Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część III

Gardenarium 12:18, 02 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dorota123 napisał(a)
Jestem przekonana, że te moje mgliste wspomnienia z programu telewizyjnego nie pochodzą z obecnego ogrodu, raczej było to w ogrodzie babci Jasi. Przypomina mi się zakątek zapachów i motyli.


Tak ... to było dawno, bardzo dawno. Kacik zapachów i motyli z niebieską ławką. Kiedyś ją zabiorę, bo jeszcze się trzyma i wiele innych mebelków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 22:05, 02 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu czy gdzieś możemy znaleźć zdjęcia z ogrodu Babci Jasi?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Borbetka 22:40, 02 sty 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Uwielbiam oglądać Twoje metamorfozy. To takie budujące. A przecież tyle już Ci zawdzięczam. Mój ogród zmienił się bardzo, odkąd jestem na tym forum. Dziękuję Danusiu za to, że udostępniasz zdjęcia, no i wiedzę ogromną.
To takie moje posumowanie starego roku.
____________________
borówcowy wizytowka
waldek727 22:49, 02 sty 2016


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Madzenka napisał(a)
Danusiu czy gdzieś możemy znaleźć zdjęcia z ogrodu Babci Jasi?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/267-ogrod-babci-jasi
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
noemi 23:13, 02 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Jak ja lubię TU być

Buziaki

p.s. chciałam pomóc Marzence i Waldek mnie ubiegł …. u Babci Jasi fajnie jest

____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 13:44, 03 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Waldku, dziękuję za pomoc

Ogród obecnie podupada, będę z niego prawdopodobnie wykopywać najcenniejsze byliny i ratować detale, stare mebelki, kolekcję konewek, doniczki. Rzadko tam bywam i szkoda mi trzymać tak pracochłonny ogród, gdy Babci brakuje pomysłu, bo siły jeszcze ma (w porywach), wybiórczo, do tego co chce a to co trzeba to niekoniecznie . Ja robię cięcie, niedawno byłam na ostrej robocie.

Praca w ogrodzie Babcię Jasię trzyma przy życiu, głównym oczkiem w głowie jest namiot i produkcja warzyw, byliny są niestety cichaczem eliminowane Tak to bywa, dlatego będę wykopywać, zabierać do przechowalnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_w 12:04, 04 sty 2016


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Danusiu, wnikliwie obejrzałam Twoje metamorfozy, dziękuję, to daje nadzieję
Nieraz zastanawiałam się, jakie masz sąsiedztwo, że ogród tak wspaniale się prezentuje. I co widzę? Zwykłe, polskie, wcale niepiękne podmiejskie"budownictwo". To niesamowite, jak udało Ci się stworzyć własną enklawę piękna.
Większość z mieszkańców podmiejskich miejscowości, musi się niestety od otoczenia osłonić. Boleję nad tym i wkurzam się robiąc zdjęcia własnego ogródka...Ciężko o kadr z ładnym tłem- cóż sama muszę je sobie zapewnić, jeszcze trochę i wszystko urośnie
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
Rumianka 12:13, 04 sty 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Witaj Danusiu, mam do Ciebie ogromną prośbę. W swoim wątku (str.107) zamieściłam zdjęcie cyprysika groszkowego płożącego(może to coś innego), nie wiem czy można go jakoś formować, czy zostawić tak jak rośnie...Poprzez wzrost kolejnych gałązek (ze środka) podwyższa się cały krzew, a chcę zostawić go w niższej formie...Podpowiesz mi, co mogę zrobić?
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Mala_Mi 14:14, 04 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie po takiej dawce zdjęć...
KU POKRZEPIENU SERC

A teraz odliczamy do tego zapowiadanego +21 w Warszawie Dzień na razie się wydłuża... będzie coraz lepiej..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 16:04, 04 sty 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Hej, Danus
ale fajny przegląd ogrodu w 2015 roku, musze i ja o podobny sie pokusic, choc bedzie trudno wybrac ładne letnie zdjęcia bo upały zniszczyły mi prawie doszczętnie trawnik i szpecił a nie zdobił ogród przez wieksza częśc lata - tego na twoich fotkach zupełnie nie widać
Porównawcze fotki - było - jest - to rzeczywiście ku pokrzepieniu serc, że mozna, że da sie zrobić cuda w ogrodzie jak sie chce i jak sie wie jak to robic.....chwała Tobie i Ogrodowisku po raz kolejnyza ta wiedzę i praktyczne porady

Pozdrawiam noworocznie życząc Tobie i Twoim bliskim udanego Nowego Roku 2016 ze wszechmiar, nie tylko pod względem ogrodowym !!!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies