Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 22:35, 08 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pszczelarnia napisał(a)
Witaj!

Bardzo cenne porady tutaj znalazłam. Rozumiem jakby "stan Twojego ogrodu" , bo on już jest obsadzony a jednocześnie masz potrzebę zmian.
Przeszłam (przechodzę) tę samą drogę.
To czego się tutaj na Ogrodowisku nauczyłam i przyswoiłam u siebie, to:
- wytyczyć na nowo funkcje w ogrodzie (obszary, linie rabat)
- szkielet ogrodu (drzewa, żywopłoty, przegrody, duże tła i konieczność zasłaniania niepożądanych widoków albo tworzenia miejsc miłych dla oka i ustronnych)
- jak mam kawałek rabaty i nie wiem, co z nią zrobić, to po narysowaniu, wybieram 2 - 3 gatunki. W przypadku krzewów, zawsze sadzę więcej takich samych (mam derenie, albo kaliny, albo różaneczniki, hortensje) i tak właśnie idzie to blokami.
W przypadku rabaty tylko bylinowej jest duża swoboda gatunkowa ale reżim kolorystyczny.
W przypadku przedogródka mam same czyste linie kresek: choin, cisów, hortensji, różaneczników i teraz widzę, że lubimy to miejsce za prostotę i trwałość ponadsezonową i minimalne nakłady pielęgnacyjne.
Będę podpatrywać i dalej się uczyć u Ciebie.

Masz piękne kwiaty.




Pszczółko, dzięki za wizytę. W tej chwili, jako nowa mam dużo materiału do przyswojenia, bo i czytam wątki na forum typu zasady projektowania ( np. dekalog Danusi) i artykuły ( i tam sprawdzam wszystkie wymienione rośliny których nie znam – a tego jest sporo) i swoje podwórko pilnuję. Zajmuje mi to bardzo dużo czasu, ale jak się poogarniam to chętnie pooglądam twój ogród i podpatrzę to i owo.
Dzięki za rady, przydadzą się. Cieszę się że ci się kwiaty podobają, jak masz ochotę na jakieś nasiona to daj znać.
____________________
pozdrowionka
rozark 22:38, 08 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
lew_ogrodowy napisał(a)
Będę podglądać. Wątek mi bliski, bo walczę ze swoim zachaosowanym przedogródkiem od północy. Pozdrawiam, Monika!

Będzie mi miło, i mam nadzieję że obie skorzystamy.
____________________
pozdrowionka
rozark 22:55, 08 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
katarzynkak napisał(a)
Reniu to róża kimono
Popatrz na moim wątku jest więcej zdjęć.
Naprawdę pieknie i długo u mnie kwitła, a posadziałam ją wiosną 2014 r.

Ale zapewne w pełnym słońcu?
U mnie takiego miejsca nie ma. Mam parę róż ale takich co tolerują półcień. Jak się ogarnę z rabatami frontowymi - jeszcze sporo pracy mam z nimi, to chetnie pooglądm twój ogród. Tym bardziej że kocham róże.
____________________
pozdrowionka
katarzynkak 23:00, 08 sty 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
rozark napisał(a)

Ale zapewne w pełnym słońcu?
U mnie takiego miejsca nie ma. Mam parę róż ale takich co tolerują półcień. Jak się ogarnę z rabatami frontowymi - jeszcze sporo pracy mam z nimi, to chetnie pooglądm twój ogród. Tym bardziej że kocham róże.


Reniu u mnie róże rosną w południowo-wschodniej części ogrodu.
Ja właśnie szukam róży do półcienia, najlepiej różowej lub filoetowej, nie pnącej, ale i nie niskiej
Masz jakis pomysł?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Iwk4 01:52, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Reniu. Jesteś pełna zapału.
Ogród pełen kwiatów, bardzo kolorowy. Ja dopiero tutaj nauczyłam się porządkować po trochu takie zestawienia. Właśnie skończyłam na moim wątku opisywać historię rabaty e-Musiowej Jak chcesz zobaczyć, co przechodzą ogrodnicy, którzy trafiają na Ogrodowisko, zapraszam do mnie.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=323

Długa droga przed tobą. Dobrze, że tu trawiłaś. Pozdrawiam
Planuję do ciebie zaglądać. Ten bluszcz mi się podoba, ale lepiej mu będzie na płocie
____________________
Ogródek Iwony II
rozark 14:02, 09 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
butterflajka napisał(a)


No mówiłam, że bliziutko Pewnie
Chwilowo plany są i finanse zbieramy nie wiem czy będzie to ten rok czy następny...jak następny to jest tego plus- będę mogła jeszcze trochę poszaleć ogródkowo Ale przede wszystkim dziękuję za dobre rady, czyżbyś była w branży Reniu? Serdecznie Cię pozdrawiam!

to masz czas na poprawienie zdrowotności gleby, sadzenie drzew które długo rosną, krzewów i bylin. Jak się wprowadzicie to juz wszystko będzie takie podrośnięte.
____________________
pozdrowionka
rozark 14:06, 09 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
katarzynkak napisał(a)


Reniu u mnie róże rosną w południowo-wschodniej części ogrodu.
Ja właśnie szukam róży do półcienia, najlepiej różowej lub filoetowej, nie pnącej, ale i nie niskiej
Masz jakis pomysł?

Z fioletem to będzie problem, spróbujmy zacząc poszukiwania od różu. Jakiej wielkości ma być ta róża?
____________________
pozdrowionka
rozark 14:28, 09 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Iwk4 napisał(a)
Witaj Reniu. Jesteś pełna zapału.
Ogród pełen kwiatów, bardzo kolorowy. Ja dopiero tutaj nauczyłam się porządkować po trochu takie zestawienia. Właśnie skończyłam na moim wątku opisywać historię rabaty e-Musiowej Jak chcesz zobaczyć, co przechodzą ogrodnicy, którzy trafiają na Ogrodowisko, zapraszam do mnie.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4579-ogrodek-iwony?page=323

Długa droga przed tobą. Dobrze, że tu trawiłaś. Pozdrawiam
Planuję do ciebie zaglądać. Ten bluszcz mi się podoba, ale lepiej mu będzie na płocie


Dzięki za wizytę. Byłam u Ciebie pooglądać rabatki i przygody w kwiatki. Cieszę się, że masz moje ukochane róże, i metamorfoza ogrodu wielka. Wezmę z ciebie przykład i już dzisiaj zapraszam na metamorfozy w moim ogrodzie w grudniu 2015.
Bluszcz na razie zostanie na lilaku, jak go usunę to obawiam się że ptaki nie zrobią sobie w nim gniazda, spróbuję go trochę okiełznać, jak mi się nie spodoba to zawsze zdążę go usunąć.
____________________
pozdrowionka
jankosia 14:43, 09 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Reniu, melduję, że nasionka dla Ciebie właśnie przed chwilą dotarły na pocztę. Te "niteczki" zakończone "łezką" to stipa, a te drugie są werbeny. Możesz je spokojnie obie przetrzymać do wysiewów w lodówce na półce z warzywami. Życzę równych wschodów i miłego dnia
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Viola 17:57, 09 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Reniu, ciekawy wątek, pozdrawiam noworocznie. Odznaczam do czytania
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies