Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz ogród - wspaniała przygoda czy czarna magia

Gardener27 18:38, 05 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nie słyszałem o samosiejących się bukszpanach Pewnie te maleństwa są z gałęzi dotykających ziemi

Tort urodzinowy wygląda smakowicie ....aż mi ślinka cieknie


Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa_w_ogrodzie 19:49, 05 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Gardener27 napisał(a)
Nie słyszałem o samosiejących się bukszpanach Pewnie te maleństwa są z gałęzi dotykających ziemi

Tort urodzinowy wygląda smakowicie ....aż mi ślinka cieknie


Pozdrawiam


Możliwe Przemku to ponoć z bardzo dużego bukszpana osobiście go nie widziam. Tort jesienny z musem śliwkowym , chetnie byśmy poczęstowali, ale trochę za daleko.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 19:52, 05 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Efekt urodzin wspaniały, mąż dostał taki klon cieszymy się jak wariaty
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardener27 20:17, 05 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Z Krakowa do Wisły nie tak daleko Żona Małysza przyjeżdżała do nas na każdy zjazd jak studiowałem

Klon piękny ale bardzo wymagający Najlepiej posadź go w osłoniętym miejscu bo lubi przemarzać i oczywiście na zimę trzeba go okryć
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa_w_ogrodzie 20:56, 05 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Dzisiaj lataliśmy po całej działce. Gdzie go posadzić poradźcie bo sami nie umiemy zdecydować.
Czy jako soliter czy na rabacie?
Propozycje na rabacie
1 z lewej strony zaczętej rabaty z cisami i brzozami z przodu na skarpie będą chyba róże

2 na tej samej rabacie ale w rzędzie z brzozami

3 na rabacie przy schodach i tarasie, posadziłam tam octowca, ale chyba padł. może ten klon w rogu tarasu? są tam berberysy i żurawki
4 też w rogu tarasu ale z drugiej strony
5 na końcu nowej rabaty przy wejściu do domu

Propozycje jako soliter
1
2
3
Podoba mi się ta ostatnia wersja, ale zabiorę przez to dzieciakom jedyny płaski teren na którym grają w piłkę, więc mam dylemat.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 21:02, 05 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Gardener27 napisał(a)
Z Krakowa do Wisły nie tak daleko Żona Małysza przyjeżdżała do nas na każdy zjazd jak studiowałem

Klon piękny ale bardzo wymagający Najlepiej posadź go w osłoniętym miejscu bo lubi przemarzać i oczywiście na zimę trzeba go okryć


Ojej u nas mocno wieje a i mrozy potrafią być konkretne. Trzeba go całego od góry zapatulić? Bo jak będzie rósł to jak to potem robić. Kolejny raz dziekuję za radę, będę czytać na necie co i jak z tym klonem
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Gardener27 21:21, 05 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
W sprawie ulokowania raczej nie pomogę bo sam się nie mogę zdecydować Za wiele możliwości Hehe

Klon jak jest młody i się da to trzeba go chronić Później jak podrośnie musi sam o siebie dbać Ja swoją 3 metrową magnolię do dzisiaj owijam Tej wiosny jak ją odmumifikowałem miała już otwierające się kwiaty ale ten rok był wyjątkowy
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa_w_ogrodzie 21:45, 05 paź 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Widziałam przed chwilą zdjęcie klonu z forsycją. Pięknie może też tak zrobię
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
popcorn 08:09, 06 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jaki ładny ten klon! Znajdź mu miejsce zaciszne, bo niestety klony palmowe lubię przemarzać i znalazłabym mu reprezentacyjne miejsce- piękny jest.
Powinien mieć sporo słońca, żeby się tak ładnie wybarwił JEśli nie w przedogródku, to miejsce numer 3 lub 4 - przy tarasie, wybierz bardziej słoneczną i osłoniętą od wiatrów miejscówkę. Sadźcie szybko, żeby się do zimy ukorzenić mógł choć trochę i końcem listopada, po większych przymrozkach, trzeba go opatulić na zimę.

Moje stare bukszpany kwitną, może nawet zawiązują owoce, więc siewki pewnie są możliwe

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
anabuko1 11:23, 06 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
klon pięknie wybarwiony.
Ja posadziłabym go tez w bardziej wyeksponowanym miejscu.
Przy tarasie ładnie wygląda,jak dla mnie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies