Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

jona 10:18, 05 wrz 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Niektóre ekologiczne rzeczy opuchlaki lubią, na przykład taką pozostawioną stertę patyków. Przycinałam krzewy i nie miałam czasu pociąć gałęzi na małe patyczki na rozpałkę zimą. Sterta patyków leżała pod winogronem około 2 tygodni. W tym czasie na winogronie na młodych liściach było dużo wgryzów opuchlakowych, no i wieczorem zawsze znajdowałam dorosłe osobniki. Podczas uprzątania tych patyków zabiłam około 200 opuchlaków i nie wiem ile spaliłam. Nie chciałam tych gałęzi zostawić w ogrodzie, nie chciałam też ich w piwnicy, żeby mi opuchlaki po domu łaziły. Od tego czasu na winogronie nie widzę objawów żerowania opuchlaków. W innych miejscach są. Mam wrażenie, że jeśli rabata ściółkowana korą, to mają tam doskonałą kryjówkę.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Mala_Mi 10:43, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madzenka napisał(a)
Brrr zimno i sucho, czekam na deszcz. Dzisiaj jednak akcja zlania ogrodu nicieniami...
Miłej zabawy na wodzie

Chyba tylko pokibicyję innym... jestem chora A przynajmniej już mnie coś rozkłada
W ogrodzie nic nie da się robić bo sucho jak diabli.. ziemia jak kamień. Pojadę chociaż popatrzeć

Małe Wojsławice z Ice Dance już nabrały wyglądu.. tylko te liście... to już jesień Klony się przebarwiają..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:46, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jona napisał(a)
Niektóre ekologiczne rzeczy opuchlaki lubią, na przykład taką pozostawioną stertę patyków. Przycinałam krzewy i nie miałam czasu pociąć gałęzi na małe patyczki na rozpałkę zimą. Sterta patyków leżała pod winogronem około 2 tygodni. W tym czasie na winogronie na młodych liściach było dużo wgryzów opuchlakowych, no i wieczorem zawsze znajdowałam dorosłe osobniki. Podczas uprzątania tych patyków zabiłam około 200 opuchlaków i nie wiem ile spaliłam. Nie chciałam tych gałęzi zostawić w ogrodzie, nie chciałam też ich w piwnicy, żeby mi opuchlaki po domu łaziły. Od tego czasu na winogronie nie widzę objawów żerowania opuchlaków. W innych miejscach są. Mam wrażenie, że jeśli rabata ściółkowana korą, to mają tam doskonałą kryjówkę.


Na nieściółkowanych też mam.... moja ziemia w upały jak kamień.. a cholery są..
Ale na pewno jak maja się gdzie schować to będzie im lepiej.

I jesień w ogrodzie Róże zbierają się do drugiego tłoczenia.. a trzmielina w sukni jesiennej.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:49, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
bacowa napisał(a)
Dawno , dawno temu ( nie było jeszcze Ogrodowiska), oglądałam ten sposób pozbywania się chwastów za pomocą palnika w " Mai w ogrodzie" , jeżeli mnie pamięć nie myli (!) to było w ogrodzie Pani Słomczyńskiej.
pozdrawiam


Ja też gdzieś to wyczytałam, w myśl zasady korzystamy z dobrych pomysłów innych
Co nowego może wymyślić ogrodnik z kilkuletnim stażem????

A to wymyśliła natura.. samo się posiało i ma się dobrze I fajnie wygląda..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Olili 11:16, 05 wrz 2015

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Tak może i jesień ale jaka piękna u Ciebie.
Pozdrawiam
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Mariusz 13:27, 05 wrz 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Mala_Mi napisał(a)

Małe Wojsławice z Ice Dance już nabrały wyglądu.. tylko te liście... to już jesień Klony się przebarwiają..


Jak jesienią pięknie, niebawem wpadnę liznąć troszkę praktycznych rad, tylko proszę o cierpliwość. Kichawce też skróciłem, dzięki za podpowiedź, cenię w prostych praktycznych słowach, a nie w kopiach z pdf. Ukłony wielkie zostawiam.

Mam Ice Dance od Ciebie, rozsadziłem kilkanaście kęp, ale jeszcze są słabo rozrośnięte. Stare kępy były nieco mniej dekoracyjne, jednak wolno pozbierały się. Dla mnie to ciekawe turzyce i rozsadzam je na skraju rabaty od strony przedszkola.

Mamy palnik na długiej lancy podłączony do butli gazowej, zupełnie bezpieczny i znacznie bardziej wydajny od tych już prezentowanych i kupowanych, a patent prosty jak budowa cepa. Zrobię zdjęcie i wstawię, bo praktyczny wymysł i godny uwagi.

Natura pięknie komponuje, to kostrzewa sina?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Agania 15:53, 05 wrz 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)


Ja też gdzieś to wyczytałam, w myśl zasady korzystamy z dobrych pomysłów innych
Co nowego może wymyślić ogrodnik z kilkuletnim stażem????

A to wymyśliła natura.. samo się posiało i ma się dobrze I fajnie wygląda..



Też korzystam z tego cudu w tym roku....I zbieram nasionka....ty też nie zapomnij o cleome, masz różową....ja mam białą.....teraz właśnie wyrzuca nasionka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mala_Mi 17:36, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
waldek727 napisał(a)
Mala_Mi w wątku Magdy70 napisała:


Aniu.
Darzę Cię szacunkiem i sympatyzuję Twoim poczynaniom ogrodowym oraz sportowym osiągnięciom. Jednakże pomimo tego muszę zareagować na Twoje słowa odnoszące się ostatnio do moich postów. Uważam, że wszyscy dzielimy się na ,,Ogrodowisku" wspaniałą pasją do ogrodów i ogrodnictwa, dlatego też powinniśmy starać się iść tą samą ścieżką w jednym kierunku, a nie stawać sobie na drodze z kpiną i ironią na ustach. Proponuję, aby drogą do naszych sukcesów była wymiana posiadanej wiedzy i nabytego doświadczenia, a nie polemika czy koteria. To nas do niczego nie zbliży, ani nie wzbogaci naszych umysłów.

Nic Marzence konkretnego nie zaproponowałem, tylko podsunąłem Jej pod rozwagę jedno z rozwiązań jakie od dawna stosuje się w szczelinach między kamieniami czy brukiem, zapobiegając tym samym wyrastaniu w tych miejscach chwastów, zaczynając swój post od słów: ,,Madzenko, a może zrób tak..."
Twoja riposta Aniu nikomu i niczemu nie służąca bardzo mnie zaskoczyła i pomimo, iż jestem obdarzony dużym poczuciem humoru, to jakoś uśmiech na mojej twarzy się nie pojawił.
Mala_Mi napisała:
,,Ale kup sobie kilka pensetek. I ochraniacz na kolana. Ochraniacze też sprzedają w budowlanych.. dla układających płytki..."
Ja nie jestem w stanie przeczytać tysięcy postów, aby zorientować się co kto miał w swoim ogrodzie lub też, co kto lubi bądź nie. Uważam, że Twoja ironia nie była w tym miejscu zupełnie potrzebna. Nie wiem czy o tym wiesz, ale sposób pozbywania się chwastów z podjazdów i tarasów wyłożonych płytami bądź kostką przy użyciu dyszy i palnika który Madzence przypadł do gustu, jest również moim pomysłem. Zaproponowałem go na naszym forum już dawno temu. To, że ktoś inny przedstawia teraz komuś te same rozwiązania problemu pozbywania się chwastów mnie absolutnie nie przeszkadza. Najważniejsze dla mnie jest to, że wiadomość poszła w świat.
Aniu.
Dla mnie nie jesteś żadnym ,,małym pikusiem". Twoja pasja do ogrodnictwa i moja pasja do ogrodnictwa jest tą samą pasją. Jedynie możemy różnić się zasobem wiedzy w tematach które nas bardziej interesują i które zgłębiamy dla własnego dobra częściej niż inni. Po to mamy Danusię, po to mamy to forum, aby tą wiedzą móc dzielić się z innymi.
Pozdrawiam.


Waldek.. wrzuć na luz....

Dziewczyny dyskutowały na forum, że nowi sadzą karmnik, a "starzy" go wywalają.. bo starzeje się szybko i przerasta chwastami.. to zbiór doświadczeń forumowych w kwestii karmnika.. Koleżanka XX posadziła karmnik zauroczona fotami Madżen (starymi fotami) i było, że jest młoda stażem więc posadziła. Pocieszyłam ją, że tyś już doświadczony stażem ogrodniczym i też polecasz karmnik..
Odniosłam się przez przypadek do dwóch postów, które w jakiś sposób dotyczą Ciebie i akurat te dwa posty przeczytałeś.. albo przypadek, albo jednak dużo czytasz.

Madżen pytała się czym pozbyć się chwastów z pomiędzy kostki, powiedziałam by kupiła palnik w budowlanym. Nie pisałam, że to mój pomysł, napisałam tylko jak to można zrobić i gdzie kupić palnik. Proszę mi więc nie zarzucać, że sobie przywłaszczyłam czyjś pomysł...

A to odpowiedz dlaczego karmnik jest do niczego.. szczególnie w ogrodzie w którym jest tak dużo traw jak u Madżen.
Od wiosny karmnika nie widać, pozbywałam się chwastów pęsetą, inaczej się nie da.. poddałam się. I to nie kpina a realia. W dodatku karmnik na podjeździe, ścieżkach często uczęszczanych to nie najlepszy pomysł..
Jestem osobą praktyczną... i mam czasami praktyczne wpisy.


Tu też jest karmnik.. ale go już nie widać


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:43, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monteverde napisał(a)
Pomidorki i winogrona bardzo ladne a Muminki śliczne pozdrówka

Aniu, tyś jak encyklopedia.. dostałam do Zety hortkę... i kartka się zawieruszyła.. co to może być??? Kwiaty drobne, liście też, dość wiotka.. stoi lato w doniczce wiec zabiedzona.. zaraz idę ją posadzić, w końcu wymyśliłam gdzie..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:45, 05 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
bacowa napisał(a)
Dawno , dawno temu ( nie było jeszcze Ogrodowiska), oglądałam ten sposób pozbywania się chwastów za pomocą palnika w " Mai w ogrodzie" , jeżeli mnie pamięć nie myli (!) to było w ogrodzie Pani Słomczyńskiej.
pozdrawiam


Ewa pozdrawiam, trudno coś kolorowego złapać w obiektywie..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies