Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, w cieniu i na ciężkiej glebie

Margarete 23:16, 06 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dzięki Reniu, a czy ta niemiecka jest jakaś lepsza?
Bo u nas w Polsce chyba jest też dostępna.....ja to w ogóle od 2 tygodni wiem o jej istnieniu i zastosowaniu...ale nie wiem czy chcę kupić. A ta cena o której piszesz jest dobra ? Nie mam punktu odniesienia..... A ile by było potrzeba na mój ogród?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 08:48, 07 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margarete napisał(a)
Dzięki Reniu, a czy ta niemiecka jest jakaś lepsza?
Bo u nas w Polsce chyba jest też dostępna.....ja to w ogóle od 2 tygodni wiem o jej istnieniu i zastosowaniu...ale nie wiem czy chcę kupić. A ta cena o której piszesz jest dobra ? Nie mam punktu odniesienia..... A ile by było potrzeba na mój ogród?


Dziewczyny jeśli chodzi o mączkę rogową to doczytałam na forum, że psy dostają amoku od jej zapachu. U mnie więc ona odpada. A dostać ją można w Lidlu. O mączce bazaltowej nie słyszałam...Edytka coś więcej na ten temat?
Ciekawa jestem...
____________________
Z Pszenicznej...
Bogdzia 09:16, 07 mar 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Reniu ja dziekuję , juz nakupiłam nawozów i to mi wystarczy.
Stosowałam kiedys mączke rogową , teraz trudno ja dostac,to bardzo dobry nawóz ale faktycznie pies bez przerwy grzebał pod roślinami bo mu pachniała.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
rozark 10:22, 07 mar 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
dzięki za info

Małgosiu, aż pojadę do Lidla sprawdzić czy mają, nie wiem czy to dobra cena bo nigdzie jej u nas nie mogę znaleźć, wiem tyle o niej, że jest bardzo dobra.
Zauważyłam u siebie, ze przy tak intensywnej uprawie ziemi ( mam sporo roślin na małym obszarze, jak każdy ogrodomaniak ) ziemia szybko jałowieje i będę ja dokarmiać trochę tym, trochę tamtym, a że ja nie stosuje nawozów sztucznych to zostają mi mączki bazaltowe, rogowe i kostne, wermikompost, gnojówki i oborniki.
____________________
pozdrowionka
rozark 10:27, 07 mar 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325

AgataP napisał(a)


Dziewczyny jeśli chodzi o mączkę rogową to doczytałam na forum, że psy dostają amoku od jej zapachu. U mnie więc ona odpada. A dostać ją można w Lidlu. O mączce bazaltowej nie słyszałam...Edytka coś więcej na ten temat?
Ciekawa jestem...


Witam cie Agato u siebie . Fajnie że zajrzałaś . Ja nie mam psa więc z mączka mogę próbować.

Mączkę bazaltową mam - pierwszy zakup.

____________________
pozdrowionka
rozark 10:29, 07 mar 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Luteczka napisał(a)
Doczytałam co to jest ta mączka rogowa
Jestem jak najbardziej za, tylko nie wiem jak dużo się tego używa, i czy pod wszystkie roślinki ?


Ja będę stosować pod wszystkie rośliny, a dawka powinna byc napisana na opakowaniu, wymieszam z ziemią przy spulchnianiu wiosennym gleby .
____________________
pozdrowionka
ryska 11:55, 07 mar 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Dzięki że o mnie pamiętałaś ale nie skorzystam.
Miłego tygodnia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Luteczka 14:21, 07 mar 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Wiesz co Reniu, ja może spróbuję z tą mączką -1op. poproszę
tylko ciekawe jak koty na to reagują skoro psy rozkopują
Kaskę na konto czy przy odbiorze?
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Edyta10 14:22, 07 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Agatko, mączka bazaltowa jest stosunkowo niedroga, niweluje przykre zapachy np. gnojówki ma dużo pierwiastków potrzebnych glebie,ogranicza straty azotu, rośliny są bardziej zielone, teoretycznie można ją użyć raz w ogrodzie i to wystarczy na lata, ale też nie da się jej przenawozić , więc można sypać ile się jej posiada
____________________
Ogródek nad jeziorem
Margarete 14:58, 07 mar 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgataP napisał(a)


Dziewczyny jeśli chodzi o mączkę rogową to doczytałam na forum, że psy dostają amoku od jej zapachu. U mnie więc ona odpada. A dostać ją można w Lidlu. O mączce bazaltowej nie słyszałam...Edytka coś więcej na ten temat?
Ciekawa jestem...

Oj to ja nie mogę....moja suka na stare lata zaczęła mi kopać w ogrodzie, więc jak bym jeszcze dała jej ku temu powód to cały ogród mi przekopie. Póki co 3 razy pod trząd w tym samym miejscu wykopała dół pod liliowcem....ja zakopywałam a nastepnego dnia znów był wielki dół. A ostatnio wykopała mi 10 krokusów....posadzonych jesienią, jeszcze nie zdążyły zakwitnąc...ledwie wyszły z ziemi......
Dzieki Reniu - nie kupię.........
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies