Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

rozark 11:02, 13 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)


Mojej babci się podobały więc jej kiedyś kupiłam. Jak ścięłam na dwa oczka zaraz po posadzeniu to babcia była bliska łez. Jak się chce mieć ładne kuleczki to tak trzeba: trzy razy w roku ciąć. Ja mam dwie, ale ich nie lubię (prezenty wrrr).

Ja nie wiem czy bym się w teraz zdecydowała na zakup. Przyrosty różowe ma tylko przez krótki czas. Jednak to wierzba i trochę tej wody potrzebuje. Poza tym duża rośnie i to cięcie 3 razy w roku będzie konieczne.
____________________
pozdrowionka
rozark 11:03, 13 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Pomierzone, narysowane i wystawiam do opinii. Co o tym sądzicie?
____________________
pozdrowionka
jankosia 11:55, 13 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
A zmieszczą ci się te derenie tak za lilakami? Cofnęłam się specjalnie do zdjęć które wrzuciłaś i nie wygląda jakby tam było dużo miejsca. Ile Reniu masz od lilaków do siatki?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Viola 12:30, 13 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Te derenie Ivory Halo są raczej małe, więc może przed lilakami, albo duże Elegantisima dać z tyłu jeśli masz tam miejsce i chcesz od strony siatki rozświetlić rabatę.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
rozark 13:53, 13 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)
A zmieszczą ci się te derenie tak za lilakami? Cofnęłam się specjalnie do zdjęć które wrzuciłaś i nie wygląda jakby tam było dużo miejsca. Ile Reniu masz od lilaków do siatki?

Monia,

Od siatki do pnia jest 1,8m a derenie rosną do 1,5m powinny się zmieścić. Tylko nie wiem czy nie będzie to wyglądało, że jest za bardzo zagęszczone.
Bo z cięciem w tym miejscy będzie kłopot.
____________________
pozdrowionka
rozark 13:56, 13 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Viola napisał(a)
Te derenie Ivory Halo są raczej małe, więc może przed lilakami, albo duże Elegantisima dać z tyłu jeśli masz tam miejsce i chcesz od strony siatki rozświetlić rabatę.


Nie wiem czy nie będzie za gęsto na front?
Hosty rozjaśnią tył rabaty. Ba tam jest sporo cienia. Dereń żeby się wybarwił musi mieć trochę światła.
____________________
pozdrowionka
jankosia 14:03, 13 sty 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
rozark napisał(a)

Monia,

Od siatki do pnia jest 1,8m a derenie rosną do 1,5m powinny się zmieścić. Tylko nie wiem czy nie będzie to wyglądało, że jest za bardzo zagęszczone.
Bo z cięciem w tym miejscy będzie kłopot.


E, to sporo miejsca. Nie znam tego derenia, niby piszą że gęsty sam z siebie... Mam te Elegantisima to te, żeby ładnie się gałązki wybarwiały trzeba na przedwiośniu ciąć. Sądzę że nie powinny mieć ciasno. Pewnie Danusia jak znajdzie chwilę to ci coś powie o tej odmianie i czy będzie jej tam dobrze. A kwiaty kwiaty wiosenne to jakie planujesz? Pochwal się
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
rozark 14:32, 13 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)


E, to sporo miejsca. Nie znam tego derenia, niby piszą że gęsty sam z siebie... Mam te Elegantisima to te, żeby ładnie się gałązki wybarwiały trzeba na przedwiośniu ciąć. Sądzę że nie powinny mieć ciasno. Pewnie Danusia jak znajdzie chwilę to ci coś powie o tej odmianie i czy będzie jej tam dobrze. A kwiaty kwiaty wiosenne to jakie planujesz? Pochwal się

Jeszcze nie wiem, ale chciałam wykorzystać bluszcz jako zasłonę dla tych co znikają np. krokus będzie za mały a hiacynt i tulipan ok. Wsadziłam tam na jesieni przebiśniegi na próbę, bo nie wiem czy nie będą mieć za ciemno. Jak coś zakwitnie to się pochwalę. U mnie wiosny jeszcze w ogrodzie nie zauważyłam .
____________________
pozdrowionka
Viola 14:37, 13 sty 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
rozark napisał(a)


Nie wiem czy nie będzie za gęsto na front?
Hosty rozjaśnią tył rabaty. Ba tam jest sporo cienia. Dereń żeby się wybarwił musi mieć trochę światła.

Reniu, a gdzie masz siatkę tzn ogrodzenie w stosunku do tego rysunku, bo chyba się zgubiłam. I jeszcze jedno pytanie bo może nie doczytałam, będziesz ciąć lilaki, na drzewka wyprowadzać? Bo jeśli tak to faktycznie te derenie byłyby ok. Myślałam, że zostawiasz lilaki takie krzaczaste.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Pszczelarnia 14:46, 13 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
rozark napisał(a)
Pomierzone, narysowane i wystawiam do opinii. Co o tym sądzicie?

Mnie się to podoba. Lilaki na wielopniowe okazy i będzie pasować. Kolorystycznie bardzo mi się podoba. A te hosty to super pomysł na brzeg (ten pomysł ściągam)

EDIT: absolutna telepatia. Byłam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies