Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Kindzia 09:31, 03 wrz 2015


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Muszę Cię zmartwić...zimy ma znowu nie być, nie wymrozi tego całego pełzającego i kopiącego dziadostwa...

Moja lawenda się zbiera po późnym cięciu, już odrosty widać. M ciachnął nisko bardzo, jak wiosną. Dopiero jak bzyczki przestały latać, bo i tak żadnych pachnących bukietów nie robię suszonych. Dostaje wody jak róże (czyli nie za często, ale w dużych ilościach)i zdrowa jest. Ale jak zdechnie, nie powtórzę jej przy różach...nie widzę wtedy jak nornice zza płotu przyłażą i żrą...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Margarete 15:25, 03 wrz 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I jak tam u was, ochłodziło sie tak jak u nas? bo ja nareszcie oddycham pełna piersią i mogę swobodnie pracowac...na tę okolicznośc zostałam w pracy wczoraj do 18.30 i dzis pewnie tez tak bedzie...ale mus to mus. Za to po powrocie o tej porze to nici z ogródkowania, jak wracam to zakupy, obiad, pies, sprawy domowe i juz ciemno za oknem.

Aniu co masz oprócz liliowców na tej rabacie/szpalerze liliowcowym..? co zrobic żeby była ładna cąły rok ? bo ja mam wiosna tam krokusy i tulipany, potem liliowce a potem nic juz i mnie wnerwia ta rabata bo wycinam te żólknące liscie po liliowcach i pusto na niej jest, a widze ja z okna salonu i z tarsu....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Madzenka 19:49, 03 wrz 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Oj tak Margarete nadchodzi czas ogrodniczkowania wyłacznie w weekendy...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AsiaK_Z 19:57, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Aniu. Wiem, że masz dużo pracy u siebie . Twój wątek pędzi jak szalony. Chciałabym Cię poprosić o rozszyfrowanie nazw roślin. Tutaj zostawiam skrót. To stare rośliny w nowym, dla mnie, ogrodzie. Gdybyś znalazła czas, to zapraszam, i dziękuję za pomoc
Pozdrawiam, Asia
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Bogdzia 21:14, 03 wrz 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 21:37, 03 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdzia napisał(a)
Macham.

Odmachuję..
Coś kolorowego...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:38, 03 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
AsiaK_Z napisał(a)
Witaj Aniu. Wiem, że masz dużo pracy u siebie . Twój wątek pędzi jak szalony. Chciałabym Cię poprosić o rozszyfrowanie nazw roślin. Tutaj zostawiam skrót. To stare rośliny w nowym, dla mnie, ogrodzie. Gdybyś znalazła czas, to zapraszam, i dziękuję za pomoc
Pozdrawiam, Asia

Lekcje odrobione .. udanego ogrodniczkowania na swoim kawałku marzeń


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AsiaK_Z 21:44, 03 wrz 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Aniu, bardzo Ci dziękuję. Jesteś chodzącą encyklopedią. To zabrzmi śmiesznie, ale teraz wiem co mam.
Mała Mi - jesteś Wielka
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Mala_Mi 21:50, 03 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Oj tak Margarete nadchodzi czas ogrodniczkowania wyłacznie w weekendy...

W weekend zamykam sezon pływacki... zabawą jazdą na byle czym i w byle czym.... na razie dumam na czym i w czym.. rodzą się kolejne pomysły.. focie wkleję... będę pływać na słoniu

A Muminek rozpracowała zabawkę od 3 lat.. w wieku półtora roku.. tylko moje kwiatki trochę cierpią... i w tle przekwitłe storczyki.. jakoś ustały
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:53, 03 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
I jak tam u was, ochłodziło sie tak jak u nas? bo ja nareszcie oddycham pełna piersią i mogę swobodnie pracowac...na tę okolicznośc zostałam w pracy wczoraj do 18.30 i dzis pewnie tez tak bedzie...ale mus to mus. Za to po powrocie o tej porze to nici z ogródkowania, jak wracam to zakupy, obiad, pies, sprawy domowe i juz ciemno za oknem.

Aniu co masz oprócz liliowców na tej rabacie/szpalerze liliowcowym..? co zrobic żeby była ładna cąły rok ? bo ja mam wiosna tam krokusy i tulipany, potem liliowce a potem nic juz i mnie wnerwia ta rabata bo wycinam te żólknące liscie po liliowcach i pusto na niej jest, a widze ja z okna salonu i z tarsu....


Mnie liliowce też trochę drażnią.. ale nie mam kiedy się za nie wziąć.. więc skubię czasami liście.. w Wojsławicach liliowce są podsadzone rozchodnikami.. chciałam to skopiować, tylko.. moje rozchodniki wpierdzielają do zera opuchlaki..

Zimno się zrobiło... i mogłoby popadać.. a tak zimno i sucho... czyli jest do dopy.
Trawa by odżyła, a tak dalej lanie... do dopy

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies