach jest mowa. Jak możesz to napisz do mnie to spojrzę
____________________
Beti - Ogród Beaty
Ewa_w_ogrodzie 08:46, 29 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Madison dzięki za słowo wsparcia. Ja też jestem zadowolona na efekt czekam wiosną, powsadzałam też cebulki, wiec już nie mogę się doczekać.

Przemku twoje wskazówki dla mnie zawsze The best. Róże posadzone. mam zdjęcia ale to może wieczorem dam. Sypaliśmy nasz kompost, na szczęście starczyło. I tym kompostem obsypaliśmy kopczyki od razu, bo tu już ostro mrozi w nocy. Jeszcze im dosypie kory, żeby miały cieplej.

Karola dzięki Ci Ty zawsze niezawodna, chyba kupię te szare, też wolę pomacać, ale wyrwać się z tej mojej ukochanej Wisły z moimi szkrabami to jakiś kosmos

Beti rzeczywiście linki zniknęły, nie wiem czemu wiem że nie można zamieszczać zdjęć ale myślałam, że linki można, no trudno spróbuję jeszcze zamieścić u Ciebie.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
beata_kulesza 08:49, 29 paź 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Czekam na zdjątka
____________________
Beti - Ogród Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies