Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

jolanka 08:46, 25 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Madzenko, Goethe piękna - moja miała jak na razie jeden kwiatuszek, ale miałam wrażenie, że trochę jaśniejszy niż u Ciebie. ')

Miałam przyjemność oglądać wczoraj niektóre z róż w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie (moim przewodnikiem była Kasya ) - cóż, niektóre zaskoczyły mnie wielkością krzaków, chyba będe musiala niektóre przesadzić, np. Chopiny, bo posadziłam je pod oknem z przodu domu- powklejałyśmy trochę zdjęć, ale co na żywo, to na żywo, nie ma porównania

Dowiedziałam się, że we Wroclawiu chyba dzisiaj odbędzie się spotkanie pasjonatów róż - jakiegos Towarzystwa - nie wiem dokładnie, ale może to coś fajnego
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 10:16, 25 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia z tymi biczami na 3 metry trochę mnie przeraziłaś. Ja tyle miejsca to nie mam chyba żeby ją w pionie pociągnąć na podporach, gdzieś już taki patent widziałam z piękną różą okrywkową dwukolorową puszczoną na iglaka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Piorunek 10:34, 25 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Masz piękne róże. Jakiego stanowiska potrzebują? Pełne słońce będzie znośne? Po przekwitnięcia ścina się tylko kwiaty?
____________________
lindsay80 10:35, 25 cze 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Bardzo mi się podoba ta różanka pod śliwami!
____________________
Tu ma być ogród :)
JoannaP 11:31, 25 cze 2016


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Madzenka napisał(a)


Oszaleć mozna z tym dawkowaniem Uwielbiam zwłaszcza kilogramy na hektar
Zanzłam w necie , ze dla upraw w gruncie 4 g na 10 l. 5 gram to łyżeczka do herbaty, czyli daj mniej niż łyżeczkę na 10 l, pół łyżeczki na 5 l. Pewnie to lekki proszek to z powodzeniem daj łyżeczkę na 10 l
http://www.sumiagro.pl/mospilan-20-sp-2/

mączlik szklarniowy, wciornastek tytoniowiec, wciornastek zachodni, miniarki, mszyce, zmieniki, pchełki.
Maksymalne zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,04% tj. 4 g środka w 10 litrach wody.
Zalecane stężenie dla jednorazowego zastosowania: 0,04% tj. 4 g środka w 10 litrach wody.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 2.
Odstęp pomiędzy zabiegami: 7-10 dni.
Cytuję:
Środek stosować po wystąpieniu szkodnika niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej (BBCH 11-89).
Środek stosować przy użyciu opryskiwaczy ręcznych.
Zalecana ilość wody w uprawie roślin warzywnych przy użyciu opryskiwaczy ręcznych: 300-2000 l/ha (3-20 l/100 m2).
Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Coś mi nie pasuje te 10 g na 72 l (???) , bo to oznacza, ze 1 g na 10 l? To jakieś za małe stężenie na tarczniki, sprawdź czy dobrze przeczytałaś




Pozwolę sobie wkleić zdjęcie opakowania
Z góry dzięduję

____________________
JoannaP Kochanowy ogród
JulkAd 19:51, 25 cze 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzenko dzięki za bezpieczną podróż (dobry Kierowiec z Ciebie - ani razu mi różaniec z ręki nie wyleciał ) za miłe Towarzystwo i wspólny poziom adrenaliny podczas karnych. Buziaki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
makkasia 21:03, 25 cze 2016


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
jesteśmy w 1/4 finałów ...myślałam, że dostanę zawału
Twoje rabaty mnie przed tympowstrzymują
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Madzenka 21:54, 25 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mixtoorka napisał(a)
Jak Cię nie kochać za takie obrazki wieczorem ? Cudowne masz swoje róże i kompozycje z nimi. Nigdy nie byłam miłośniczką pojedynczo sterczących krzewów roż, a u Ciebie w milionie wariantów cudowne różanki.

Wino piję i się rozpływam


Siedzę na tarasie i popijam białe wino
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:55, 25 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Mnie ciekawi czy przy podpisywaniu zdjęć pamiętasz która to? Przecież to czarna magia jest, przynajmniej dla mnie

Do zobaczenia Auto z tego co zrozumiałem masz


Pamietam Sebuś, te sadozne 2-3 lata temu znam na pamięc, nowe nabytki jesienno-wiosenne bacznie obserwuje i sie ich uczę

Dzieki za miły dzien
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:56, 25 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kacha123 napisał(a)
Marzenko, piękne te Twoje róże i w pięknych ramach! Dzięki, że się z nami dzielisz swoimi obserwacjami, co pozwala wielu łatwiej podjąć decyzję przy zakupach. Choć z drugiej strony dla niektórych ta złapana u Ciebie "różyczka" może być zabójcza - już mi się marzą kolejne ...


Fajnie gdy tak dzielimy sie doświadczeniami, np dzieki Twoim zdjęciom moja Astrid dostanie drugą szansę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies